Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miteszer probléma! Hasonló...

Miteszer probléma! Hasonló tapasztalat és vagy megoldás?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy tudtok e ajánlani nekem valamit a problémámra, vagy van e valaki hasonló cipőben.?

Tudtok valami olyan miteszer/pólus tisztító módszert ami tényleg hatásos? Próbáltam már sokmindent, de nem nagyon sikerült. Érzékeny nagyon a bőröm, így a miteszercsipesz kizárt, a kozmetikus is próbálta tiszta seb leszek tőle, meg még elég sokmindent. Próbáltam ilyen koktélokat, a legtöbb kiszárítja a bőröm és semmit sem használ . Garnierig még nem jutottam, nincs róla semmilyen tapasztalat a környezetemben. Igazából nem merem így kipróbálni. Több tízezret költöttem erre. Nem életveszélyesen vagyok tele miteszerekkel, de engem zavar. Úgyhogy bármilyen ötletet ami tényleg bevált, olyanoknál is akiknek érzékeny a bőrük, azt szívesen fogadnám.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 18. 02:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is mitesszeres az orrom, orrom mellett és az állam, a bőröm nem kifejezetten érzékeny, csak bizonyos dolgokat nem bír.

Az ilyen kérdések alatt az első válasz, amit olvasni szoktam, hogy étkezz nagyon egészségesen, sok zöldség-gyümölcs-víz és az megoldja a problémát, az én tapasztalatom az, hogy az egészséges étkezés fontos és hasznos, de a bőröm a legegészségesebb étkezés mellett is mitesszeres, csak nem annyira, kisebbek a mitesszerek és az orrom mellett nincs is annyi.

A bőrápolásról a skinsmart, Tindigo blogja és a Krémmániáról tanultam. A legfőbb dolog a türelem és kitartás.

Először is: kerülöm a mitesszerképző, komedogén anyagot tartalmazó dolgokat, ügyelek arra, hogy se sampon, se tusfürdő ne érjen az arcomhoz, nemrég véletlenül tusfürdővel mostam arcot és még a homlokom is tiszta mitesszer lett. A bőröm egyébként kombinált és vízhiányos, ha túlszárad bezsírosodik, a zsírosságtól pedig mitesszeres lesz,ezért semmilyen szárító, irritáló dolgot nem használok rá. Pl. alkoholt, mentolt, erős illatanyagot tartalmazó dolgot. Át fogok állni teljesen illatmentes arcápoló kozmetikumokra. Ha nagyon érzékeny a bőröd, csak illatmentes dolgokat használjál szerintem. A natúrnak mondott dolgok címkéjét alaposan olvasd el, mert ezek sokszor minden vacakkal tele vannak, alkohollal főleg, meg nekem nagyon zsírosak, az én bőrtípusomra vizes jellegű krémek kellenek.

AHA-BHA hámlasztót használok, hidratálót, időszakosan C-vitamint is, fényvédőt pedig mindig. Konkrét márkákat nem írok, kinek mi válik be, de problémás bőrre a neten jobb kozmetikumot fogsz találni, mint a drogériákban. Bár arclemosót találtam ott is.

Még nem egészen 1 éve foglalkozom a bőrömmel, de sokkal szebben néz ki, az államon nem mitesszeres, az orromon sajnos nem tűnt el, az orrom mellett egész kevés van.

2019. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!