Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megőrülök nem találok értelmes...

Megőrülök nem találok értelmes hajzselét. Segítség?

Figyelt kérdés

25/f, rövid egyenes haj. Felfele fésülve szoktam zselézni.

Eddig ezt használtam, de sajnos már a Rossmannban nem kapható:

[link]

Ennél nem volt vizes/zsíros hatás, ha túl sokat raktam fel akkor is fésűvel/hajszárítóval meg lehetett oldani hogy úgy tűnt mintha alapból felfele állna a hajam, nem csillogott, nem volt összeragadva stb.


Azóta kipróbáltam egy rakás zselét, egyik rosszabb mint a másik

[link] - olyan mint a gépzsír, nem lehet kiszárítani a hajból, nem is fixál

[link] - elképesztően büdös


A többi meg vagy annyira összeragaszt hogy kitépi a hajam, másiknak meg semmi hatása nincs..



2019. ápr. 2. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Mutass fotókat hogy milyen stílusú hajat akarsz? Ilyen rossmanoss 1000ft os szarokkal nem is fogsz semmit érni, ezek az leg leg alja kategória. Plusz neked szerintem nem hajzselé kell, a hajzselé lényege pont az hogy csillog és vizes hatású.


Neked wax kell, vagy clay.

Ha ilyesmi hajat akarsz

[link]


Én hirtelen a felső kategóriát tudom ajánlani, én azokat használom, pl hanz de fuko, by villain termékek, de ezek 6-7000ft/tubus, ennyire azért ne szaladjon el a ló. :D


Az american crew lehet egy arany középút, ilyen ~3-4000ft körül már lehet találni. Mattot keress és te tudod mennyire kell erős, ha ritkább kevésbé erős szálú a hajad akkor nem kell valami beton kemény tartás.


Ha ennyit se akarsz kiadni akkor is valami gagyi márka prémiumát válaszd pl a Schwarzkopf osis+ termékcsaláda talán megüt egy mércét.

2019. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)


hát én pont kerültem a wax meg ilyeneket, azt hittem pont attól lesz vizes hatás.


Valami ilyesmi hatás lenne a cél:

[link]

[link]


Ezek szerint ilyet nem hajzselével hanem wax-al /clay(életemben nem hallottam) lehet elérni?:)

2019. ápr. 3. 20:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Na igen ez a baj, mi terjedt el itthon a köznyelvben? Hajzselé, bármit amit a hajadra kensz hajzselé, mert ez maradt meg az embereknek


Közben van, Zselé (ez már full retro nem is használják se a fodrászok meg kb senki a zselé 2000 res évek elején 90 es végén hódított ilyen frizuráknál [link]


Van a wax, van a clay (agyag), pomádé(pomade).

A pomádé jelen esetben felejtős, azzal csinálják a hátranyalt hajakat mint pl ez

[link]


Az a baj hogy a határok össze mosódnak, mert a WAX szóra nem tudok jobbat mondani mert ahány gyártó annyi termék, van aki pl egyedi módon nevezi el, van akinél a wax a vizes hatást jelenti van akinél totál nem, szóval adott márka adott terméke a lényeg.


A clay és a "wax" hasonló hatás terén ha mindkettő jóminőségű, a clay jóval keményebb hisz a neve is agyag magyarul, szinte formázható golyóvá ezt két tenyér közt alaposan szét kell dörzsölni úgy hogy hevüljön mert a hőtől lágyul meg majd a hajba bele kenve ahogy kihűl vissza szilárdul. A clay egy modernebb cucc én ezt ajánlom mert ami képeket küldtél azok is clay el vannak csinálva vagy valami hasonló minőségi cuccal.


Amit figyelni kell a dobozon hogy matt, és erősebb tartást ígérjen.


Amit javaslok itt egy youtube keresési lista

https://www.youtube.com/results?search_query=hair+clay+review


Nézelődj akár angolul se muszáj tudni a végeredményt úgyis látod mikor bemutatják az egyes márkákat, aztán keress utánuk a neten hogy hol mennyiért tudsz kapni. Viszont azért ez kicsit zsebbe nyúlósabb lehet, de attól függ mennyit használsz 4-6 hónapig elég egy adag, úgy nézve nem egy vagyon.


Én is hónapokig a taft szarokat vettem, rettenetes végeredménnyel, utána beruháztam a felső kategóriába, hát ég és föld a különbség. :D

2019. ápr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De amúgy nagyon tudok erről beszélni, szóval szívesen segítek még ha gondolod, már régóta eléggé függöm az ilyesmit meg sok videót nézek a témával kapcsolatban.
2019. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

fú köszönöm most megvilágosodtam e téren

Hát igen nem véletlen találtad meg a kérdésemet:)

Kár hogy nincsen valamilyen standard jellemző amit felírnak a termékekre, és biztos tudod mit takar, vagy egy kisebb leírás, most jelenleg az "erősség" meg ilyen olyan "hatás" teljesen random hogy valóságban mit jelent


Hát rossmannban ezek vannak valamelyiket megpróbálom, aztán ha nem jön be továbbk keresgélek:)

[link]

[link]


köszi mégegyszer

2019. ápr. 3. 23:01
 6/6 anonim ***** válasza:
A taftot meg ne próbáld hulladék ha Pesti vagy van egy fél tubusom neked adom próbaképl de szar gagyi, a taft leg alja kategória, a syoss se valami nagy márka, a rossmann csak alsó kategóriás cuccokat árul.
2019. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!