Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti mennyire szeretitek az...

Ti mennyire szeretitek az eredeti hajszíneteket?

Figyelt kérdés

Több olyan ismerősöm is van, akik őszülnek, és rengeteget problémáznak azon, hogy olyan festéket találjanak, ami teljesen olyan, mint az eredeti hajszínük.

Én is kicsit őszülök már, de amióta festem a hajam, eszemben sincs az eredeti színemet visszahozni. Voltam már fekete, sötétbarna, vörös, padlizsán, most pedig sötétpinkes-lilás árnyalatokkal kísérletezem.

Az eredeti hajszínem az az igazi "semmilyen barna" se nem világos, se nem sötét, ráadásul kissé arany beütése van. Sosem szerettem, 17 éves korom óta csak a fényképeken látom, és nem is hiszem, hogy valaha hiányozna, vagy vissza akarnám kapni.


Ti hogy vagytok a saját, eredeti hajszínetekkel?? Mennyire vagytok elégedettek vele? Ha festeni kéne (vagy esetleg festitek is), akkor más árnyalatot akarnátok, vagy a természetest megtartani?

Kort is írhattok!



2019. ápr. 23. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Igen, nagyon szeretem.

Természetes szőke vagyok, melegebb, de világos. Nem igazán tudom meghatározni a színét, minden fényben más.

Akkor a legjobb, amikor rásüt a nap, olyankor egészen világos, kb mint a búzakalász.

Sosem volt festve, nem is szeretném, amíg el nem kezd őszülni, akkor is hasonlóra, bár szerintem addigra már ugyanilyet is lehet, már most nagyon szép természetes hatású szőkét tud festeni bármelyik ügyesebb fodrász.

A legeslegjobban az extrém világosszőke tetszik, de az csak akkor, ha természetes, a festett nem. Mondjuk felnőtt korban igen ritka, elég kevés ilyen hajú lányt láttam még személyesen:

[link]

(az övé eredeti)

2019. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Én is szeretem.

Gesztenye barna, fényes és ha rásüt a nap, akkor van egy kis rozsda beütése. Nagyon jól illik a bőröm/szemem színéhez és ez egyéniségemhez.

El se tudbám képzelni, hogy fessem.

2019. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Én imádom a saját hajszínemet. Különleges mert fodrász szerint szőke, de amúgy mások barnának mondják. Régen még szőkítettem, de most már semmi pénzért nem tenném, jó így ahogy van.
2019. ápr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetes fekete hajú vagyok zöld szemekkel és hófehér bőrrel, de már több, mint 4 éve szőkére festetem.

Régebben nagyon utáltam a hajszínemet, - mostanában eljátszok a gondolattal, milyen lennék most az eredeti hajszinemmel, mert van egy híresség, akire nagyon sokan mondják, hogy hasonlítok, mégsem vállalnám be, mert a személyiségemhez sokkal közelebb áll a mostani színem.

2019. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Megvagyok elégedve vele, sötetbarna. ☺

Bár egyszer lehet kipróbálok egy-két árnyalattal világosabbat.

Illetve azon gondolkodom még nagyon, hogy a végét kiszőkitem, hogy ombre legyen.

2019. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
100%
Én ki nem állhatom. Sárgás szőke, kb. mint a pisi. Tiszta sprődnek és száraznak látszott mindig a hajam mert a vége mindig világosabb volt a napsütés miatt. Ráadásul nyáron állandóan leégett a fejbőröm. 16 éves korom óta festem, azóta sokkal szebb, egyenes, fényes, puha és nincs leégés. Sulis koromban sima fekete volt a házirend miatt, utána lila és fekete különböző kombinációi, aztán levágattam rövidre és teljesen lila volt, majd megnőtt és most pár éve derékig érő, felül fekete, nyaktól lefelé sötétkék. 28/xx
2019. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utálom az eredeti hajszínemet. Tipikusan az a sárszínű barna. Hiába ápoltam a hajamat, mindenféle hajápolóval tipikusan az a fakó, élettelen semmilyen színű hajam volt.


15 éves korom óta festem. Voltam szőke, fekete, és most vörös. A fekete nem állt jól, nagyon öregített és sápasztott. A szőkét szerettem, de sok volt vele a macera, mert rengeteg a vörös pigment a hajamban, és hiába hamvasítottam, a töve visszasárgult másnapra. Most vörös a hajam, mesterséges fényben barnás vöröses, de ha rásüt a nap, akkor nagyon szép tűzpiros. Nagyon szeretem ezt a színt, nincs vele sok macera (itthon festem shwarzkopf pure color málnavörössel), és mindenki azt mondja, hogy megfiatalít.

2019. ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon szeretném, ha még eredeti lenne.

Kis kamasz koromtól festettem, SAJNOS! Buta hóbortként indult, mindent ki akartam próbálni, a hajam nagyon megsínylette, félek sosem lesz már olyan, mint az eredeti. Nehéz olyan színt találni ami mindenhol egyenletesen befogná és szépen le lehetne növeszteni. Jelenleg sötétebb, mint az eredeti, csak akkor festem ha látványosabban megkopik kb 3 havonta. Mindent megadnék az eredeti hajszínemért, a jelenlegi hajhosszamat le növeszteni 8 évbe is bele telne szerintem, addigra meg lehetséges, hogy őszülni kezdek, szóval igen nagyon bánom és hiányzik az eredeti, ami egy különleges fényű sötét barna volt.

2019. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, megoszlanak a vélemények, kb. ugyanannyian vagytok az eredeti hajszín mellett, mint ellene.


Az én történetem szinte ugyanaz, mint a 7-esé: a semmilyen, csúnya barna hajamtól megszabadultam, és a vöröses árnyalatok felé húzott a szívem, amit azóta is imádok :)

2019. ápr. 24. 09:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem ellene-mellette dolog, csak személyes preferencia. Nekem is "semmilyen barna", 12 éves korom óta festettem minden létező színre. 19 évesen meguntam a festegetést, meg a hajam se volt túl jó állapotban (akkor épp szőke voltam) így elkezdtem lenöveszteni. Azóta teljesen lenőtt és annyira megszerettem a sajátom hogy sose nyúlnék hozzá, csak akkor ha már őszülni fogok. És arra is rá kellett döbbennem hogy ez áll a legjobban, hiába hangoztattam állandóan hogy ronda meg nem áll jól. Szóval nem hiányzik a hajfestés az életemből semmilyen szinten. De ennek ellenére nem ítélem el, ha valakinek a stílusához tartozik egy bizonyos hajszín nem lesz tőle rosszabb vagy kevesebb annál aki nem festi. :)
2019. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!