Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vágassak pixie hajat? Ha...

Vágassak pixie hajat? Ha igen, szerintetek mikor? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptembertől új közegbe kerülök, mert sulit váltok.

Lány vágyok, és most kb. vállig érő barna göndör hajam van, pici oldalfrufruval. Ha hajmosás után nem szárítom és fésülöm, akkor marad szép göndör, de ha kifésülöm, akkor egy szénaboglya az egész, száll össze-vissza.

Kb. fél hónapja lett ilyenre vágva, eddig a vállam alá ért.


Nagyon megtetszett az ilyen haj, de nem tudom, érdemes-e belevágni... Kerek arcom van, egyáltalán nem sminkelek, max egy pici szájfény, azt is ilyen 2 haonta egyszer kenek magamra. Egyedül a szemöldökömet szedem.


Illetve szeretnék "stílust váltani" öltözködésben is. Eddig "elegánsan" öltöztem: blúz, magassarkú csizma stb. De mostanában egyre jobban hajlok ez ilyen 90-es évekbeli stílusra, ha lehet így mondani. Kissé ezt, a vintaget, és a grunge-t keverem.

Nem igazán szeretnék fiúsan kinézni. A szemem mogyoróbarna, de nagyon sötét szempillám és szemhéjam van, mintha mindig ki lennék sminkelve, de egy gramm smink nincs rajtam. Emellett a vállam picit szélesebb, nem tudom, ez számít-e.



Ilyenre gondoltam:


[link]



2019. máj. 9. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól állna. Szerintem érdemes belevágni
2019. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért fésülöd ki a hajad? A göndör hajat NEM "szabad" kifésülni, mert pont úgy jársz, ahogy: a hullámokat és loknikat teszed tönkre.

Hajszárításhoz pedig lehet venni tárcsás/diffúzoros hajszárítót, ami pont a göndör haj szárítására való: [link] - legalacsonyabb hőfokon kell használni úgy, hogy "beleteszed" a tincseket a tárcsába, és hagyod szép lassan megszáradni.

Elsőnek tanulj meg bánni a göndör hajaddal, mert egy pixit eleve szinte mindig be kell lőni.. göndör hajjal még rosszabb nehezebb lesz.

2019. máj. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En is azt tanacsolom elobb tanuld meg a gondor hajad kezeleset!
2019. máj. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem fésülném, de muszáj: csak este tudom megmosni, és éjszaka meg összegubancolódik.

Sajnos a családom anyagi helyzete nem engedhet meg egy ilyen hajszárítót jelen pillanatban, de elkezdjetek arra is gyűjteni a tanulmányaim mellett.

Köszi a tanácsokat.

2019. máj. 10. 06:49
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

1. A göndör haj általában gubancos. Ezt el kell fogadni. Azok a göndör hajak, amiket filmekben/fotókon látsz, azok úgy vannak besütve, ezért nem gubancosak, mert nem természetesen olyanok. A természetes göndör haj mindig gubancos, a loknik nem állnak egyformán, stb.

2. A göndör hajat éppen ezért NEM KELL FÉSÜLNI, hiába gubancos. Inkább szerezz be egy jó hajvégápolót és balzsamot (1-2 ezer Ft között is már vannak nagyon jók, egyet megveszel és legalább 1 évig elég), és akkor könnyebben kezelhető lesz.

3. Egy ilyen hajszárítót már tudsz 3-4!!!! ezer Ft-ért venni, nem nagy összeg.

2019. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez jó haj! Vágj bele!
2019. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szexi. Vágj bele
2019. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vágj bele. De mire jutottál?
2019. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legnagyobb előnye, hogy optikailag hosszabbnak tűnik arcod - különösen, ha a tarkót pár miliméteresre felnyírják.

A hátránya viszont az, hogy nehéz lenöveszteni utána, ha meggondolnád magad.

2019. jún. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!