Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell a természetes...

Hogyan kell a természetes sötét barna hajszínből világos barna hajszínt csinálni?

Figyelt kérdés

Hosszú természetes barna hajam van, a hajam vége a legvilágosabb barna a hajtövem meg nagyon sötét barna.

Odatettem az arcomhoz a világosbarna hajvégeket és úgy tűnt a világosabb barna hajjal jobban néznék ki mint a sötéttel. Arra gondoltam nem akarom én hajfestékkel szétroncsolni az egész hajamat ezért mi lenne ha csak közvetlen az arcom körüli sötétbarna hajat világosítanám ki barnára, talán szőkére esetleg. Néhány tincset az arcom körüli részen világosra festenék, a többi részét meghagynám természetes színűnek. Úgy vettem észre, hogy a világos hajszín az arcra tereli a hangsúlyt és vidámabbnak néz ki tőle az arc? Van itt olyan aki még nem világosította az eredeti hajszínét? Van még egy gondom, az, hogy világosabbra még soha nem csináltam a hajam otthon házilag. Ezért kérdezném tőletek, hogy ha veszek egy világos szőke, vagy világos barna hajfestéket akkor abban minden benne van ami egy világosításhoz, szőkítéshez kell? Van benne szőkítő por is? Köszi.


2010. júl. 6. 19:18
 1/5 anonim válasza:
Fodrásznál befestik.
2010. júl. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Prókálkozz melírozással!

Ha mindenképp házilag akarod, akkor kamillás sampont vegyél. Nem lesz egyből világos hajad, de tartós használat esetén kivilágosodik egy kicsit!

2010. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kamillatet csinálsz, és azzal fésülöd ki a hajad, akk 2-3 alkalom után kivilágosodik!

14/L

2010. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetes hajat a hajfesték is világosít, nem kell szőkítővel kezelned. Ha otthon be tudod magadnak melírozni, nyugodtan állj neki, ha nem, érdemes szakemberhez fordulni, különben verheted a falba a fejed.
2010. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

C-vitaminos pakolás


Először morbidul hangozhat, de a legerősebb hajvilágosító házi praktikáról van szó. A pakoláshoz szükséges kb 500 gramm össze zúzott C-vitamin és saját samponunkból néhány evőkanál. Az összekevert pépet száraz és nedves hajra is fel lehet vinni, törülközővel kell körbetekerni és egy órát rajta hagyni. A C-vitaminban található citromsav miatt, már az első alkalmazás után is világosabb árnyalatot érhetünk el.



Olívaolajos-fahéjas pakolás



Az olíva önmagában is szépen világosítja a hajat, emellett ragyogóvá és puhává is teszi azt és nem roncsolja picit sem. 2 evőkanál olívaolajhoz adj hozzá egy evő kanál fahéjat, majd egy pici vizet. Hagyd fél órát a hajadon, majd bő vízzel öblítsd le.



Kamillás-citromos öblítés


A kamillát magában is lehet alkalmazni, úgy a legkíméletesebb, de némi citromlé hozzáadásával hatásosabb. Készíts kamilla főzetet és hajmosás után öblítsd át vele a hajad. Ezt a praktikát is érdemes többször alkalmazni, míg el nem éred a kívánt eredményt.


Remélem segíthettem! :)

2013. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!