Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aki szolizik/direkt napozik,...

Aki szolizik/direkt napozik, az nem tudja, vagy csak nem érdekli, hogy mit tesz az UV a bőrével?

Figyelt kérdés

Mostanában több olyan kérdést láttam, ami a szoláriumozással volt kapcsolatos. Volt aki azt írta, hogy ő nem jár sűrűn, csak 2-3 naponta :O. Emlékszem, hogy tini koromban rengeteg ismerősöm járt egész évben szolizni. Én is voltam párszor, tavasszal mindíg kiültem a kertbe napozni mindenféle védelem nélkül, mert nem tudtam, hogy ez mennyire káros. Persze sokszor le is égtem. Így 22 évesen már jobban odafigyelek magamra, minden nap fényvédőzök (ilyen időben is) és meglep, hogy mások direktben ártanak a bőrüknek. Vagy lehet, csak szimplán nem ismerik a következmenyeket? Szerintetek?

(Tudom, roppant fontos kérdés:D)



2019. máj. 15. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, csak úgy gondolja, vele ez úgysem történhet meg.

Ugyanez igaz a dohányosokra, a megszakítással védekezőkre, ittasan kocsiba ülőkre...és még napestig lehetne sorolni.

Tudja, hogy káros, de úgy gondolja, őt úgyis elkerüli, mert ilyen csak másokkal lehet, és kész. Egyfajta védekezés.


Én szintén csak fényvédővel vagyok hajlandó kilépni a lakásból, nyáron egy sima városi sétához is naptej elő, mert sok a szeplőm, világos a hajam, bőröm, egyszóval, csupa rizikófaktor.


Szóval, van, aki komolyan veszi, van, aki meg nem. De szinte mindennel így van ez.


25N

2019. máj. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem erdekel. Ugyis mind meghalunk, ugy is xr az elet, romlott a vilag, ertelmetlen minden, hadd uljek mar ki a napra a melegbe anelkul, hogy ott is aggodjak mar minden miatt.
2019. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Nekem is ez jutott eszembe valamelyik nap, de hat az ostobasag hatartalan :D.
2019. máj. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Az allando sotetsegben kinyirom magam. A napozas jo hangulatot ad es lelazit. Nem szoktam leegni.
2019. máj. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ősztől tavaszig kéthetente 6 percet szolizol és nem hófehér a bőrtípusod, nem lesz semmi bajod.
2019. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

16 évesen voltam párszor szoliban, mert tetszeni akartam egy fiúnak és sokan csúfoltak, hogy mennyire fehér vagyok, volt aki azt hitte amikor rövidnadrágban mentem suliba, hogy fehér harisnyát hordok... nem tudtam, hogy az UV mennyire káros és rengeteg osztálytársam és osztálytársam szülője járt szoliba, anyukám is és még néhány fiút is ismertem aki járt. Ezért nem is gondoltam, hogy bármi bajom lehet tőle.

Nem nagyon barnultam, pedig csak 3 percekre álltam a gépbe, de jól leégtem több alkalommal is. Akkor derült ki, hogy napallergiám van :S szóval emiatt én nem is mentem kb. 10 alkalomnál többször. Utána még nagyon sokáig csúfoltak, hogy mennyire csúnya a fehér bőr, miért nem megyek szoliba, vállalnom kellene egy kis leégést, majd hozzászokik a bőröm... de már nem érdekelnek az ilyen megjegyzések.


Most 25 éves vagyok és minél többet olvasok a bőrrákról, a ráncok kialakulásáról annál jobban örülök, hogy nem mentem többször szoliba, sőt már azt is megbántam, hogy adtam a csúfolók véleményére és elmentem akkor párszor. Van néhány ráncom és elképzelhető, hogy a szoliban való többszöri leégés is közrejátszott benne.


Még most is sok ismerősöm van, akik szoliznak, napoznak és úgy beszélnek róla, mintha 1,5 óra fitness edzésen lennéne túl. Szerintem ők felszínesen tisztában vannak azzal, hogy ártanak a bőrüknek, de szándékosan nem gondolnak bele, nem fogadják el a tényt, mert "olyan sokan szoliznak, ha ártalmas lenne betiltanák". Úgy gondolják, hogy pont annyi, amennyit ők szoliznak még nem árt a bőrüknek.

2019. szept. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!