Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti mennyit költötök fodrászatr...

Ti mennyit költötök fodrászatra? És hajápolásra?

Figyelt kérdés

Oké, másfél éve nem voltam fodrásznál, az tény, plusz külvárosi (ámde nem kezdő) fodrászhoz jártam. Az évek során volt rövid és hosszabb hajam is, a festések típusától függően mindennel együtt 8-12ezer volt általában, amit otthagytam. Vágás, festés, melírhoz szívás...


Na most elmentem egy nem túl drágának mondott szalonba ma időpontot kérni - igaz, ez már nem külső kerület, de nem is puccszalon, nemrég nyílt -, és a finom érdeklődésre kiszámoltak nekem alsóhangon 22ezret (nyilván kb összegnek). Festés, vágás. Inkább félhosszú, mintsem hosszú haj.

Majdnem dobtam egy hátast.


Majd ajánlottak mellé nekem minősègi sampont és balzsamot. 3500 Ft per darab.

Itt már lementem hídba.


Velem van a gond és ezek átlagos àrak, vagy tényleg elrugaszkodott?

Ti mennyit költötök?


2019. máj. 20. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem én leszek az ideális válaszoló, mivel nincs festve a hajam, de válaszolok.


2 havonta járok egészségügyi vágásra, ez forintba átszámítva 6000Ft (Nyugat-Európa).

Amíg otthon laktam, ugyanez 600Ft volt egy vidéki kisvárosban.


Emelett az alábbiakra költök:


-Sampon 2 havonta (Elseve Jojobaolajos - 250ml)

-Hajpakolás 3-4 havonta (Kallos Keratin - 270ml)

-Kifésülőspray 2 havonta (Gliss Kur Total Repair)

-Hővédő 4 havonta (Revlon Uniq1 - 150ml)

-Hajápoló olaj 10 havonta (Ogx Argan Oil of Morocco - 100ml)


Szóval, nagyjából ennyi.


Derékig érő, vékonyszálú, egyenes, természetes szőke, könnyen kezelhető hajam van.


25N

2019. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ez katasztrófa... Bizos valami mesterfodrászhoz kevredtél. A hajamat anyukám vágja, mivel profi, sampont pedig Lorèal-t tudok ajánlani, mivel az nem kerül ennyibe, de hihetetlenül jó minőség. Hajpakolásra én egy ideje nem költök, mivel otthon kb. 100 Ft-ból össze lehete dobni egy receptet.
2019. máj. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Árakat nem írtam, pedig szerettem volna.

Szóval gyorsan forintosítva:

Sampon 750Ft

Pakolás 400Ft

Kifésülő 750Ft

Hővédő 2000Ft

Olaj 2000Ft


1-es voltam

2019. máj. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen a váll alá érő haj már hosszúnak számít és közel 1000ft-al többet számolnak fel mint a félhosszúra.

Vágás a legtöbb helyen ugyanannyi, 4-5 ezer közötti összeget szoktam fizetni. Festésre külvárosban 10 ezres ajánlatot kaptam. De én sima egyszínűt akartam.

Ha festetni majd abba melírt is akarsz az rögtön felár, ha más technikát akarsz az mégtöbb. Egy ombrét 10 alatt el sem kezdenek.

2019. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Festés vágás ért 31ezret fizettem legutóbb, nem túlhypeolt, teljesen átlagos helyen.
2019. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Mar nem jarok fodraszhoz, de sok tapasztalatom volt veluk.

Mellig ero barna haj szokitese, szokere festese volt 2x6 ezer, mivel a ket alkalom kozott a hajam allapotanak erdekeben eltelt egy honap.

Kisvarosban.

Viszont nagyvarosban, haj szokitese es rogton festese 15 ezer. Kovetkezo alkalom 3 het mulva ujra festesre 10 ezer. Es megnyugtatott a no, hogy mostmar eleg csak lenovest festeni, az csak 7 ezer havonta 😂😂😂

Enis dobtam hatasokat.

Azota itthon festem a hajam:) havi 4 ezerbol.

Havi sampon es balzsam kiadasom is 4 ezer korul mozog, ha kell hajvegapolo is mert kifogyott akkor 2 ezerrel tobb

2019. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen arak mellett nem ertem miert csak 300 at keres havonta egy fodrasz egyebkent 😂😂 pont lattam egyik nap egy allashirdetest ahol ennyit igertek.
2019. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
15 ezer havonta, ebben a festes van benne, vagas nincs. Ezenkivul havi 5-6 ezer forint kulonbozo termekekre igy saccra.
2019. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a melír felár, régen úgy voltam festve, úgy ugrott 10ezer fölé az otthagyott összeg a végére, amíg jártam rendszeresen.


Most viszont nem leszek melírozva, csak normálisan festve, azt is úgy, hogy nem kell leszívni, ezért (is) kerekedett el a szemem az összeg hallatán.

Azt tudom, hogy ahová jártam, az viszonylag olcsó volt, tehát számítottam rá, hogy drágább lesz, de arra nem, hogy duplaannyi. Hogy mesterfodrász e, nem tudom, de 15+ év tapasztalata van, az tény.


Szóval csak azt nem tudom, hogy ez mennyire számít normális vagy àtlagos árnak, de ezek szerint nem csak én sokallom...

(A sampon+balzsamra is a 7000 Ftot...)


Persze, én is buta voltam, hogy nem érdeklődtem utána alaposabban, annyi infóm volt, hogy "nem olyan drága" (ismerőstől). Nyilván nem mondom vissza az időpontot, meg azért kíváncsi is vagyok, hogy dolgozik, csak nem feltétlen szánnék rá ennyit 6-8 hetente, ez a hüledezésem oka. :)

2019. máj. 20. 23:20
 10/12 A kérdező kommentje:
Huh, közben kaptam még egy rakat véleményt, amíg pötyögtem, köszönöm! :)
2019. máj. 20. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!