Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan szőkítsem otthon a hajam?

Hogyan szőkítsem otthon a hajam?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve szőke hajam van. Drogériás festékekkel kezdtem, de azok nem váltak be, mindig sárga színt eredményeztek, én pedig mindig is hideg árnyalatot szerettem volna. Egyszer olyan szinten elrontottam, hogy fodrásznál kötöttem ki. A palettán rámutattam egy szép hideg színre 12/81 és kaptam egy meleg árnyalatot. Örültem mert végre egységes színű volt a hajam, viszont szerintem nem passzolt hozzám ez az árnyalat. Ő elmondta hogy otthon űgy fessem magamnak, hogy 30 percig hagyjam a tövén a 12% oxi és a 12/81 2:1 kevereket, es akkor olyan lesz mint amit ő csinált. Csak, hogy a töve így mindig sötétebb maradt, ami engem zavart. Szóval megpróbáltam úgy hogy 6%os oxit összekevertem szőkítőkrémmel és ezt kentem a hajtövemre (ami úgy 4-5 színmélységű), ezt hagytam rajta 30 percre, es utána 10/1 és 10/81 hajfesték keveréket 9es oxival 1:1 arányban. Ez bevált, végre olyan színű kezdett lenni a hajam, amilyet akartam, csak hogy a harmadik ilyen jellegű festésnél vettem észre, hogy a hajam itt-ott a tövétől 2 centire leégett. Az ez utáni festésnél meg rengeteg hajam kihullott.

Rengeteget szoktam ápolni a hajam, szinte minden nap. Vitaminokat is szedek. Nem szoktam hajvasalót használni, szóval amennyire lehet kímélem az amúgy is kevés, vékonyszálú hajamat...

Esetleg van valamilyen jó tanácsotok, hogy hogyan fessem be otthon úgy, hogy ne veszítsem el az összes hajszálamat?



2019. máj. 25. 01:48
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
En azt javaslom inkább járj fodrászhoz. Tudom, hogy nem olcsó, de legalább nem nézel ki röhejesen.
2019. máj. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
85%
Inkább sehogy. Ne játsz szerepet
2019. máj. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni szeretnék, nem bántani akarlak. Magad is látod, hogy nem értesz hozzá, borzasztóak az eredmények, akkor miért csinálod? Mit szeretnél elérni, hogy megkopaszodj? Nem ér ennyit az egész. Hidd el, megérné inkább fodrásszal csináltatnod, itt senki sem fog mást tanácsolni mint a fodrászod. Nem jött be a dolog így sem, ne kísérletezz tovább.
2019. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért égett le mert rámentél a szőkítővel a már szőke részekre is, pont azért mert nem vagy fodrász, nem tudod olyan precízen felvinni a tövekre mint ő, nem is látod rendesen hova kened. Inkább járj fodrászhoz, mert ha így folytatod tőböl fog töredezni a hajad. Mondjuk ilyen állapotú hajat én alapból békénhagynék egy időre, de te tudod.
2019. máj. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!