Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kevesebb hajmosás a jó?

Kevesebb hajmosás a jó?

Figyelt kérdés
17 vagyok és a hajam közepesen hosszú, olyan 5 centivel a vállam alatt. Utálom a textúráját mert fogalma sincs hogy mi akar lenni, hullámos, de nem göndör és annyira idiótán áll hogy folyton vasalom hetente kb. kétszer mert nem tudok vele mit kezdeni. Ráadásul az utóbbi egy-két évben amióta rövidebb nagyon gyorsan zsírosodik. Kiskoromban hetente egyszer mostam de mostmár kétbaponta muszáj különben szörnyen néz ki. Pedig már növesztettem. Hallottam hogy ha kevesebbett mossa az ember visszaállhat normálisra, és mivel most jön a nyár gondoltam meg próbálom egy hónapig hetente egyszer mosni, mert júniusban úgysem fogok túl sok mindent csinálni. A kérdés lényege az lenne hogy mennyi ideig tart amíg a hajam megszokja ezt a változást és tényleg nem lesz zsíros egy hétig, és hogy mi mást tehetnék hogy ne legyen folyamatosan zsíros? Ehyáltalán működik ez a móddzer vagy csak mondják?

2019. jún. 2. 18:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem említeni hogy ha valaki már próbálta ezt és van tapasztalata akkor kíváncsi lennék hogy neki hogy sikerült/mennyi időbe telt.
2019. jún. 2. 18:56
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

A heti kétszeri hajmosás az ajánlott, gondolj csak bele, nem csak a zsírosodás a kérdés, hanem hogy a sok por, kosz lerakódik a hajadra/fejbőrödre, és te olyan fejjel járkálsz meg akarsz egy hétig aludni? :S

Szóval inkább a heti 2-re próbálj meg ráállni. Az, hogy mennyi idő, mire megszokja a haj a ritkább mosást, sajnos emberfüggő. Van olyan, akinek egy hónapba telik, van olyan, akinek 2-3 hónap, és van olyan is, akinek 2-3 hét.

Hintőport/száraz sampont használhatsz a két hajmosás között, az segít.

2019. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

Ezt én is kipróbáltam anno. Nekem hétközépig érő, gyorsan zsírosodó hajam volt kb olyan idősen, mint neked.

Én ezt a heti-másfél heti 1 hajmosást 4 hónapig csináltam, de még egy fél napot sem sikerült nyernem vele. Annyit elértem, hogy sokkal több hajam hullott ki hajmosás közben.

3-4 naponta elég hajat mosni. Nem koszolódik be annyira, mintha 1 hétig nem mosnád, nem is büdösödik be. Minden második nap szerintem ugyanúgy tönkreteszi a hajat, mintha sokáig nem mosnál.

2019. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!