Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől göbös az állam?

Mitől göbös az állam?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám már egy jó ideje, hogy tiszta göbös az állam. Az esztétikai dolog mellett az is zavar, hogy borzasztóan fáj, amikor egy-egy ponton jobbak begyűlik. Mi lehet az oka? Illetve ezt kozmetikus ki tudja üríteni, vagy inkább bőrgyógyászt keressek fel ezzel? Remélem valaki aki járt már hasonló cipőben, és tudja, hogy milyen borzalmas ez,ő tud segíteni.

2019. jún. 3. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Pubertás korom óta problémás volt a bőröm, de 21 éves koromtól még jobban eldurvult a helyzet, és főleg az állam környéke volt olyan, mint neked. Borzasztó testi és lelki szenvedést okozott, egy ponton már az életkedvem is szinte elvette ez. Sok szert kipróbáltam, próbáltam minél tisztábban táplálkozni. Az állon található akné, azt mondják, nőknél hormonális okokból jön elő, de nemrég hallottam egy gyógyszerész barátnőmtől, hogy lehet makacs staphylococcus-bőrfertőzés is ennek a típusú aknénak az okozója. Egy kivizsgálás biztos nem ártana neked sem, bőrgyógyász, nőgyógyász, endokrinológus (pajzsmirigy, inzulin, nemi hormonok stb), a baj csak az, hogy a hormonkezelés (főleg a fogamzásgátlók) szerintem nem egy igazán jó opció. Az egészséges táplálkozás sokat jelent, nálam is segített valamennyire, de igazán sokat egy kis természetgyógyász-lötty segített, az egyetlen volt, amelyik nekem bevált. Lassan egy éve, hogy valaki ajánlotta nekem és 90%-ban megoldotta a problémámat (kb 3 hónap alatt fokozatosan, de ami napig használom heti 1-2-szer a bajokat megelőzendő, illetve az apróbb pattanásokra, melyek még kijönnek itt-ott az arcomon), ezzel sokat javítva az életminőségemen. Privátban elküldöm neked, egy próbát megér. Minden jót kívánok neked!
2019. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is tele volt göbökkel az állam. Kozmetikus nem segített rajta, sőt inkább csak ártott. Aztán felkerestem egy bőrgyógyászt ő írt ki két kenőcsöt. Az eggyiket helyileg a másikat pedig vékonyan az egész arcomra kellett kenni (dipalen azt huszem). Első héten nagyon érzékeny lett tőle a bőröm, hallott és égett is, de aztán észre vettem a javulás. 2 hónapig használtam és már szinte semmi pattanás vagy göb nem jött ki a bőrömön.
2019. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!