Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt olyan, aki egy időben...

Van itt olyan, aki egy időben mindennap sminkelt, aztán abbahagyta és nagy változást tapasztalt a bőre állapotát illetően?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem a legszebb a bőröm, régen nagyon pattanásos voltam amiket sajnos mindig kinyomtam és van, aminek a helye is meglátszik. Próbálkoztam már mindenfélével, hámlasztások, C-vitamin szérum stb, de igazából semmi sem hozott látványos javulást. Plusz, még most is vannak fehér komedók az arcomon, néha 1-1 gyulladt pattanás, de ezek vélhetően a PCOS miatt vannak, amire egyébként nem kell gyógyszert szednem, csak a táplálkozásra kell odafigyeljek.

Smink nélkül jelentősen csökken az önbizalmam, nem érzem olyan jól magam a bőrömben, így minden reggel kenek fel legalább BB krémet, korrektort és bronzosítót. Mivel megtaláltam a számomra megfelelő termékeket smink terén, tehát nem okoznak pattanásokat, nem tömítik el a pórusaimat stb, nem érzem úgy, hogy rontanának a bőröm állapotán, de azért mégis érdekelne, hogy vajon szebb lenne -e a bőröm, ha teljesen elhagynám a sminket.

Mielőtt jönne a kérdés hogy miért nem próbáltam eddig ki: a munkám miatt mindennap tip-topnak kell lennem, ezért először szerettem volna/szeretném hallani a saját tapasztalatokat.

Illetve, mennyi idő kell a bőrnek, hogy “felfrissüljön” és látszódjon rajta változás?


Bocsi a regényért és előre is köszönöm a válaszokat!

22/N



2019. jún. 4. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gond a mindennapos sminkelés ha az megfelelően el van távolítva. A legjobb módszer az amikor először egy olajos lemosóval leszeded a smink és fényvédő nagy részét, majd egy sima gél állagúval az esetleg fentmarad szennyeződést.
2019. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mai sminkek màr nem olyanok mint régen.

Sokkal jobb minőségűek!

A baj akkor van amikor gagyi a smink minősége, nincs rendszeresen fertőtlenítve és mosva az ecsetek és a szivacs.

Illetve a nem megfelelő smink lemosás es arcápolàs.

2019. jún. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat!


Egyébkent érdekességként, hogy amikor nincs rajtam smink szinte mindig kijönnek új pattanások. Ez lehet amiatt, hogy az arcomat érő szennyeződések ilyenkor közvetlenül találkoznak a bőrömmel, mert nincs ott egy “réteg”, ami megvédje?

2019. jún. 5. 11:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapvetően mindig szebb a bőrőm, ha nem sminkelek. Általában ha körülbelül két hétig nem használok semmit, látszik a változás, sokkal egységesebb a bőrőm, kevesebb a miteszer (bár szerencsére már nekem is sikerült olyan temrékeket találnom, amiktől nem tömődnek el a pórusaim, de még az a pár darab mitesszer sem jön elő, ami szokott lenni), összességében valahogy egészségesebbnek tűnik az arcom. Nekem sajnos allergia miattt szoktak kijönni a bőrömön piros pöttyök, ilyenkor szoktam visszaszokni a sminkelésre. Ha ez nem lenne, biztos, hogy nem használnék semmit.

A hegekre pedig egy kicsit vicces tipp, de nekem csak ez vált be: nyers krumplit kell lereszelni, és a heges bőrre tenni. Elég kaotikus és folyik mindenhova :D De nekem csak ez vált be, nagymamám tanácsolta.

2019. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a tippet, ha "hülyén néz ki de működik" akkor nem hülyeség! Haha

Ki fogom próbálni!

2019. jún. 20. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!