Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szódabikarbónás hajmosás?...

Szódabikarbónás hajmosás? Kinek vált be kinek nem?

Figyelt kérdés

Hétvégén kipróbáltam és egyelőre úgy tűnik hogy jol szuperál. Legalább is már meg kéne mosnom eredetileg de még simán hordhatom kiengedve. Nem szárította sőt puhabb is lett. Alma ecettel is öblítettem.

Viszont sok helyen olvastam hogy hajhullást okozott vagy nagyon kiszáritotta. Amikor kisgyerek voltam mamám is ugyan így mosta a hajam almaecettel meg stb. és akkor nagyon szép dús fégyes erős volt a hajam és még az oviban sem kaptam el tetveket. Az lehetséges hogy jót tesz neki és nem teszi tönkre hosszú távon? ezzel kapcsolatban jó és rossz tapasztalatokat várok


2019. jún. 12. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bőröd (és fejbőröd) pH-ja enyhén savas, 5,5 körül van. A szódabikarbóna viszont lúgos kémhatású. Ezzel eltolod a bőr normál pH-ját, a védő savak funkciója kiesik, a bőrön élő mikrobiom összetétele felborul, a bőröd kiszárad, mikrosérülések jönnek létre, baktériumok és gombák bejutnak.

Az ecet viszont savas, de túl savas. Ki kéne számolni, hogy mit milyen koncentrációban használj a normál pH fentartásához. De magának a hajnak nem lesz baja "csak" a fejbőrnek.

2019. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, hígítom vízzel.
2019. jún. 12. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy higítod vízzel még nem lesz más a pH-ja. Ecettel kellene keverni, mert tényleg tönkre fogja tenni a fejbőröd.
2019. jún. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De, higítással pont hogy változik a ph.
2019. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!