Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kell egy körömfestés...

Mit kell egy körömfestés előtt és után csinálni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

én így szoktam : beáztatod a kezed egy kis tál langyos,szappanos vízbe kb 10 percig. Lemosod az előbbi körömlakkot, majd a bőrt a körmöd végénél(felül) feltolod, majd levágod. A keményebb bőrt is a körmöd mellől csipesszel, ollóval, vagy van pont erre a célra használható manikűrös cucc(nemtudomanevét:D)

Megmosod a kezed szappannal, és máris lehet lakkozni. Elsőnek egy színtelen alaplakk, arra 1/2/3 (körömlakktól függ)réteg lakk, amilyen színű körmöt szeretnél. A végére még egy réteg színtelen fedőlakk. Ha megszáradt, bekenheted körömágyápoló olajjal a körmöd környékét, majd valami kézkrém/hidratálókrém :)

2010. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem is így helyes, ahogy az 1. válaszoló írta, na de kinek van erre ideje? :D
2010. júl. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad lakkozás előtt vízbe áztatni a körmeid mert a körmöd megduzzad a sok víztől,ekkor rákened a lakkot,majd másnap mikor elpárolog belőle a víz ismét összemegy a körmöd az eredeti formájára és a lakk megrepedezik.

Így csináld: Tologasd fel a bőrt,majd a letapadt részeket kapard fel,egy finom bufferrel érdesítsd fel a körmöd,tegyél rá nail prepet(vízelvonó,zsírtalanító,fertőtlenítő) majd jöhet az alaplakk és a többi.

2010. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hűha, most hogy így ezeket elolvastam, tök hülyének érzem magam:D én amikor színes körmökhöz van kedvem, fogom és kifestem és kész... nem csinálok semmi bőrtologatást meg alaplakk meg fedőlakk meg nemtommi..
2010. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

utólsó: hát lehet, hogy énis csak megmosom a kezem és kezdek is neki! :)

de nekem nincs olyan bőrfeltolóm, a bőrfeltolást valami mással is meglehetne csinálni?!

2010. júl. 9. 07:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Narancsfapálcával is lehet. Viszont a bőrfeltoló azért lenne jobb mert általában a másik oldalán van a kaparó is. Ami azért jó mert ha fel kaparod a letapadt bőrdarabkákat jobban tapad a lakk.


Na ezt jó hülyén megfogalmaztam,de korán van még :)

2010. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem, szal...:D:D
2010. júl. 9. 08:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló írta jól, az áztatást én is kihagynám,mert tényleg megduzzad a köröm.

És azért kell az alapozó lakk, több okból is..először, a színes lakk elszínezheti a körmöt, ettől is véd, illetve ha csak natúr körömre kenjük a lakkot, fele annyira sem lesz tartós, különösen a zsíros bőrűeknél. Mint minden szaru a testünkön, ez is zsírosodik bizony és ledúrja a lakkot jobban.

2010. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kössz!
2010. júl. 9. 14:21
 10/10 anonim ***** válasza:
én nem szoktam beáztatni hanem elötte fülpiszkálot beleáztatok körömlakklemosoba és azzal szépen letörölgetem a körmöket ez zsirtalanitja a körmöt vagyis elvileg jobban tapad a körömlakk az alaplakk azért kell mert jobban megtapad rajta a körömlakk a fedö pedig tartositja megvédi az ütésektöl stb :)
2010. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!