Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás ellen van valami...

Pattanás ellen van valami „csodaszer“?

Figyelt kérdés
Az ár nem számít. Most megyek gimnáziumba, de mar 5. osztaly ota vannak borhibaim. Az allam, orrom és környéke nagyon miteszeres, de meg a fuleim elott is vannak fekete pontok. A homlokom se szep, heges, par helyen sebes es neha egy-egy pattanas nagyon begyullas. Mar hasznaltam akneroxidot (1egesz tubust elhasznaltam), a Helia-D teafaolajos tonikjat (es persze ezek elott arcmaszkokat). Ezek csak ideiglenes es felmegoldasok voltak, mert igazan szep nem sose lett a borom. Tudtok valamilyen kenocsot vagy gyogyszert javasolni?

2019. júl. 10. 00:44
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha már 5. osztály óta vannak ilyesmi problémáid, akkor lehet nem ártana egy kozmetikus például.


De egyébként én a La Roche-Posay (pl. Pingvin patika) termékeit ajánlom. Tény, hogy viszonylag drágábbak, de hátha segít. Esetleg ott van még a Jimjams fekete szappan (Rossmann), ami normálisabb árban van. Az a probléma ugye szinte bármilyen kozmetikai terméknél, hogy attól még, hogy valakinek bevált, nem biztos, hogy neked befog... de én ezeket ajánlom. Akkor még ott van a Dermofil Paszta (DM). Nézz utánuk Krémmánián.

2019. júl. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem ez vált be


[link]

2019. júl. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Várom majd a szokásos gyerekes leszavazást (remélem most is, mint mindig megteszed kedves agyilag éretlen leszavazó) de ettől függetlenül leírom a válaszom.


A pattanások tinikorban természetesek. A hormonok tombolnak benned ilyenkor. Ugyanakkor segíthetsz a szervezetednek, ha mellőzöd a cukros ételeket, italokat, nem viszel be egészségtelen dolgokat, iszol napi minimum 2 liter vizet.

Ha ez sem segít akkor nézd meg, hogy vagy-e valamire allergiás, van-evalami hormon problémád.

Bőrgyógyászhoz is elmehetsz, ha gondolod, vagy kozmetikushoz is.


Próbáld ki a kamilla vagy körömvirág teás borogatást, Neogranormin kenőcsöt és a Garnier 3in1 terméket.

2019. júl. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Antibiotikumok (akár helyi hatású, akár szisztémás), bizonyos A-vitamin derivátumok, hormonok. Ezek kemény cuccok, de működnek. Bőrgyógyász szokta őket felírni. Tessék elmenni. Beutaló nem kell, csak időpontot kell foglalni. (vagy mehetsz magánrendelésre is, de ott 10-15 ezer egy vizit)
2019. júl. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász és kozmetikus
2019. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Ha már 5. óta akkor rendszeresen kellett volna eddig is bőrgyógyászhoz járni!
2019. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a skinoren segített, bőrgyógyász tudja felírni. Nekem egy hónap alatt eltüntette a pattanásokat, azóta szebb az arcom (bár mindig van 4-5, de legalább nincs tele az arcom).
2019. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezeknek a gyógyszereknek van valamilyen nagyon rossz mellekhatasa? (Pl.:bor/szajszarazsag, korpa, fenyerzekenyseg...?)
2019. júl. 10. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit én írtam, az egy krém, nekem nem okozott panaszokat.
2019. júl. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai attól függ hogy bírja a szervezeted, pl nekem a roaccutantól nem volt semmi bajom csak mindig elvágtam mindenem mert vékonyította a bőrt az antibiotikumoktol már rosszabbul voltam pl több hétig hánytam de csak addig volt szép a bőröm amig szedtem őket.

Meg igazábol amiket krémeket felsoroltál mind szárítja a bőröd azért írtam a cink rázót nekem az az egy tartja rendbe az antibiotikumos krémek is kimarják ha több mint 1x használom.

Ha ennyire nem segít semmi akkor ja szedj végig egy antibiotikumos kúrát aztán meglátod.

2019. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!