Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez milyen fajta pattanas es...

DettiKK kérdése:

Ez milyen fajta pattanas es hogy kell kezelni?

Figyelt kérdés

Kb 2 evvel ezelott kezdodott.

Ilyen pici dudorok vannak a homlokomon, ha kinyomom akkor ilyen kis... bnom “zsirgombocoknak” hivja ezeket.

Jobban nem tudom leirni, de mindig van a homlokomon, ha hagyom akkor nem veszes de eszre lehet venni h nem sima a borom, ha piszkalom akkor meg rosszabb lesz.

Ha barkinek vmi hasonloja van pls segitsen mert mar ki vagyok toluk



2019. júl. 17. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem.

Tehàt a homlokodon vannak.

Fájnak? Gyulladtak? Vagy csak akkor gyullad be ha piszkálod?

Van egy sejtésem hogy nem pattanásról van szó.

Szerintem miteszerek vannak a homlokodon.

Ha végig huzod az ujjad a homlokodon, ilyen kis pici bubokat érzel?

Fokozott a faggyú termelésed, ez által felgyűlt a foliculusban a faggyú, úgy nevezett faggyú gyülem keletkezett.

Nem zsírcsomok ezek!

Magadnak ne piszkáld! Nemtudod szakszerűen kinyomni, ezért lessz rosszabb ha piszkálod magadnak. Csak begyullasztod, és létre jön belőle a pattanás.

Gondolom tinédzser korban vagy. Ez a kor velejárója.

Amit tenni tudsz, az az hogy felkeresel egy jó kozmetikust, aki szépen kitisztítja a bőröd.

2019. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem fajnak, csak latom h ott van es annyira zavaro hogy ki akarom nyomni. Van amikor benyullaf ha kinyomom, van amikor meguszom.

Sajnos mar 23 vagyok..

De megfogadom a tanacsom es meglatogatok egy kozmetikust akkor. Koszi szepen!:)

2019. júl. 17. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért gyullad be, mert nem jól nyomod ki.

Bent marad egy csomó faggyú, ami begyullad.

Kozmetikus szépen, teljesen kitudja nyomkodni, úgy hogy nem fof begyulladni! :)

Úgy hogy ezek nem pattanàsok,hanem miteszerek.

2019. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!