Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hova szúrják pontosan a septumot?

Hova szúrják pontosan a septumot?

Figyelt kérdés

Régóta tervezem már, hogy csináltatok, mert nagyon tetszik, de vannak fenntartásaim a fájdalommal kapcsolatban. Vérvételt, tetoválást, stb jól bírom, de ettől még is parázok.

Ráadásul rettegek attól, hogy a nyálkahártyát szúrják át, néhány helyen ugyanis azt olvastam, hogy az az igazi septum, amit oda szúrnak. Viszont az én orrnyálkahártyám elég kényes, folyton sebesedik a száraz, poros levegő miatt.

Nem élném túl szerintem, ha azt a részt szurkálnák.


Meglehet kérni a piercert, hogy a nyálkahártya alatti, húsos, fülcimpára hasonlító részt szúrja át? Tapasztalataitok szerint az mennyire fáj?


Köszi előre is.



2019. okt. 24. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A septumot a septumba szúrják. Nagyon furán hangzik, de az orrrészek egymástól elválasztó részt orvosilag septum-nak nevezik. Egyedileg függ, hogy ez milyen. Általában porcszövet, rajta lágyszövettel, ahogy az orrcsúcs felé halad, úgy vékonyodik. Sokaknál a legvégén már nincs porc, csak egy vékony elválasztó szövet, ami leginkább egy hámszövethez hasonló. Lehet fentebb, lentebb, kintebb, bentebb is kérni. Oda kérded, ahova szeretnéd, de figyelni kell, hogy ne legyen ferde egyik irányba sem (tehát sem vízszintesen, sem az arcívre merőlegesen).

Maga a szúrás könnyezős. Ez annyit tesz, hogy ott olyan idegek vannak, amiket ha megszúrnak, könnyezni kezdesz, olykor tüsszentést válthat ki. Fájni annyira nem fáj, ki lehet bírni. Egy vérvételnél rosszabb, a tetováláshoz nem hasonlítható, de egy védőoltásnál jobb.

A kiszáradós nyálkahártya a levegőtől szárad ki. A gyógyulást nehezítheti, de ha jól kezeled, akkor nem lesz baj belőle.

Szóval nyugodtan vállad be, keress egy jó piercert, és beszéld meg vele, hogy te hova szeretnéd. Fővárosban Komáromi Gerit ajánlani tudom, ahogyan Skriba Mártit és Zagyvai Gábort is.

Remélem segítettem, ha lenne kérdésed, írj privátban nyugodtan.

2019. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia, nekem most lett átszúrva. Hát igazából én nagyon nagyon félek a tűtől, egyetlen egyszer vettek tőlem vért, akkor is végig bőgtem és az orvosok fogtak le... a vérvételt/oltást nagyon rosszul élem meg, ellenben a piercing szúrással. Mikor beleszúrta a tűt (azaz abban a konkrét.. fél másodpercben) na akkor fájt, annyit mondtam csak hangosan, hogy b*szki :D de amint átment a tű, semmi fájdalmat nem éreztem. A septumot porcba szúrják, így sajnos a sprayes fájdalomcsillapító sem hat annyira érezhetően, de azért valamennyire mégis, mert tényleg minimális a fájdalom szerintem, pedig az én fájdalomküszöböm alacsony. Az utána lévő hetek kellemetlenek kicsit, mert gyógyul, viszket, de nem vakarhatod mert fáj XDD hidd el, ha én túléltem, akkor te is túl fogod. Utána amit a tükörben fogsz látni mindenért kárpótol :P

19/L

2020. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!