Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Körmösök! Mit csinálhatok...

Körmösök! Mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés

1 éve csinálom itthon magamnak a gél lakkomat, de elég sokszor ütközöm bele ugyan azokba a hibákba és fogalmam sincs, hogy mit csinálhatok rosszul. Crystal nails-es felszerelésem van, általában a 3 step lakkokat használom.

Rendesen előkészítem a körmöt (reszelés, bőrfeltolás, mattítás, portalanítás) és utána a crystal nails nail prepjét és a acid free primert használom. Ezek után a Cover pink gel lakkot (erősítem vele a körmömet), majd 2 rétegben a választott 3 step-es lakk és fedőlakknak a GL 0 Clear Top-ot. Cleanserrel fixálni szoktam.

Ezek után sokszor berepedezik a lakk, főleg a köröm végen, volt olyan hogy fel is pattogott. Legutóbb belevegősödött (felhólyagosodott még az UV lámpában) és le tudtam szedni.

Tippek, tanácsok, hogy mit ronthatok el?



2020. febr. 9. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Első olvasatra nem találok hibát az előkészítésben, de talán technikai bakit vétesz. Mindenhol lemattítod a körömlemezt? Milyen reszelőt használsz? Elég vékonyan kened fel az anyagot? Az sem mindegy hogy a lámpád milyen. Elmesélek valamit. Nekem hagyományos, 36 wattos alagút lámpám volt, és a fekete lakkokat pl képtelen megkötni. Először azt gondoltam hogy a lakk miatt van, mert olcsó kinai ebay-ről rendelt lakk, de a 2000 forintos perfect nails lakkot is felhólyagosította. Máig nem tudom miért. Aztán beszereztem egy ledet, és a kínai ebayes lakk stabilan csücsült 5 hétig a műkörmömön.
2020. febr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Vegyel ledes lampat.


Jobban megmaradna egy rendes epitett mukorom pl egylepcsos cristsl nails xtreme fusion acrile gellel!!! Gyorsan reszelheto.

2020. febr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Savmentes primer nem kell a gél lakk alá. Ha mégis raksz, akkor nagyon lehelet vékonyan, mert elrontja a tapadást.

Ha a cover pink gél lakk alatt a compact base gélt érted, akkor az alapnak töléletes.

A felhólyagosodás az tipikusan annak a hibája, hogy túl vastagon viszed fel a rétegeket és ez szintén rontja a tapadást. Főleg, ha egy pigmentáltabb színről van szó, akkor lehelet vékonyan kell felkenni.

2020. febr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Milyen lámpád van? Mióta használod?
2020. febr. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Crystal UV M2.2 lámpám (4x9 W) van, 1 éve használom és nem sűrűn, hisz a körmöket csak magamnak és anyukámnak csinálom.

Az előkészítésnél is nagyon figyelek, crytal nails-es reszelőket használok, a körömlemez mattításához buffert.

Tényleg nem szabad acid free primert tenni gél lakk alá? Ezt nem tudtam, rengeteg videóban azt láttam hogy kell használni.

2020. febr. 11. 06:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt is észrevettem, hogy sokszor a körmöm legvégén elválik a lakk a körömlemeztől, annak ellenére, hogy odafigyelve, rendesen lezárom a körömvégeket a lakkal. Olyan mintha onnan lekopna és utána feljön. Ebben valami tipp?
2020. febr. 11. 06:57
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Cseréld le a lámpád ledre. Azuv cső már elavult. A mostani anyagokat a jóval erősebb led lámpákhoz gyártják.
2020. febr. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! Nekem ugyanez volt a bajom, hiába van ledes lámpám, vékony réteg, nagyon odafigyeltem mindenre és mégis pár nap és megrepedt; Easy Off Hardener Gel-t használok az alap fölé, szín alá, és tökéletes, minden féle takarítást, mosogatást, házimunkát bír:) nagyon jó kis termék, belinkelem, hogy könnyebben megtaláld :)


[link]

2020. ápr. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!