Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a nyolc éves...

Mit tegyek ha a nyolc éves kislányom azt hajtogatja hogy kopasz akar lenni?

Figyelt kérdés
Most csípőig érő hosszú haja van, de kopasz szeretne lenni, mit tegyek?
2020. márc. 3. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretne kopasz lenni? Hol látta ezt?
2020. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Told le a haját, aztán megtudja, hogy milyen hülye.
2020. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Vágassátok le neki fokozatosan rövidebbre, hogy lássa, az hogyan tetszik neki. Vállig érő először, aztán ha még mindig mondja, akkor fiús rövidre, végül nyárra letolhatjátok teljesen, ha tényleg azt szeretné. Iskolakezdésig akkor újra meg is nő valamennyire.
2020. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, miért. Lehet zavarja a hosszú haj, nem akarja fesulni, beleakad mindenbe. Ebben az esetben mutass neki könnyen kezelhető, rövidebb frizurakat.

Ha valami "példaképe" miatt, akkor beszéljétek meg, ő miért vagatta le a haját, és neki is érdemes-e azért (pl ha el akarja adományozni. Akkor támogasd, de szintén vazold fel, hogy nem muszáj teljesen kopaszra nyírni.)

Ha csak azért, mert úgy tetszik neki, akkor várjatok vele a nyárig. Ha meg akkor is úgy gondolja, talán nem csak múló hobort, és iskola kezdesre vissza nő egész szépen, ha mégsem tetszik neki.

2020. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha úgy van vágd le, de ha lehet a hosszú hajat adjátok el, hogy paróka legyen belőle a betegeknek.
2020. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is rövid hajat akartam mindig is. Nincs ebben semmi extra.


Mondd el neki hogy kb hány év mire visszanő, hogy tudjon objektív döntést hozni.

2020. márc. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az alapkérdész százszor fontosabb lenne letisztázni, hogy miért.

-lehet, hogy mondjuk, a többi gyerektől hallott valamit a fejtetűről, és most attól fél

-lehet, hogy húzogatják a haját a fiúk

-lehet, hogy irigységből csúfolják más lányok

-lehet, hogy valami sokkal nagyobb probléma van a háttérben, pl. transzszexuális, vagy leszbikus (ebben az életkorban már érzi magán), és emiatt akar szabadulni a nőiességétől.

-lehet, hogy fáj a fejbőre, húzza a haját

-lehet, hogy a gyerekek egymás közt kitalálták, hogy a hosszú hajú kislányok előbb elkapják a koronavirust... tudod, milyenek a gyerekek...


Szóval én inkább az ok miatt aggódnék, nem maga miatt a kérdés miatt...

2020. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!