Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ez a szemszín szerintetek...

Ez a szemszín szerintetek tisztán barna?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, tudom, first (second) world problems, de most egy pillanatra kíváncsi lettem. Nem életbevágó kérdés.



2020. júl. 8. 10:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónál már jobbak a fényviszonyok, így jobban látszik a zöld is.

Engem is sokan “lebarnaszeműznek”, amit rühellek. Erős, természetes fényben jön ki igazán a valódi színe, ami nagyon hasonlít a tiédre, - csak sötétkék kerete van, az alapja szürkészöld, nincs benne sárgás tónus, középen pedig van egy barna csillag.

2020. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Én mondjuk rühellni nem rühellem, ha azt kapom meg, hogy barna, csak felteszem magamnak a kérdést, hogy akkor most az illető eleve nem képes annyi színárnyalatot megkülönböztetni/érzékelni, mint én, vagy szimplán nem szarozik, csak rávágja a barnát minden színre, ami hasonlít arra (?). :D

De igen, a jelenség ismerős.

2020. júl. 8. 18:39
 13/21 anonim ***** válasza:
Az emberek olyan színűnek mondják, ami a szemedben dominál, mert egy bizonyos távolságon túl már nem látszik feltétlenül az átmenet, ha nem feltűnő, illetve vannak, akiknek gyengébb a látásuk, de még az is befolyásolja a látást, hogy fáradt vagy-e. Szóval emiatt nem kell senkit piszkálni, hogy nem látja egyből a 2-3 színt. A centrális heterokróm szemeknél egyébként hivatalosan a külső színt tekintik a szem színének, de pl. nekem is ilyen szemem van és a belső szín a domináns, így azt tekintem fő színnek, és ha valahol csak egyfélét lehet megadni (pl. társkeresőn egy listából választva), azt adom meg, amúgy meg az évek során nekem változott, gyerekkoromban a külső szín fel sem tűnt, később kezdett látszani.
2020. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
22%
Azért vágjuk rá, hogy barna, mert három szemszínt különböztetünk meg. Akármilyen rajzolat is van benne, nem számít. Ezért nem értem minek soroljátok a benne lévő árnyalatokat, amikor azok tök egyediek. Egy emberrel találkoztam eddig, akinek nem lehetett eldönteni, de neki gond is volt a szemével, nem véletlenül volt furcsa.
2020. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"A centrális heterokróm szemeknél egyébként hivatalosan a külső színt tekintik a szem színének"

Ezt pl. még nem hallottam, köszi. Pont azért merült fel ma bennem ez a kérdés, mert csomó internetes platformon a választható opciók kifújnak ott, hogy kék, zöld és barna. Ha neked is ilyen a szemed, akkor hadd kérdezzem már meg, hogy a külső színt te hogyan neveznéd? Azzal gyűlik meg a bajom. (Egyébként hogy a kettő közül éppen melyik dominál, azt nagyban meghatározzák a fényviszonyok, tudok "csalni" a ruháim színével is, gondolom, vagyunk vele így egy páran.)

2020. júl. 8. 21:45
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem a belső szín barna, a külső zöld, viszont a barna dominál, és ezt semmi külső tényező nem befolyásolja.
2020. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
De ha szobai fényviszonyoknál, amiket ti is láttatok, a barna dominál, kint a szabadban meg a zöld, pláne ha még a nap is süt, akkor mi van?
2020. júl. 8. 22:05
 18/21 A kérdező kommentje:
* "zöld", mert jobb híján már nem tudom minek nevezni
2020. júl. 8. 22:07
 19/21 anonim ***** válasza:
24%
Barna szemed van, nem zöld.
2020. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Van ám "hazel" tehát mogyoró szín is, de az is a barna családba tartozik, nem a zöldbe.
2020. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!