Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek se öltözhetek...

Szerintetek se öltözhetek ennyiszer és nem lehet így a hajam az esküvőn?

Figyelt kérdés

Vőlegényem testvére házasodik.


Nem leszek koszorúslány.


Testvéremnek is most volt az esküvője, akkor rendeltünk egy koszorús lány ruhát, ami sajna nem tetszett a többi koszorús lánynak és tesóméra így nem vettem fel, így azt a földig érőt gondoltam felvenni, plusz anyukámtól kaptam estére egy másikat, ami pörgős, térdig érő.


Csak aztán az interneten találtam egy szép ruhát, ami nagyon tetszik.


Végül kitaláltam, hogy majd mindahármat felveszem.


Vagyis majd 8-tól a másodikat, éjféltől a harmadikat.


Csak aztán az anyósom mondta, hogy ne vegyek ennyit, mert nem illik, a menyasszony nem fogja díjazni.


Szerintetek sem illik? Ti nektek mi a véleményetek?



Lehet tényleg nem lesz rá időm ennyit öltözködni, de én nem gondoltam, hogy esetleg ez baj lehet.


Aztán kitaláltam, hogy szeretnék egy kontyot, mert nekem eddig mindigis kiengedett hajam volt, erre az anyósom azt mondta, hogy az nem lehet, mert a menyasszonynak is kontyja lesz és szerinte nem venné jó néven.

Bár ezt nem annyira értem. Tesóm esküvőjén besültem a hajam alatt, jó lett volna egy konty és másnak is szokott kontya lenni.

Na mindegy, eldöntöttem, megint kiengedett hajam lesz.



Aztán vásároltam ékszereket ma vőlegényemmel. Vettem egy köves karkötőt(3sor vékony kiskövek, egy kis csillogó gömb fülbevalót meg egy hajdíszt, ami olyan mint egy hajpánt, mivel sajnos csak olyan volt amin kb. 2 centisek a virágok, így egy kicsit lehet látványos, nem tudom.:( Ez mind ezüstösen csillog, biztos láttatok már ilyet.. meg van egy csüngős nyakláncom, ami megint csak ilyen csillogós, ezüstös és az is olyan viszonylag látványosabb.


Anyósom azt mondta ez sem volt tőlem a legjobb ötlet, mert hogy szerinte ez se fog tetszeni a menyasszonynak. Meg hogy neki is lesz hajdísze és hogy így nem akarja, hogy egyformák legyünk. Meg hogy esetleg ne hogy olyan díszes legyek mint a menyasszony.


Nem tudom, én nem láttam a hajdíszét, fogalmamsincs milyen ékszerei vannak.


Én nem akarok sok lenni, de ha már kiadtam a pénzt rájuk szeretném felvenni őket.


Most elbizonytalanodtam. Illik köves díszt tenni a hajba? Meg ilyenek? Vagy ezeket tényleg csak menyasszony szokott?



Természetesen a ruháim színe közel se fehér, se piros, se fekete.


Nem értem miért mondja ezeket anyósom.


Azt tudom, hogy párom testvérének menyasszonya tényleg olyan, hogy kicsit fura. Néha nagyon kedves velem, beszél velem. De van amikor rám se néz, legszívesebben hozzám se szól.


De őszintén én szeretem őt nagyon, remélem egyszer javul ez a helyzet és hogy jóban leszünk. Nagyon boldog vagyok, hogy részese lehetek az esküvőjüknek, gyönyörű pár.


Én pedig nem akartam senkit túlöltözni, vagy túl ékszerezni magam. Én csak magamnak és a vőlegényemnek szeretnék tetszeni. Hisz nagyon nagyon szeretem őt. :)


Kérlek segítsetek nekem ebben, hogy mit illik, mit nem.., mert tényleg elbizonytalanodtam.... már néha kicsit unom ezt, hogy mindenért mint egy dedós engedélyt kell kérnem, hogy valakinek nehogy rossz kedve legyen.



Mondtam anyósomnak azt is, hogy nem értem miért gondolja, hogy a menyasszony pont engem fog majd nézni. Kb. pont lefog szarni szerintem meg. Tehát leszünk vagy 150-en, szerintem egy szürke kisegér leszek kb. Ott, annyi rokona barátja lesz, akivel majd foglalkozni fog, ami természetes ilyenkor. Nem azt fogja nézni szerintem, hogy én miben vagyok.



Erre anyósom azt mondta, hogy pedig szerinte a menyasszony senki más kinézetére nem lesz kívancsi cdak arra h én vajon hogy fogok kinézni. Milyen ruhám lesz, meg hogy szerinte annak orulne a menyasszony, ha leégetné a fodrász a hajam, vagy szétszakadna a ruhám vagy kitörne a sarkam.


Mikor ezeket hallgattam kb. Leesett az állam és számomra felfoghatatlan ez az egész.


Soha nem adtam okot erre a menyasszonynak. Nem valami sokat beszeltunk eddig pedig lassan 2 es fel eve ismerjuk egymast. De mindig kedves voltam vele, mert mondom nekem.semmi bajom vele en szeretem ot es maximalisan osszeillonek talalom oket a parjaval!!! Es orulok nekik!!!! Es varom es tervezem a sajat eskuvomet a parommal!!


Tehat nem ertem egyszeruen.



Kerlek segitsetek.



2020. aug. 27. 00:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem:

- átöltözgetés fura, ezzel garantáltan magadra irányítod a figyelmet. Válassz egy ruhát, és vedd fel azt. Lesz még alkalom az életedben, hogy a másik kettőt is felvedd.

- hajdísz ne legyen, mert az tényleg menyasszonyos, esetleg valami nagyon-nagyon diszkrét lehet, de amit leírtál, pláne ennyi ékszer mellé, az nem az.

- konttyal önmagában nem lenne gond, de lehet, hogy azok alapján, amiket eddig kitaláltál, az anyósban már felrémlett, hogy valami extra díszes hajkölteményt akarsz és látatlanban meg akarja akadályozni. Diszkrét konttyal semmi gond.

2020. aug. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Anyám borogass. Ezt egyszerűbben és kevesebb enterrel is le lehetett volna írni.

1) Nem kéne mindenről kikérni anyósjelölt véleményét. Látszólag szeret kritizálni, ami eléggé undok tulajdonság. És még ráadásul a menyasszonyra keni, hogy majd neki nem tetszik. Egy épeszű menyasszony az esküvőjén a saját dolgaival van elfoglalva, nem azzal, hogy mit visel a vendégsereg.

2) Viszont Neked is inkább velük kéne foglalkoznod, nem magaddal. Mert most úgy néz ki, hogy neked csak ürügy az esküvő, hogy viselhesd a felszerelésedet. És az tényleg erős túlzás, hogy divatbemutatót akarsz tartani és mindig másban jelensz meg. Elég hülyén veszi ki magát szerintem. A menyasszonytól oké, hogy egyszer átöltözik, de hogy te állandóan valami másban gyere elő... Kicsit nézzél már erre rá kívülről, hogy mennyire nem érdekel téged valójában ez az esküvő csak magadnak vagy fontos, hogy díszeleghess. Ha a menyasszony valószínűleg észre se fogja venni, biztosan lesznek páran, akiknek elvonod a figyelmét a páváskodásoddal az eseményről és ez kijöhet úgy, hogy illetlenség, mintha direkt magadra akarnád terelni a közönség figyelmét az ünnepeltek helyett...!

2020. aug. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az első válaszolóval, de azt még hozzáfűzném, hogy anyósod elég xarkavarónak tűnik. Oké, hogy figyelmeztet, de ez már túlzott fontoskodás. Nem lehet, hogy nem is a menyasszony mondta a rossz kívánságokat csak anyós próbál fúrni?

Biztos vagyok benne, hogy nem téged fog nézni a menyasszony egész idő alatt, max elraktároz egy képet magában rólad.

Minden esetre maradj az elegáns és diszkrét kombinációnál azzal nem foghatsz mellé. Pl ne vegyél fel 4 féle ékszert, hanem pl karkötő-fülbevaló vagy gyűrű-nyaklánc stb párosítás, tehát ne 1 területre zsúfolj mindent. Hajdísz szerintem fölösleges ruhát vigyél egyet, vagy maximum kettőt, ha táncolni is fogtok.

2020. aug. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

-Átöltözés felesleges, kivéve ha templomi van, és a rövidebb szoknya térd fölé ér. Egy ruhát vinnék de csak vésztartaléknak.

-Ezt a "mert a menyasszonynak is olyan lesz" baromságot utoljára faluhelyen kaptam meg, bánom is hogy hallgattam a csajra. Nyilván ne menyasszonyi konytot csináltass, de egy szolid konttyal semmi gond sincs.

-Ékszert meg tanulj meg mértékkel viselni. Aranyszabály, hogy a fülbevaló-nyaklánc-karkötő-gyűrű négyesből általában kettőt, szolidabb ékszereknél max 3at viselünk. A fejdíszt felejtsd el.

2020. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Ja igen:anyósod akkora sz@rkavaró,hogy az enyémmel kezet foghatna, a menyasszony szót helyettesítsd anyós szóval.
2020. aug. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Ne akarj túltenni a menyasszonyon majd a saját esküvődön, ez az ő esküvője nem rólad szól nem kell felhívni a figyelmet magadra azzal hogy mindig más ruha van rajtad különben gyorsan meg fog utálni

Neked hogy esne hogy valaki a saját esküvődön elakarja vonni rólad a figyelmet

2020. aug. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Az átöltözéssel szerintem semmi baj, nálunk kifejezetten szokás, főleg ha közeli hozzátartozó esküvője, de szerintem elég csak egyszer átöltözni, a kettő már tényleg túlzás.

A fejdíszt felejtsd el, az szerintem túlzás. Én ennyi ékszert sem vennék fel, főleg ha mind csillogós köves. Én csak a karkötőt és a fülbevalót venném fel.

A konttyal meg semmi baj nincs.

Anyósod meg jó nagy sz*rkeverő.

A sógornőd meg rivalizál veled ez egyértelmű.

2020. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Igazatok van. :/
2020. aug. 27. 10:19
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A háromszori átöltözés szerintem is fura, mondjuk engem menyasszonyként full hidegen hagyna, de ez azért tényleg nem egy divatbemutató. Max egy elegánsabb ruhát vegyél fel szerintem, amit aztán a buliban lecserélsz a pörgősre. De egy harmadik már nagyon sok lenne.

A konty az baromság, sokaknak szokott kontya lenni, nyugodtan neked is legyen az.

Az ékszereket is felveheted szerintem, legalábbis én még ilyet nem hallottam, hogy már erre is van illemszabály, hogy abból milyet nem szabad.

2020. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
85%

Velem is hasonló helyzet volt csak én voltam a menyasszony. Férjen sógornője mindenáron kiakart tűnni a vendégek közül. Amint megtudta hogy esküvő lesz már elkezdett nézni ruhákat magának, nem volt koszorúslány meg semmi sem csak egy vendég. Na az első választása hogy ő abroncsos estélyit vesz. Abroncsos menyasszonyi ruhám volt nekem. Anyósom nagyon kiakadt a viselkedésén hogy mégis mit képzel hogy olyan ruhát akar felvenni hisz nem ballba megyünk. Én ezért nagyon hálás voltam hogy kiállt mellettem és nekem adott anyósom igazat hogy ez bunkóság a lánytól. Ezután vett még 2 másik ruhát hogy ő majd átöltözik az én öltözőmben.. nem is kell erre mondanom mi volt a reakcióm..Aztán ahányszor jöttek hozzánk vagy mi mentünk ő csak arról bírt beszélni hogy foglalt már időpontot fodrászhoz meg sminkeshez, meg körmöshöz..Tudta hogy senkit nem fog érdekelni hogy ő hogyan néz ki mert mindenki az ifjú párral fog foglalkozni. A történet vége hogy megjelent egy "cicivillantós" ruhában, és mindenki kibeszélte hogy mégis hogy gondolta ezt hogy így jelenik meg.


Tehát szerintem jobb az ha a vendég visszafogott marad és nem próbálja elvenni a "reflektorfényt" a menyasszonytól:)

2020. aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!