Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek se öltözhetek...

Szerintetek se öltözhetek ennyiszer és nem lehet így a hajam az esküvőn?

Figyelt kérdés

Vőlegényem testvére házasodik.


Nem leszek koszorúslány.


Testvéremnek is most volt az esküvője, akkor rendeltünk egy koszorús lány ruhát, ami sajna nem tetszett a többi koszorús lánynak és tesóméra így nem vettem fel, így azt a földig érőt gondoltam felvenni, plusz anyukámtól kaptam estére egy másikat, ami pörgős, térdig érő.


Csak aztán az interneten találtam egy szép ruhát, ami nagyon tetszik.


Végül kitaláltam, hogy majd mindahármat felveszem.


Vagyis majd 8-tól a másodikat, éjféltől a harmadikat.


Csak aztán az anyósom mondta, hogy ne vegyek ennyit, mert nem illik, a menyasszony nem fogja díjazni.


Szerintetek sem illik? Ti nektek mi a véleményetek?



Lehet tényleg nem lesz rá időm ennyit öltözködni, de én nem gondoltam, hogy esetleg ez baj lehet.


Aztán kitaláltam, hogy szeretnék egy kontyot, mert nekem eddig mindigis kiengedett hajam volt, erre az anyósom azt mondta, hogy az nem lehet, mert a menyasszonynak is kontyja lesz és szerinte nem venné jó néven.

Bár ezt nem annyira értem. Tesóm esküvőjén besültem a hajam alatt, jó lett volna egy konty és másnak is szokott kontya lenni.

Na mindegy, eldöntöttem, megint kiengedett hajam lesz.



Aztán vásároltam ékszereket ma vőlegényemmel. Vettem egy köves karkötőt(3sor vékony kiskövek, egy kis csillogó gömb fülbevalót meg egy hajdíszt, ami olyan mint egy hajpánt, mivel sajnos csak olyan volt amin kb. 2 centisek a virágok, így egy kicsit lehet látványos, nem tudom.:( Ez mind ezüstösen csillog, biztos láttatok már ilyet.. meg van egy csüngős nyakláncom, ami megint csak ilyen csillogós, ezüstös és az is olyan viszonylag látványosabb.


Anyósom azt mondta ez sem volt tőlem a legjobb ötlet, mert hogy szerinte ez se fog tetszeni a menyasszonynak. Meg hogy neki is lesz hajdísze és hogy így nem akarja, hogy egyformák legyünk. Meg hogy esetleg ne hogy olyan díszes legyek mint a menyasszony.


Nem tudom, én nem láttam a hajdíszét, fogalmamsincs milyen ékszerei vannak.


Én nem akarok sok lenni, de ha már kiadtam a pénzt rájuk szeretném felvenni őket.


Most elbizonytalanodtam. Illik köves díszt tenni a hajba? Meg ilyenek? Vagy ezeket tényleg csak menyasszony szokott?



Természetesen a ruháim színe közel se fehér, se piros, se fekete.


Nem értem miért mondja ezeket anyósom.


Azt tudom, hogy párom testvérének menyasszonya tényleg olyan, hogy kicsit fura. Néha nagyon kedves velem, beszél velem. De van amikor rám se néz, legszívesebben hozzám se szól.


De őszintén én szeretem őt nagyon, remélem egyszer javul ez a helyzet és hogy jóban leszünk. Nagyon boldog vagyok, hogy részese lehetek az esküvőjüknek, gyönyörű pár.


Én pedig nem akartam senkit túlöltözni, vagy túl ékszerezni magam. Én csak magamnak és a vőlegényemnek szeretnék tetszeni. Hisz nagyon nagyon szeretem őt. :)


Kérlek segítsetek nekem ebben, hogy mit illik, mit nem.., mert tényleg elbizonytalanodtam.... már néha kicsit unom ezt, hogy mindenért mint egy dedós engedélyt kell kérnem, hogy valakinek nehogy rossz kedve legyen.



Mondtam anyósomnak azt is, hogy nem értem miért gondolja, hogy a menyasszony pont engem fog majd nézni. Kb. pont lefog szarni szerintem meg. Tehát leszünk vagy 150-en, szerintem egy szürke kisegér leszek kb. Ott, annyi rokona barátja lesz, akivel majd foglalkozni fog, ami természetes ilyenkor. Nem azt fogja nézni szerintem, hogy én miben vagyok.



Erre anyósom azt mondta, hogy pedig szerinte a menyasszony senki más kinézetére nem lesz kívancsi cdak arra h én vajon hogy fogok kinézni. Milyen ruhám lesz, meg hogy szerinte annak orulne a menyasszony, ha leégetné a fodrász a hajam, vagy szétszakadna a ruhám vagy kitörne a sarkam.


Mikor ezeket hallgattam kb. Leesett az állam és számomra felfoghatatlan ez az egész.


Soha nem adtam okot erre a menyasszonynak. Nem valami sokat beszeltunk eddig pedig lassan 2 es fel eve ismerjuk egymast. De mindig kedves voltam vele, mert mondom nekem.semmi bajom vele en szeretem ot es maximalisan osszeillonek talalom oket a parjaval!!! Es orulok nekik!!!! Es varom es tervezem a sajat eskuvomet a parommal!!


Tehat nem ertem egyszeruen.



Kerlek segitsetek.



2020. aug. 27. 00:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a háromszori átöltözés nem a menyasszonynak fog feltűnni, hanem a vendégeknek, hogy mindig másban leszel és roppant kínosan fogod majd magad érezni. Érthető, hogy most úgy gondolod, eljött az alkalom, hogy csinos lehetsz, lenyűgözheted a párod, de szerintem is túlzás, inkább hagyd, válaszd ki a legjobb ruhát, amiben jól érzed magad.

A fejdísz szerintem is fura, nem ellenzem, de én nem tenném fel, valamiért hercegnős beütést kelt nekem, ami valóban nem esne jól, ha én lennék a menyasszony, pedig nem vagyok rivalizálós fajta.

Minden más szerintem rendben van. Ékszerek, kiegészítők nyugodtan. A konty szerintem meg elegáns.

2020. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hú borzasztóan hangzik az a sztori, amit meséltél, hogy abroncsos ruhában akart megjelenni.

Az én ruháim egyébként egyszínűek, minta nélküliek. Egyik se kivágott, hanem teljesen zártak mellkasnál és térdig érnek, nem szűkek, hanem direkt pörgősek.


Amúgy így utólag elég szarul érzem magam, kb. 2 napig gondoltam úgy, hogy majd 3 ruhában leszek, de áh jó, hogy elolvastam a kommenteket..., ez tényleg nem divatbemutató.... és nem akarom, hogy a vendégeknek meglegyen rólam a rossz véleményük, mert nagyon szarul érezném magam miatta.

A másik dolog, hogy az az öltöző tényleg a menyasszonyé, igazából az is lehet én be se mehetek majd oda, nem foglalhatom.


Na mindegy, úgyhogy köszönöm nektek, kicsit amúgy gáznak érzem, hogy ennyire okénak találtam ezt... ahj. Na mindegy. 2 ruha lesz rajtam egy az eljén egy hosszabb, templomi, majd egy térdig érő táncolós és pont.



Nem lesz kontyom, hanem kiengedve lesz.



Az ékszereket meg majd szerintem ha kész lesz a hajam fel veszem a ruhám, majd még magamra teszem és amjd variálom, ha sok akkor leveszek majd belőle. :)


A hajdísz volt szerintem a legnagyobb kérdés..

De azt igazából nem előlre tenném,nhanem hátra. Kiderül a menyasszonynak elől lesz hajdísze, nem tudom milyen.


De én hátra gondoltam tenni a hajpántot így ha esetleg lesz fotó rólam, akkor az nem látszik.


Csak tudjátok, szarul érzem magam, hogy kiadtam rá a pénzt. Megmondom őszintén már olyan régóta tetszenek ezek a pántok és amikor megvettem nem gondoltam volna, hogy rossz ötlet lenne vagy túl látványos esetleg...

2020. aug. 27. 23:55
 13/16 A kérdező kommentje:
a menyasszonynak elől lesz a hajdísze* elvileg
2020. aug. 27. 23:57
 14/16 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon túltolod.

Keress más alkalmat, amikor kibontakozhatsz, de ha csak vendég vagy az esküvőn, nem koszorúslány, plusz a menyasszony alapból nem szívlel téged, akkor inkább legyél visszafogottan csinos. Vedd fel azt az egy ruhát, ami a legjobban tetszik, kontyod attól még lehet. De már egy átöltözés is sok szerintem. Kivéve ha nagyon megizzadsz.

2020. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Na túl vagyok az esküvőn és semmi baj nem volt.

Egyszer öltöztem át, de egyszer szinte mindenki átöltözött, távoli ismerősök is, ezzel szerintem nincs gond:)

A hajam is kiengedve volt.

Végül minden ékszer meg hajcsatt rajtam volt, de egyáltalán nem volt rossz így, senki nem nézett rám rossz szemmel.


A menyasszonynak messzemenően látványosabb ékszerei, hajdísze volt, úgyhogy nem szárnyaltam túl hálaistennek. Ő volt a leggyönyőrűbb!!!:)



Az anyósom nem szivleli őt, sokszor panaszkodik miatta, mert kicsit amúgy tényleg szemtelen néha anyósommal szemben, velem szemben meg semleges.

De én nem adok igazat egyébként anyósomnak, hanem inkább nem mondok semmit. Mert sok esetben igaza van sógornőmnek, hogy szemtelen vagy kimondja amit gondol, de néha az kicsit úgymond illetlenül, tiszteletlenül teszi, ami lehet nem jó..., mert az anyósom meg kicsit olyan, hogy sokszor szereti, ha neki van igaza és a sógornőm, meg haladéktalanul megmondja a tutit:D én sajnos nem vagyok ilyen határozott.


És szerintem ezért jött ezekkel az anyósom.., ezzek a rémhírekkel. De amúgy a menyasszony legjobb bnője volt a koszorúslány és ő is ugyanannyi ékszerrel, meg még hasonló hajdísszel is jött, ő is átöltözött..


Úgyhogy bocsi én gondoltam túl a dolgokat..na meg anyósom:D:)

2020. szept. 7. 22:56
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy minden jól ment ! :)
2020. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!