Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Megengednétek ezt egy 14-15...

Megengednétek ezt egy 14-15 évesnek?

Figyelt kérdés

Ha orr piercinget szeretne(nostril), ami egy vékony karika az orr oldalában, azt megengednétek neki ha nagyon akarná?

(Nem olyan válaszokat várok, hogy fúj, az nagyon ocsmány stb hanem aki szereti vagy legalább elfogadja a piercingeket)



2020. szept. 9. 14:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
5%
Nekem is volt piercingem, de ruha által takart helyen és nem 14 évesen. Olyat amúgy se hordanék, amit nem lehet eltakarni. Nem iskolába, munkahelyre valók az ékszerek.
2020. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%

#1-es válaszadó!


Azt mondod olyan jelképek, amik szerint viselőjükről az jön le, mindenre nyitott..


Érdekes, nekem 4 van és még csak egy nyamvadt db egyéjszakásom se volt, nem cigizek, nem drogozok, nem iszom...

Érdekes egy elméleted van...

2020. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

Hát szerintem ez így elég necces szituáció. Egyrészről nekem is vannak piercingjeim, szóval ha a gyermekem odaállítana elém, hogy ő most piercinget akar, egyszerű hipokrácia lenne csípőből nemet mondani. Másfelől viszont bonyolítja a dolgot az életkori tényező. Visszagondolva az én koratizenéves időszakomra, én is sok mindent szerettem volna, amiről kiderült, hogy múló hóbort volt csak, mára biztosan bánnám, ha eleget tettem volna az adott készetetésnek. És ugyan egy nostril sok vizet nem mozgat meg (ha szúrva van és később kivételre kerül, kifejezetten gyorsan és hiánytalanul meg is gyógyul), de én biztos megpróbálnám megértetni az illetővel, hogy talán jobb lenne várnia még vele néhány évet. Nem a társadalmi megítélés miatt, mert abszolút nem érdekelne, hogy ki milyen szülőnek könyvel el emiatt, sokkal inkább azért, mert megkímélném a tanári kar/közvetlen szociális környezet konzervatívabb, de jócskán rosszindulatúbb részétől.

Persze előfordulhat, hogy nem sikerül kompromisszumra jutni, akkor viszont a tizenéves viselkedésétől és érettségétől függően megengedném. Értem ezalatt azt, hogy felfogja és fel is készül arra (lelkileg), hogy lesz, aki emiatt cseszteti, illetve, hogy tisztába van azzal, hogy a piercinggel felelősség is jár és nem lehet ellébecolni a fertőtlenítést, meg az általános szabályokat (nem megyünk úszni vele és a többi) be képes tartani.

Összegezve tehát: szerintem a hangsúly itt nem az életkoron kell hogy legyen, hanem az adott személy lelki és kognitív érettségén.

2020. szept. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#13 nem ez lenne az elsö piercingje. A füle tele van pc-kel, csak az arcára nem akartam eddig hogy legyen. Elég érett egyébként korához képest, a sulijában sok lánynak van orrpiercingje. Már elég régóta akar, csak gondoltam megkérdezem hogy mit gondolnak róla mások. 15. Születésnapjára megengedem neki szerintem.
2020. szept. 9. 18:18
 15/19 Sunshinedoll ***** válasza:
64%
14 évesnek még nem, de mondjuk 16-nak igen. Nem olyan nagy dolog egy piercing, ki lehet venni.
2020. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

“Kedves” 12-es az 1-es vagyok.


Általánosítottam és a saját tapasztalatomat osztottam meg.

Bocsánat ha te nem tartozol közéjük.

2020. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Amúgy a lajtsromból egyet kifelejtettél!

Nem vagyok bi vagy meleg sem...

2020. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Karikát nem, pöttyöt igen.

Nem a kinézet miatt nem engedném a karikát. Nem baj, ha kezd kialakulni a saját stílusa, és ha még ki is növi című hóbort lesz, egy orrpiercing nem a világvége, megunod, kiszeded és maximum marad egy icipici nyoma és kész.

Azért nem engedném, mert meg kell szoknia, illetve a karika kicsit balesetveszélyesebb, akár egy tesiórán, akár a magánéletben.

Fül és orr lenne, esetleg a köldök, amit ennyi idősen megengednék, ajak, nyelv, szemöldök, esetleg más extrémebb 16 felett (természetesen mell és intim csak 18 felett).

2020. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, de lehet csak 16 évesen engedném meg neki. :)
2020. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!