Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit csináljak a Helix piercing...

Mit csináljak a Helix piercingemmel?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hete lövettem 3 helixet (kertőt balba, egyet jobb fülembe). A csaj azt mondta pár nap múlva kicserélhetem orvosi fémre, mert ügye én karikát akartam, de azt nem lehetett lövetni, ő meg nem szúrt. Ezért amikor már a kezdeti duzzanat szinte le is ment meg nem fájt nyomásnál, kb 1 hét múlva kicseréltem. Eléggé feldagadt, nagyjából másfélszer akkora mint volt. Még nem is ez a legnagyobb gond, de úgy rádagadt a karikára, hogy szerintem már sebes alatta.

Ráadásul egyfolytábann átlátszó, enyhén sárgás folyadék szivárog a lyukból, ami mindig rászárad. Napi 2-3-szor legalább letisztítom róla, de mindig előjön újra.A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne-e egy orvossal megnézetni? Most 6 napja cseréltem ki benne a fülbevalót. Kentem már rá Tetánt egy darabig, de aztán hallottam olyat, hogy krémes állagút nem szabad rá rakni, mert eltömíti és nem tud szellőzni/távozni belőle a cucc. Octenisepttel fújom már kezdetek óta. Biztos túl kicsi a karika hozzá (azt hiszem, 8mm), szóval arra is gondoltam, hogy veszek bele valami másik, hosszú szárú, egyenest. Ez jó ötlet lehet? Milyen fajtát ajánlotok? (Labret/barbell vagy mi a jó?) Egy újabb cserével nem ártanék sokat megint? Csak azért biztos, hogy már az is segítene a helyzeten, ha nem szorítaná el és vágna bele a húsba. Ezért rendeltem teafaolajat is, hátha az lejjebb tudná kicsit vinni a duzzanatot.

Tudom, hogy szinte mindent amit lehetett szarul csináltam, nem is ezért írtam ki a kérdést, hogy ezt elmondják, csak tanácsot kérnék.



2020. nov. 22. 03:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1,nem lovetjuk mert ez lesz belole

2,egy helix nem gyogyul meg egy het alatt

3,egy gyogyulatlan helix helyere NEM teszunk karikat

Egyenes szaru kell

Tegyel bele titan/orvosi fem egyenes szaru pc-t kezeld sos vizzel(jodozatlan sobol!) Betadina illetve kamilla tea

De amennyire rossz a helyzet nem biztos hogy helyre jon

Plane hogy 3mat lovettel egyszerre

Kb mindent elrontottal amit csak lehetett

Ha nem akarsz szenvedni veluk kiveszed oket mert en szemely szerint nem latok sok eselyt ilyen helyzetben

2020. nov. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán szoktam ezt javasolni, de én a helyedben kivenném őket, hagynám rendesen meggyógyulni, és aztán újra szúratnám.


Rendes helyen, hozzáértő emberrel. Aki porcos piercinget lő, és azt mondja, hogy egy hét alatt meggyógyul, az abszolút nem ért hozzá. Ki tudja, talán az eszközei sem voltak teljesen sterilek. Van olyan hely, ahol szúrnak kellő méretű titán karikával. De az lenne a legjobb, ha a szúrás után benne hagynád az egyenes szárút, legalább 3-6 hónapig.

2020. nov. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom mostmár azokat, amiket az 1. válaszoló mondott. Reménykedtem benne, hogy nem kell kivenni, mert egyébként nagyon tetszenek. A közelben nem nagyon találtam mást, aki meg tudná csinálni, ezért mentem erre a helyre. Egyébként lövettem már nála cimpába hatot, amiket nagyon szépen és tényleg sterilen csinált. Az egyáltalán be se dagadt, nem is fájt. Bár tudom, hogy az sokkal gyorsabban gyógyul mint egy porcos, de csak ezért mondom, mert nem hiszem, hogy a sterilitással lett volna gond. Szerintem ott rontottam el, hogy ilyen korán kicseréltem, ráadásul ekkora karikára. Mert amúgy szépen gyógyult. Mennyi idő után lehet újraszúratni? Ha a bőr begyógyult ott, ahol a karika elszorította, akkor már el lehet menni? Most ebben az állapotban szerintem se fog tudni normálisan begyógyulni, csak adtam még egy esélyt neki, hátha valaki tud valamit, amivel lejjebb lehetne vinni a duzzadást.
2020. nov. 22. 10:04
 4/6 ReGina... ***** válasza:
73%

Nekem most lesz 3 hónapos a helixem.

Nekem igaz szúrva volt és csak egy. De Nekem is volt vele probléma a legnagyobb az hogy nekem banán ékszer került bele elsőre, és túl kicsi is volt, ezért irritációs dudor jelent meg +hátul gennyes dudor.(ha érdekel írj rám, tudok képet küldeni)

Nekem az lenne a tanácsom, hogy a karikákat tartsd meg akkora ha már helyrejött a füled.

És vegyél bele egyenes szárú, talpas ékszert, titán vagy orvosi fém.

Nekem a volt rajta ugye ez a púp, azt hidrogén peroxiddal kezeltem naponta 1x. Úgy hogy ki is vettem az ékszert, kb egy hét alatt le is vitte, hátul még nem 100% de sokkal szebb.

Próbáld meg hátha segít, viszont ha kezeled és 1-2 hét múlva sem lesz változás akkor jobb ha kiveszed, ha nem is mindet de legalább ketőtt, hogy a testednek is könnyebb legyen regenerálódni.

Most amúgy bezárómnak kezelem jelenleg, mert a vadhús kezdeményem eltünt. Viszont sokkal érzékenyebb a fülem mint a problémák előtt voltak.

21/L

2020. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végül kivettem már tegnap iszonyat nagy kínlódások között. Amúgy nem fájt annyira csak néha belenyilalt, de amikor ki akartam venni borzasztó volt. Most várom, hogy gyógyuljon, egyébként már most sokkal szebb, de még van rajta egy kicsi dudor, na meg a seb a karika helyén (bár ez jobb mint amire számítottam, mert csak a bőr tetejének lett baja, de ha benne hagytam volna biztos rosszabb lett volna). Ha begyógyul, keresek egy helyet, ahol profi normálisan ki tudja szúrni, meg kapok valami nagyobb piercinget bele.
2020. nov. 23. 17:49
 6/6 A kérdező kommentje:
De egyébként köszönöm az utolsó válaszolónak is
2020. nov. 23. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!