Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyit szoktatok piperékre,...

Mennyit szoktatok piperékre, szépészeti szolgáltatásokra költeni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsit igényesebben kinézni, de elkezdtem számolni a szolgáltatók árait és nem tudok annyit költeni magamra, amennyit szeretnék . Kíváncsi vagyok, hogy csak én találkozok ilyen elszállt árakkal, vagy másnak is gondot okoz, esetleg alternatívákat is szívesen olvasok.

Amire szeretnék költeni, de nem tudok vagy csak alkalmanként engedhetem meg magamnak:

körmös 3000-3500 FT sima géllakkozást szeretnék semmi extra

szemöldök szedés-festés: 1500-2500 Ft

műszempilla: 7-8 ezertől pótlás 2 hetente 5000 (ilyenem nem volt és szerintem nem is lesz ilyen áron...)

kozmetikus: na erről fogalmam sincs most mennyi egy tisztító kezelés, évek óta nem jutottam oda

fodrászom olcsó, 4-5 havonta 2500-ért vág

hajfestés magamnak havi 3000 Ft

intimgyanta: ezt elkezdtem, csak 3 hetente 4000 Ft nem fér bele a büdzsémbe

Piperék (sampon, balzsam, tusfürdő, testápoló, arckrém, tonik, micellásvíz): 5000 Ft körül

Amiből nem engedek az a edzés, az havi 10 ezer, jó csapat, remek edző.


Szóval az van, hogy látom, a csajok az utcán, meg itt-ott, hogy mindig tip-top, szép a bőre, körme, haja, én meg elég tramplinak érzem magam mellettük. Ti mennyit költötök ezekre a dolgokra és nagyságrendileg mennyit kerestek?


2020. dec. 7. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Ezektől a műköröm, műszempilla, műhajszíntől biztosan nem leszel "igényesebb"


Kapásból spórolhatsz velük 15-20 ezret havonta.

A kozmetikus rendben van, ha problémás a bőröd. Szolit szerencsére kihagytad, szerintem is teljesen felesleges.

Fogaidat mivel ápolod?

Elég lehangoló tud lenni amikor azok "tip-top" csajok elmosolyogják magukat és kivillan a sárga fogkő. Brrrr...

2020. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Fodrasz 3 havonta 8000, szokites 22000 volt, viszont en 6-8 havonta tervezem azt frissiteni (nyaron csinaltattam az elsot).

Borgyogyasz 22000 felevente (anyajegy, + ranez az aknemra).

Fogko evente 21000.

Edzoterem meg havi 16000 (elotte -40%), de ez ugye most nem aktualis.

Piperecuccokat meg akkor veszek, ha elfogy. A legdragabb a bioderma micellas vizem, meg fenyvedo.

Mas nincs asszem, itthon megoldom a tobbit.

2020. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

-Tanuld meg magadnak szedni a szemöldöködet.

-inkább vegyél egy jobb szempillaspirált 7-8 ezer forintból, és az fél évig elég. Én a Too Faced Better Than Sex spirált használom, alá Aden Lash Booster primert, és mindig azt hiszik, hogy műszempillám van, nélküle pedig nagyon nyomik a pilláim tényleg.

-kozmetikus helyett olvass utána kicsit a dolgoknak, esetleg kérd ki egy hozzáértő véleményét, és legyen egy normális bőrápolási rutinod otthon. Pl a The Ordinary termékei nagyon olcsóak.

- vegyél egy epilátort, ez egyszer nagy összeg, de utána évekig nem kell ilyesmire költened.

2020. dec. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%

Múkörmöt otthon építem: Ez 6 havonta kerül 4000-be (annyi ideig elég a 15ml zselé) -> havi 700 ft

Szemöldököt magamnak szedem -> 0 ft (egy jobb csipesz mondjuk 500, de az több évig jó)


Műszempilla: ragasztott, sorosat hordok, gyakorlás kérdése. 3 havonta veszek ragasztót 700ért és havonta 2 pár pillát ami 600 ft a kínaiban -> havi 800 ft max

kozmetikus: nem járok teljesen felesleges

fodrász: magamnak festem a hajamat havonta palette festékkel -> 1600 ft (vágatni nem szoktam, ami akar letörik)

gyanta: felesleges, van borotva, ami olcsaóbb. havi 1 eldobható borotva: olyan 600 ft-re jön ki

piperék: szappan, testápoló g, szilárd hajsampon, 400ml balzsam, tonik stb -> havonta ezekre max 2000 ft-t költök, mivel minden hónapban mást veszek, és mindegyik termék legalább 4 hónapig húzza nálam.


Edzsé: felesleges, tornázz otthon ingyen youtube vidikre.


De ha te felesleges dolgokra szórod a pénzt, egészségedre.

2020. dec. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én csak fodrászhoz járok havonta, 7000Ft a festés. Évszakonként vágatok is, akkor kicsit többe kerül.


Utálom a műkörmöt, szerintem idő és pénzpazarlás, ezért körmöshöz nem járok.


Szőrteleníteni itthon szoktam gyantával vagy epilátorral. Az epilátort egyszer kellett megvenni, sok évre kiszolgál. A gyantamelegítő 4500Ft volt, a patron bele 450Ft,több hónapra elég. A gyantamelegítő szintén több évig jó, ezek a gépek garanciásak is. Lehúzócsík 100db 900Ft.Szemöldök szedés/gyanta/festést itthon csinálom, mert nem nagy dolog. 1500Ft egy tubus szemöldök festék, plusz az oxi kb ugyanennyi. 1,5 évig elég.


Műszempillát, nem rakatok, nem szeretem. Szintén idő és pénzpazarlás, szerintem ízléstelen is. Szoliba nem járok.


Sampon: 7000Ft/l, több mint egy évig elég.

Hajmaszk:6500Ft,kb fél évig elég.

Hajvégápoló:5000Ft,fél évig elég


Arcápolás kb 10000Ft 3 hónapra.


Edzés: 12 alkalmas bérlet 10 000Ft, időkorlát nélkül felhasználható.

2020. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szemöldökömet képtelen vagyok magamnak kiszedni, egyszerűen nem megy. Gyantázni nem tudok, egyszer megnyúztam a lábam, ezért bíztam magam szakemberre, főleg intim terület miatta. Eddig borotvát használtam, csak hát jó volt mikor megvolt a gyanta és 2 hétig szőr se volt, borotva után, meg másnap tiszta borosta. De mivel luxus nekem ennyit kiadni, szóval marad borotva...

Az edzést nem cserélem le semmiért. Nagyon jó a csapat, ezért a pénzért heti 2 edzés van plusz eszköz itthonra, emellett futunk közösen és mint írtam nagyon jó a csapat. Mi ugyanúgy megoldjuk mert vagy összejárunk máshol vagy videón kapjuk az aktuális gyakorlatsort, viszont videót csak az kap, aki fizet, ami érthető.

Samponból Aussiet veszek, mert az legalább használ igaz drágább, de kb 2 hónapra elég (nagyon sok mindent kipróbáltam előtte), balzsam is 2 hónap, tonik, arclemosó az jobban fogy, van arcápolási rutinom, de néha nem ártana ha szakember is kitisztítaná, mert tele vagyok ragyával. Fogkefe, fogkrém alap....


Körmömmel kéne kezdenem valamit, de magamnak még kilakkozni se tudom normálisan, amúgy az is sokszor törik, szóval nagyon rövidek, amit utálok.

2020. dec. 7. 14:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind mennek magadnak, ha tényleg érdekel az ár. Ne mondd, hogy ha az életed múlna tőle, nem tudnál két szálat összecsippenteni, és kihúzni.


A köröm lakkozást is meg lehet tanulni, egy csíkot bárki tud húzni. Nekem március óta hetente más színű volt, a karanténban itthon csináltam magamnak, szereztem pár olcsó Essence és Rival terméket, egy bőrvágó ollót, körömbőr visszatolót, és már csak két hetente "bőrtelenítek". Nekem az volt mindig a bajom, hogy kegyetlen bőrkeményedéses a körömágyam. A körmöm nekem is rövid.

2020. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Hajfestéket nem szeretem, töredezik tőle a hajam és csúnya, amikor lenő. Szerencsére műkörömre se kell költeni, mert kézműves vagyok, talán 20 évesen volt utoljára kilakkozva a körmöm.

Samponból nekem mindegy, ahogy a tusfürdő is, valami olcsó litereset veszek.


Arckrém, arcradír, kézkrém kb. 2000 Ft havonta.

Alapozó, szemfesték, ceruza, fél évente 10 ezer

Szemöldököt magam igazítom csipesszel

Fodrász havonta 3 ezer

Parfümöt névnapomra mindig kapok, eltart egy darabig

Szőrtelenítés: borotvával (havi 1 fej, 800 Ft) és IPL. Na ez viszont jó drága volt, kb. 100 ezer, de örülök neki hogy megvettem, mert azóta nem pattogok ki sehol.

Fogápolás: havi egy fej (500 ft) két évente egy elektromos gép kb. 5-6 ezerért.

Konditerem: heti 2x, néha 3x, havi költség kb. 8000 Ft

2020. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Hu hát azért ebben a dologban nagyon nem mindegy, hogy merre laksz, a fővárosi árak jobban elvannak szállva mint pl egy vidéki. Fodrászhoz festésre 2 havonta járok az 36.000 forint szokott lenni. Emellett heti 1x járok mosás szárításra az 6.000 szokott lenni. Körmöshöz 2 hetente járok, mert nem bírom elviselni a lenövést, az általában 5500-6500 között van. Most keresek éppen új pillást így erről nem tudok még nyilatkozni. Szemöldök festésre 3 hetente járok a kozmetikusomhoz, az 3500 szokott lenni. Arc kezelésre változó időben szoktam menni, a kozmetikusomnál egy teljes kezelés 25.000. Emellett amikor éppen nyitva lehetnek járok edzőterembe személy edzővel, ez szintén változó, hogy a hónapban hogy tudjuk beosztani az időpontokat, de a havi bérlet ára 18.000.
2020. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!