Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok! Váltatok már meg a...

Lányok! Váltatok már meg a szépészeti cikkektől a környezettudatosság jegyében?

Figyelt kérdés

Hogy ment? Miket használtok még?

Én a sminktől örömmel szabadultam meg, sokkal jobban érzem magam nélküle. Most a körömlakkot is igyekszem eldobni, de azért már fáj a szívem :D Négy éve folyamatosan ki vannak festve a körmeim, hülyén érzem magam, ha nincsenek kifestve. Tudtol esetleg valami környezetbarát körömlakkot mondani? Ezek mennyivel drágábbak, mint a többi?


2018. jún. 18. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem van egy csomó dolog, ami többet segít a környezeten, mint a szépészeti cikkektől való megvállás.

Pl, a hús és tejtermékek elhagyása, kevesebb repülés, szelektív hulladékgyüjtés, többszörhasználatos zacskók, szemét minimalizálása, napelemes ház...

Szóval én kicsit értelmetlennek tartom ezt a lépésed

2018. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.

Nagyüzemi állattartás, élelmiszeripar szerintem sokkal többet árt.

A kozmetikumoknál rá van írva, hogy állatokon nem tesztelt. Szerintem ma már nagyon sok cég ilyen.

Szóval egyszerűbb ilyet választani, mint mondjuk "etikusan" előállított élelmiszert.

Egyébként nem vagyok egy fanatikus sminkelő. De teljesen sminkmentes sem.

2018. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy ezen kívül mást nem teszek a környezetemért. Amire szülőknél élő diákként lehetőségem van, azzal élek. Napelemre nyilván nincs (még).

A tejtermékek számomra fontosabbak, mint hogy ki legyek kenve, biztos nem fogok megválni tőlük. Helyi kistermelőtől veszem őket. Húst leginkább csak hétvégente eszek, magamnak nem szoktam húst főzni.

Örülnék, hogyha valaki a kérdésre is válaszolna.

2018. jún. 18. 12:40
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Végül is válaszoltunk. A válasz nem.

Kaptam már egyébként bio körömlakkot. Hogy mitől bio, azt nem tudom. Jó a minősége, nem is drága. Úgy azóta azt használom.

Kedvenc hajápoló olajom is bio. Itt is kérdés, hogy ez mitől bio. Az előállítása környezetbarát? Vagy az összetevői "emberbarátok"? Vagy a lebomlása nem terheli a környezetet?

Szóval nem tudom, hogy ezzel segítek-e bármin :)

2018. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát ha elmondanád a körömlakk nevét, azzal segítenél :D Biztosan ki lehet deríteni, mitől bio, ha tényleg az.

Szerencsére ilyen olajokra meg kencékre nincs szükségem.

2018. jún. 18. 12:46
 6/13 anonim válasza:
100%
Műanyag szemcsés bőrradír helyett már évek óta szódabikarbónát és kávézaccot használok. A kávé a ķedvencem, olcsó és az illata is jó!
2018. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
De jó,hogy már vannak akik így gondolkoznak!
2018. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Tusfürdő helyett natúrszappan, az is papírcsomagolásban, rengeteg szemetet meg lehet vele spórolni.
2018. jún. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bőrradírnak kávé+méz, testre kávé+méz+kókuszolaj, tovább maradok hidratált, mint testápolóval. Tusfürdő, sampon helyett szappan/hajszappan, balzsam helyett kókuszolaj. Arcápolásban nekem a Himalaya Herbals és a Naturschön cuccai váltak be, natúrkozmetikum mindkettő. Inkább helyettesítek, mint kihagyok. Nagyon szeretek sminkelni, de kevés van viszonylag. Egy alap paletta, amit tudok használni szemre, bronzosítónak és highlighternek is, ajaktinta, rúzs, amik pirosítani is jók, illetve szemhéj alapnak. Ezen felül BB krémet és szempillaspirált használok az Yves Rocherből. Ha a büdzsém nagyobb lenne, valószínűleg kísérletezőbb lennék:D

A körömlakkozást nem tudom elhagyni, szeretem, plusz ha nem akarok aktuális trendi színben ruhákat beszerezni, akkor elég egy körömlakkot venni a színben.

Egyébként vattakorongok helyett textil korongokkal mosok le sminket, amiket gépbe dobva egyszerű mosni. A sminkem nagy részét alapból egy ilyen "csodaronggyal" mosom le, ami simán vízzel lehozza. Ezen felül van egy körömlakklemosós rongyom is:D Most tervezek hagyományos tampon-betétről átállni Moon Cup-ra vagy ilyesmire.

Örülök, hogy más is van így, mint én ezekben:)

2018. jún. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!