Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lehet egyszer dús szakállam?

Lehet egyszer dús szakállam?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és hát... Nincs okom büszkének lenni a "szakállamra".

Tudom, hogy genetika kérdése is, de leírom bővebben. Apám és a testvérei mind tudtak elfogadható arcszőrzetet növeszteni. Testalkat szempontjából én viszont inkább anyámra ütöttem, akinek a családjában ez nem igazán jellemző. Ettől függetlenül lehetséges, hogy arcszőrzet terén apám génjeit örököltem?

Ami most van, az úgy (tippre) körülbelül 70 szőrszál lehet, abból az egyik fele 3-4 cm hosszú fekete, a másik fele rövid, szőke szál, és ez az egész csak az államon. A "bajszom" ugyanilyen pár miliméter hosszú világos akármi. Sohasem borotválkoztam még, mert nem is volt/nincs is mit.

Ha most változtatok az életmódomon, például rendszeresen edzeni fogok, többet alszok éjjelente (a mostani átlag olyan 5-6 óra, és mondjuk ha ezt felvinném 8-ra), egészségesebben táplálkozom, több A-vitamint viszek be a szervezetembe, meg ilyenek, van esélyem rá, hogy valamikor dús szakállam és bajszom legyen? Ha igen, tudnátok még mondani olyan dolgokat, amikkel ezt elősegíthetem?



2020. dec. 14. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:

18 évesen nem olyan az arcszőrzete valakinek, mint aki 25-30-35 éves. Egy 20 éves valakinek például kell egy jó hét, mire borotválkozás után meglátszik valami, főleg ha még világosabb is az arcszőrzete. 30 évesen meg már két naponta borotválkozni kell, ha nem akar valaki borostát sem.


Én most vagyok 22, viszonylag gyorsan kinőtt az arcszőrzetem, hiányosságok, és foltok nélkül. Viszont a szám alatt még nem nőtt ki rendesen, illetve a bajszom és a szakállam még nem ér össze, pár mili hiányzik. Többi helyen nincs gond.

Még középiskolában borotváltam, igaz, nem lehetett suliban szakálla senkinek.


Érdemes várni még egy 2-3 évet vele. Ha nem nézel ki jól azzal a pár szállal, ami az arcodon van, illetve hiányos is, akkor érdemes leborotválni, aztán megpróbálni 21 vagy 22-3 évesen.


Csinálhatsz bármit, ahol még nem nőtt szőr, nem tudsz semmit csinálni.

Úgy ahogyan a hátadon sincs szőr, az is majd 21-22 évesen kezd el kinőni.

2021. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát én lassan 40 ven leszek, de elég ki tini szőrszálak vannak az arcomon, konkrétan elég heti 1x borotválni
2021. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!