Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen érzés szépnek lenni?

Milyen érzés szépnek lenni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 08:24
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne hogy a szépségnek is meg vannak a hátrányai. De csúnyának lenni ezerszer rosszabb. Minden napom abból áll hogy igyekszem eltűnni hogy ne lássanak és nem elsírni magam mikor a tükörbe nézek. Mindent kipróbáltam már hogy javítsak a helyzeten. De sose lesz jobb. Nem érdekelne ha mások ezért vetélytársnak látnának vagy a szépség miatt utálnának. Csak szeretném jól érezni magam a bőrömbe.

És mint mondtam a szépségnek is biztos meg vannak a hátrányai de talán kevesebb mentális betegségem és több önbizalmam lehetne ha nem lennék ennyire ronda. Ebben az esetben pedig nem tudom elképzelni hogy szépnek lenni annyira szörnyű lehet

2021. márc. 2. 10:04
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Rossz is, meg jó is. Rossz, mert sok fiú fut utánad, meg irigyek, de jó, mert tudod, hogy az vagy, azt kész.
2021. márc. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Erre már nem tudok mit mondani. Biztosan nagyon szörnyű lehet. De az fix hogy a fél vesémet oda adnám ha ilyen jellegű problémáim lehetnénekxd
2021. márc. 2. 10:27
 14/29 anonim ***** válasza:
77%
Biztos te is szép vagy, mindenkinek más tetszik. :D
2021. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%
9 igen :) pedig egyébként egy tök normális és kedves lány vagyok. Mégis mindig akad valaki aki mindenbe bele tud kötni. Persze akik normálisabbak tudják hogy irigységből, kisebbségi komplexusból neheztel rám. (3as voltam)
2021. márc. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
70%
#4 Megindokolta, többen nem kedvelik. 😂
2021. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
71%

Szépnek lenni jár előnyökkel és hátrányokkal is. Egy szép lányt például igenis máshogy kezelnek a férfiak szinte minden szituációban. Kedvesebbek, segítőkészebbek, elnézőbbek általában, mert imponálni akarnak neki.

Ezzel szemben a nők előfordul, hogy negatívan kezelik a szép női társukat. Irigységből, vagy előítéletek miatt.



Aztán előttem írt valaki valamit, amivel teljesen egyetértek. Ha szép vagy és népszerű, sokkal nagyobb figyelem összpontosul rád, és sokan szinte keresik a hibákat benned. Hiszen sokakat zavar, hogy te népszerű vagy, irigyek, és azért, hogy ők jobban érezzék magukat, be akarják bizonyítani, hogy nem is vagy te annyira szuper.


Másik problémáról is írtak már, de teljesen igaz, hogy egy szép embernek gyakrabban alakul ki megfelelési kényszere. Mint amikor nagyon jó tanuló vagy, és mindenki hozzá van szokva, a szüleid, tanáraid szinte elvárják mindig a jó jegyet, akkor általában igenis ráizgulsz a dologra, csak azért is tanulsz, hogy hozd a tőled elvártat, ne okozz csalódást.

Szépségnél ugyanúgy kialakulhat ez, és nagyon fárasztó lehet. Sokan dicsérnek, úgy vagy számon tartva, mint aki szép, ezért kialakulhat egy félelem, hogy mi van, ha egyszer nem leszel annyira toppon, és azt fogják gondolni az emberek, hogy tévedtek, mégsem vagy igazán szép. Persze ezek felszínes dolgok, és nem kéne foglalkozni mások véleményével, de akinek egész életében a megjelenését dicsérték, azt az esetek többségében érdekelni fogja a kinézete és a környezet véleménye.

+ Ahogy szó volt róla, sokan kereshetik a hibákat ilyen emberekben, ezért ha véletlenül hibázol, nem a legjobb formádban jelensz meg, stb., azzal sokaknak örömet okozhatsz, és ilyen gyenge pillanataidban méginkább támadnak.


Ilyen dolgok főleg iskolában jelennek meg, minél idősebb az ember, talán annál inkább kerül háttérbe a szépség és népszerűség fontossága, de azért sajnos minden korban előfordulhatnak ilyenek.


Mindenesetre azt mondom, hogy még mindig több előnnyel jár szépnek lenni, mint hátránnyal. Nyilván, a szép emberek általában szépek maradnak, pedig mindenkinek van lehetősége elcsúfítani magát elég egyszerűen.


Viszont szerintem ne vágyj ennyire a szépségre. Hidd el, nem olyan fontos dolog ez. Ez csak a felszín, a szépség miatt senki sem fog valóban szeretni.

Meg kell tanulni elengedni a vágyat arra, hogy sokaknak tetsszél. Ha nem is vagy kimondottan szép, így is akadnak bőven, akik vonzónak találnak. Bőven elég ez, senkinek sincs kimondottan szüksége arra, hogy minél többen nyáladzanak a kinézetére.


Egyébként meg nem túl szép emberek is sokszor népszerűek, mert nagyon sok minden múlik például az önbizalmon. Biztosan mindenkinek van olyan ismerőse, akinek annyira nem előnyösek az adottságai, mégis kimondottan szép párja van, és sok ember kedveli. Szóval inkább próbáld meg elfelejteni ezt a hülyeséget, hogy ilyen-olyan szépnek kell lenni, és próbáld meg az önbizalmadat növelni. Illetve legyél igényes, foglalkozz magaddal, találd meg a stílusodat, ahogy a legjobban érzed magad.

2021. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
85%

"De csúnyának lenni ezerszer rosszabb. Minden napom abból áll hogy igyekszem eltűnni hogy ne lássanak és nem elsírni magam mikor a tükörbe nézek. Mindent kipróbáltam már hogy javítsak a helyzeten. De sose lesz jobb."


Egy teljesen egészséges szép lány is pont így érzi magát, például ha mondjuk irigységből, mert mindene szép, keresnek rajta valamit (vagy éppen a média által erőltetett szépségideák miatt, amikkel csak a szépségipari cégek járnak jól), és elkezdik bírálni a lábait, mert összeér a combja, szóval "kövér", vagy az orra nagy, vagy van két pihe az arcán, ezért "szakállas". Elhiszi, hogy csúnya, nem bír a tükörbe nézni, mentális problémák... Te is lehetsz ez a szép lány!


A szépség szubjektív, a fejünkben van, nem mások szavaira kell adni, hanem el kell fogadnunk magunkat. És aztán ennyire nem kell foglalkozni vele, legyen az életed más is, a te jellemed se csak a külsődből álljon. Fogadd el magad, aztán fejleszd a fontosabb, maradandóbb értékeket.


Egyébként, ha valaki megbékél az életével, adottságaival, annak van egy nagyon bizalomgerjesztő kisugárzása. Emiatt tényleg sokkal többen szerethetnek meg, mint a Magyarország Szépe 1. helyezéséért.

2021. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
35%
Fogalmam sincs 🤷‍♂️ 47F
2021. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Igen önbizalmat szeretnék. De sajnos úgy hogy nincs rajtam semmi elfogadható nehéz elfogadni magam. És talán tényleg nem kéne a szépségen görcsölnöm de eddig az egész életemet ez a problema határozta meg. Teljesen mindegy volt hogy hova kerültem. Ilyen olyan új iskola, új társaság vagy éppen családi összejövetel, mindig elég hamar szóba kerültek a nem éppen előnyös tulajdonságaim. Én pedig igyekeztem mindegyiken változtatni. Lefogytam, megtanultam sminkelni, megtaláltam a stílusom és rengeteg hajat is kipróbáltam. Viszont vannak olyan alapvető tulajdonságaim amiken nem tudok változtatni. Többnyire az arcomon. A legtöbben pedig az arcot nézik meg először. Igy pedig a mai napig elkerülhetetlen hogy ha elkezdek ismerkedni valakivel, ne kapjak az arcomra megjegyzéseket.
2021. márc. 2. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!