Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kivehetem a helix piercingemet...

Kivehetem a helix piercingemet ha be van gyulladva?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve lövettem egy helix piercinget. Helyesen kezeltem, viszon mindig begyullad a fülem akármit csinálok. Ki szeretném venni az ékszert, csak félek hogy azután sem fog meggyógyulni.

Kivehetem most, vagy ha lemegy a gyulladás?



És igen, tudom, hogy nem szabad lövetni, és már megbántam hogy megcsináltattam :').



2021. márc. 22. 11:00
 1/4 anonim válasza:
80%

Szia!

Én nekem 3 hónapja van helix piercingem, és bár én is helyesen kezeltem folyton begyulladt. Én kivettem és(most elég undorító részlet következik) egy csomó genny jött ki belőle, meg egy kevés vér is. Letisztogattam a sebet, fertőtlenítettem és bekentem tetrán kenőccsel. Sokkal jobb lett de még mindig gyulladt volt egy kicsit. Most úgy csinálom, hogy éjszakára kiveszem, nappal beteszem és mindig fertőtlenítem az ékszert és a helyét is.

Elkezdett gyógyulni, már aludni is tudok rajta, szinte már egyáltalán nem gyulladt.

Ha úgy érzed, hogy semmi sem segít akkor vedd ki inkább.

2021. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Esetleg még azt tudom tanácsolni, hogy ha karika van benne akkor azt cseréld le ilyen bogyós (?) fülbevalóra az kisebb és kevésbé nyomja.

Előző voltam

2021. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ReGina... ***** válasza:

Mint írtad is a lövetni hülyeség volt, de lépjünk túl rajta, lehetséges, hogy még menthető a dolog, bár kép nélkül nehéz megmondni.


Mivel kezeled? Próbáltad octinospettel? Van még ugye tetrán, betadin, teafa olaj, dermazin. Vagy ha gyulladt próbald hidrogén peroxiddal.


A második, milyen ékszer van benne? Milyen anyagú? A legjobb lenne a titán. Ezt követi az orvosi fém (de inkabb titan az nem tartalmaz egyéb fémeket ami reakciókat válthat ki)

Az ékszer típusa sem mindegy, ha lövetve volt, akkor valószínűleg studexes van benne, ha nem cserélted azóta persze, aminek a vége úgynevezett pillangó záras. Na ez nem jó.

Ajánlom egyenes szárú talpas titán ékszer beszerzését. Teljes gyógyulás után cserélhető karikára, ami porcos ékszerek esetén évek is lehetnek.


Illetve az sem segít neki ha ki be veszed, és sokat piszkálod.


De ha lemondtál róla és nem akarsz vele többet bajlódni, akkor kiveheted most is, csak arra ügyelj, hogy még egy ideig tisztítsd a hely környékét.

Sok sikert😊

2021. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Kivettem, eddig gyógy fülbevaló volt benne, viszont nem tervezek másikat belerakni.

2021. márc. 23. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!