Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb olcsó svájci...

Melyik a legjobb olcsó svájci (swiss made) karóra?

Figyelt kérdés

Olyan svájci órát akarok venni, ami nem feltétlen ismertebb márka, sőt valami kis kézműves gyártó jobb lenne, aki nem annyira ismert, épp ezért olcsó karórái vannak, de megbízható szerkezet, nem valami műanyagokból építkező cucc. Swiss militaryra gondoltam, valahol olvastam egy cikket, hogx ez pont egy ilyen gyártó, de valaki meg leszólja, hogy gagyi a szerkezete. Más ilyen van?


Olyan max 100 ezer forintot szánnék rá.


2021. máj. 13. 18:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

100-ért, svájciból csak kvarcot kapsz. Az meg majdnem mind egykutya.

Ja, és itt mindenki dúsgazdag, az itteniek Rolexet hordanak. Kettőt!


[link]


De én, 100-ért, inkább egy Orient búvárt vennék: [link]

2021. máj. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Akkor ezen az áron marad a japán? Japán órát ennyiért már Solar és automatát is kapni.


Amúgy a kvarc miért gáz? Nem vagyok egy óra szakértő, de a svájciak nem a kvarc órában a legjobbak? Elvégre az 500 ezer Ft-os Tag Heuer óra is kvarc.


"Ja, és itt mindenki dúsgazdag, az itteniek Rolexet hordanak. Kettőt!"


Igen ez nekem furcsa, más kérdés alatt is olvasom, hogy pl. 200 ezer forintért nem lehet órát venni, meg félmilliótól indul a svájci óra, csak nem tudom mire fel dobálózik itt mindenki ezekkel az összegekkel, amikor az átlag ember 50 ezret nem ad ki egy órára.

2021. máj. 14. 07:08
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Ennyiért csak hulladékot kapsz.
2021. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

"Amúgy a kvarc miért gáz? Nem vagyok egy óra szakértő, de a svájciak nem a kvarc órában a legjobbak? Elvégre az 500 ezer Ft-os Tag Heuer óra is kvarc."

Nem. A svájciak mechanikus óragyártásban a legjobbak. A kvarc órák éppenséggel pont, hogy csődbe vitték az egész svájci óragyártást, még a mai napig nem sikerült kiheverni. Az hogy adnak kvarcot 500 ezerért meg többért is az semmit nem igazol. A kvarc önmagában egy faék egyszerű dolog, az órakészítés meg hagyományosan pont nem az egyszerűségről szól.

2021. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Vegyél egy jó kis Orientet! Nem svájci ugyan, hanem japán, de rendkívül jó ár-érték aránya van. Csaknem svájci minőséget kapsz sokkal kedvezőbb áron. És ha már "kézművesség": az Orient saját szerkezeteket használ, szemben sok "túlhájpolt" svájci csodával.
2021. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%

", csak nem tudom mire fel dobálózik itt mindenki ezekkel az összegekkel, amikor az átlag ember 50 ezret nem ad ki egy órára."


Azért ez nem igaz, bár igen a magyarok általában elég szűkmarkúak ilyen téren. Pl Japánban középiskolai ballagásra a legtöbben Rolexet kapnak, Indiában is egy átlag középosztálybelinek van több Radoja ami a helyeiknek kvázi a Rolex pedig arányaiban jóval kevesebbet keresnek mint nálunk. Csak itt van ez a proli hozzáállás, hogy telón nézik az időt meg hogy ami 10 ezernél drágább az már luxusóra.

2021. máj. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#6 szerintem itt nem havi nettó félmillió ft az átlagkereset. 2 millióért autót nem vesz az átlag magyar, nemhogy órát. Ez nem proli hozzáállás, ne legyél te is olyan faék egyszerű ember, hogy szerinted ha valaki nem ad ki milliókat órára különösen a XXI. században, amikor már elavulttá vált, akkor az csak proli lehet.
2021. máj. 15. 14:54
 8/23 anonim ***** válasza:
29%

7

Indiában 20 ezer a minimálbér, mégis minden nagyobb alkalomra Radot ajándékoznak az meg 600 ezernél kezdődik. Régen itt is nagy divat volt a kommcsi érában a Doxa, az volt a luxusóra annak ellenére hogy távol állt a luxustól. De ma már ettől a szinttől is távol vagyunk és ez valahol szomorú, hogy az emberek ennyire igénytelenek minden téren. Az autó nem jó példa, az átlag proli is megveszi a drágább autót még ha beledöglik is mert itthon az a státuszszimbólum meg pár évente házat felújít hozzáépít meg ilyenek, azok is fölösleges kiadások az mégis elfogadható, de az hogy valaki vesz egy 3 milliós órát amit aztán el tud adni 5-ért később az idióta rongyrázás.

2021. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"De ma már ettől a szinttől is távol vagyunk és ez valahol szomorú, hogy az emberek ennyire igénytelenek minden téren"



Én még mindig nem értem ezt a proli hozzáállást, mert ez már tényleg az. Szted egy sz.ros márka határozza meg az igényességet? Mi van ha én pl. belesz.rok a 2 milliós svájci órába, mert nekem egy noname, de jól kinéző, jó szerkezetű svájci jobban tetszik?


Szerinted akkor az a haverom, aki mérnök, rohadtul intelligens, és szakmájában a munkahelyén a legjobbak közt van, jól is keres, de pl. 10 ezernél többet egy farmernadrágért nem hajnaldó kiadni, meg mindenből ár/érték arányt néz, szerinted igénytelen? Attól mert nem Gucccssi meg Rolex logók virítanak a testén, még nem igénytelen, különbb, mint sok senkiházi ingyenélő aki teleaggatja magát félmilliós ruhákkal, meg 2 milliós órával, de egy szeget nem adnál a kezébe mert nem tudja hogy kell beütni. Nagyon fura értékrended van, szerintem inkább ez az igénytelenség. Nem mindenki dől be egy márka marketing bullshitjeinek, meg a nevének, ami miatt jóval drágább, mint amennyit a minősége tekintetében érne.


Vagy szerinted az átlag magyar csak akkor tud igényessé válni, ha ha a 200 ezres átlagkeresetből (amit amúgy a többség nem keres), évekig gyűjt egy 2 milliós órára, mert anélkül nem lehet valaki igényes ember, vagy mi? Az igényességet nem az ár határozza meg, lehet valaki olcsón öltözve is igényes. Az igényesség ott kezdődik, hogy öltönyhöz nem veszek fel tornacipőt, mert nem menő, hiába azt hiszik sokan, akkor sem, ha milliós öltöny, és több tízezres tornacipő, meg a giccses foszforeszkálós, színes számlapos milliós búvárórát aem teszem fel hozzá, mert azt nem ahhoz a viselethez találták ki. Az igényesség itt kezdődik és ennek nincs köze az árazáshoz.

2021. máj. 16. 09:11
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

9

Mondom itt ez a proli hozzáállás a gond. Ha veszel egy 200-300 ezer forintos órát 2-3 év múlva nem fog érni semmit mert nem fogod tudni eladni. Egy automatának pl akkor már vészesen közeledik a leszervizelés ideje akkor meg rá kéne költeni 30-50 ezret amit senki nem akar egy ilyen olcsó órára. De ha beletolsz 3 milliót pl egy Rolexbe kivárod a várólistát, másnap el tudod adni dupla áron, de ha használod pár évig akkor is szép felárral el tudod adni, tehát van egy luxus órás és még keresel is rajta. Ezért mondom ez a proli hozzáállás hogy mindenből a legolcsóbbat, nem biztos hogy anyagilag a legjobb megoldás.

2021. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!