Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb olcsó svájci...

Melyik a legjobb olcsó svájci (swiss made) karóra?

Figyelt kérdés

Olyan svájci órát akarok venni, ami nem feltétlen ismertebb márka, sőt valami kis kézműves gyártó jobb lenne, aki nem annyira ismert, épp ezért olcsó karórái vannak, de megbízható szerkezet, nem valami műanyagokból építkező cucc. Swiss militaryra gondoltam, valahol olvastam egy cikket, hogx ez pont egy ilyen gyártó, de valaki meg leszólja, hogy gagyi a szerkezete. Más ilyen van?


Olyan max 100 ezer forintot szánnék rá.


2021. máj. 13. 18:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%

10-es, de miért gondolod, hogy a kérdező befektetési céllal venne órát? Nekem az jött le a kérdéséből, hogy egy olyan órát keres, ami kevésbé ismert, de jó minőségű, és ezért a neve miatt nem kérnek el extra százezreket érte. Ha pedig a szívéhez nő az óra, akkor igenis kifizeti a kb. 5 évente esedékes szerviz árát (már ha automata az a karóra).


Én is hasonló elvekkel kerestem karórát, mint a kérdező, hasonló összegből. Végül az Orientre esett a választásom, amit azóta sem bántam meg. Remek óra, nagyon tetszik, sokkal jobban, mint egy többszörösébe kerülő Rolex. A Rolex persze, hogy jó óra, de én annyit nem adnék órára, még ha nagyon gazdag is lennék, egyrészt, mert nem tetszenek a Rolexek, másrészt, mert akkor inkább egy Orient Star vagy Seiko Presage, a maradék pénzt meg félretenném. Nyilván ha befektetési céllal venném az órát, az más, akkor van helye a Rolexnek, nem számít, hogy nem jön be nekem. De a kérdező - szerintem - saját célra keres órát.

2021. máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Előző (11-es) voltam.


Kérdező, ha ragaszkodsz a svájci vonalhoz, akkor én a Roamer és az Adriatica márkát ajánlom. Ha automatát szeretnél, akkor 150-180 ezerért már kifoghatsz újakat is.


Ha nem kell, hogy svájci legyen, kicsit kevesebbet költenél rá, de ugyanilyen jó minőségben, akkor ahogy említettem, akkor az Orient (Orient Star) vagy a Seiko a remek választás. A japán órák azért is jók, mert sokuk kínál járástartalék-kijelzőt is kedvező áron, amit a svájciak csak a baromi drága óráikba tesznek.

2021. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

"10-es, de miért gondolod, hogy a kérdező befektetési céllal venne órát?"

Minden alkalommal ha veszel ingatlant vagy ingóságot az egyfajta befektetés. Csak nem mindegy hogy egy nagyon rossz befektetés vagy egy jó befektetés. A Rolexet sem kötelező eladni, meg lehet tartani, de ott van a lehetőség hogy bármikor pénzzé tudod tenni és nem buksz rajta. Igazából az igazi luxus az hogy kiadsz egy óráért 200-300 ezret, amit soha nem tudsz eladni és akkor még 5-6 évente el kell rá költeni 50 ezret.

2021. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"Nekem az jött le a kérdéséből, hogy egy olyan órát keres, ami kevésbé ismert, de jó minőségű, és ezért a neve miatt nem kérnek el extra százezreket érte."


Pontosan ez volt a kérdésem lényege, ezek szerint neked sikerült felfogni, és köszi a választ, ezt a két svájci márkát nem ismertem, de még a végén lehet, hogy Orient lesz akkor.


Én is ugyanígy gondolkodok. Sose adnék ki neve miatt plusz száz ezreket, én használati céllal veszem, az is lehet, hogy ott fog ütődni, meg törni, ahol tud, ezért nem is adnék ki milliókat érte. Napi rendszerességgel hordanám. Ha 80 ezer forintba kerül mondjuk az az Orient automata, akkor is inkább kifizetem majd 5-6 évente a 30 ezres szervizt (bár soha senkitől nem hallottam, hogy ennyibe kerülne), úgy is olcsóbb, mintha milliókat kiadnék valamire, amit utána azért nem fogok hordani, mert félteni fogom.


"A Rolexet sem kötelező eladni, meg lehet tartani, de ott van a lehetőség hogy bármikor pénzzé tudod tenni és nem buksz rajta."


De, bizony buksz rajta, nem is keveset. Erről olvastam épp a múltkorában cikkeket. Tévedés, hogy ugyanannyit fog érni az ára évek múlva, az meg végképp, hogy nőni fog. Ha így lenne, mindenki ebbe fektetne, nem aranyba. HAsznált Rolex órát már láttam 1 millió körül is, ahhoz meg, hogy tényleg próbálja tartani az értékét, kb. fel se szabad vennem, mert két karcolás, és már százezreket buktam vele. Azt hittem a kérdésből egyébként lejön, hogy egy komolyabb szerkezetű, de napi használatos, nyúzható órát keresek, aminek az árát nem a neve miatt fizetem meg, és nem kell sajnálni sem.

2021. máj. 16. 16:03
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

Ezzel teljesen egyet értek, de ha azt feltételezzük, hogy az illető nem akarja eladni az órát, tekintetbe veszi az ár-érték arányt, és (alsó)középosztálybeli, akkor felesleges neki Rolexet ajánlani, azzal az indokkal, hogy majd azon nem nem fog bukni. Főleg, hogy az illető itt 100 ezer HUF-ot szánna maximum a karórára. Inkább vegyen akkor egy tetszőleges "polgári" márkát 100 ezerkörüli összegért, költsön rá 5 évente 20-30 ezret a szervizre (nekem 15 ezret mondtak az Orientre), vagy ha ez nem fekszik neki, akkor vegyen egy svájci quartzot.


Abszolút igazad lenne egyébként, de a Rolexnek ebben a helyzetben/ezen az anyagi szinten egyszerűen nincsen realitása. Szerintem.

2021. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, kérdező, előző vagyok, aki az Orientet és a Roamert javasolta. Egyszerre válaszoltunk, ezért nem láttam, amit írtál. A 15-ös válaszomban a 13. válaszra reagáltam.
2021. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha Orient akkor tutuora.hu. Itt van talán a legnagyobb választék.
2021. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

14

Mert rossz helyen olvasgatsz. Igen van ezeréves ütött kopott Rolex 1 millióért (az a modell ami vatta újan is csak 1.9 millió), de a népszerű modelleket mivel újonnan csak várólistával tudod megvenni így akinek azonnal kell az veszi a használtat ás ez most odáig jutott hogy egy alap pl Submariner is dupla annyiért megy el mint amennyi a retail ára. Igen várni kell rá 3-4 hónapot egy alap feketére de ennyit bőven megér, és a használt ár nem fog csökkenni belátható időn belül, de ha retail áron veszed, és a használt ár csökken is 20-30%-ot akkor is hasznokkal tudsz túladni rajta. De ez csak a Rolex nagy a hype körülötte. Van még egy tucat márka amit árban vagy minimálisan áron alul tudsz eladni, így lehet hogy buksz vele 200 ezret de volt egy 3 milliós órád 200 ezerért nem pedig egy kínai hulladék ami fél év után szétesik.

2021. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Miért is lenne kínai hulladék a 200 ezres óra?


Pár 10 ezer forintos Casiok eljárnak évtizedekig, vagy a nagyapám 50 éves mechanikus Raketája is pontosan jár, akkor egy százezer fölötti óra miért esne szét félév után? Vagy a 10 éves koromban kapott műanyag Q&Q-m is jár immár 21 éve, igaz, vigyáztam rá. Szerintem te teljesen elvesztetted a realitásérzékedet. Jó óra a Rolex, de jóval olcsóbban is kapsz kiváló órát.

2021. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%

Bocsánat, kicsit félreolvastam a válaszod, de a lényegen ez nem változtat: azon az áron, amennyiért a kérdező órát venne, nem fél év alatt széteső órát kapsz, hanem korrekt minőséget, amelyik évtizedekig kiszolgál téged.


Még ha a megadott ár 20-adáért, 5 ezer HUF-ért venne órát, az is évekig bírná (lásd a Q&Q esete.)

2021. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!