Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nyáron mennyire érdemes...

Nyáron mennyire érdemes piercinget csináltatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretnék piercinget, fõképp mell piercingre gondoltam, de utána olvastam és nagyon ellenzik nyáron az izzadás meg a fürdés miatt

De volt olyan is aki azt írta, hogy semmiben nem befolyásolja a nyári izzadás ha rendszeresen tisztítod és figyelsz rá


Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire érné meg? Várjak vele vagy csináltassam meg most és majd jobban figyelek rá?


A fül piercingek mennyire kényesek így nyáron?(fürdés,izzadás)



2021. jún. 21. 02:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Én szúrattam nyáron fülbe és máshova is. A ruha alatt, testen lévő piercingekkel megvárnám az őszt. Fülön, arcon kevésbé jelentős az izzadás (hacsak nem vagy kifejezetten izzadós ezeken a területeken), viszont fürdeni és napozni hetekig, hónapokig nem ajánlott vele. Az életmódodtól is függ: nyaralás, bulizás, strand közben macerás rendesen tisztítani, így ha ezekből sokat tervezel a nyáron, inkább várj. Ha többnyire beltéren ülsz a légkondi alatt, és nem tervezel vele vízbe menni, akkor nyugodtan csináltasd meg.
2021. jún. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nyár elején csináltattam a bimbipiercingjeimet. Igaz, nem vagyok strandolós, de nyár végén párszor voltam vele vízben. Engem nem zavart, hogy izzadok, ápoltam rendszeres ahogy kellett.

Inkább úgy mondanám, hogy akkor nem ajánlott nyáron, ha:

Sokat strandolsz

Szereted a vízben való létet (vagy ha sellő vagy ;) )

Nagyok a melleid (D, vagy nagyobb kosár) [ez a mozgás miatt]

Sokat játsz szoliba

Bármilyen olyan tevékenységet végzel rendszeresen, ami a mell kiáztatásával jár

Bármi olyan tevékenységet űzöl (sport, hobbi, életvitel), ami erős fizikai hatásokkal jár a melleidre nézve [ilyenkor érdemes pihenőt tartani legalább egy hónapig, vagy a szezon utánra hagyni legyen az akármikor az évben]

Szexuális identitásodtól teljesen eltekintve sokat piszkálják a bimbid (barát, barátnő, csoportos, kecskék, jegesmedve... :D )

Tervben van mellműtét, tüdőszűrő vizsgálat, más műtét (mivel ezeknél ki kell venni és a friss ékszernek egy, hogy nem tesz jót, de vissza sem fogod tudni rakni)

Ha nő vagy és erősen gondolkozol mellplasztikán a következő 12 hónapban, vagy férfi vagy, de nővé válási folyamaton veszel részt (akár hormon, akár műtéti)

Vérzékeny vagy

Nagyon erős fémallergiád van

Olyan munkakörnyezetben dolgozol, ahol magas a radioaktív, mágneses, elektromágneses, vagy az infra sugárzás


Szóval ha a fentiek közül akár csak egy igaz, akkor ne csináltass, vagy ne most. Jobb az őszi, vagy a tavaszi idényre hagyni a piercingek azon részét, amit az öltözködés, allergiaszezon, életmód, vagy a hőmérséklet is nagyon befolyásol (evidens, ha pl egy orrpiercinget akarsz és parlagfű allergiád van, akkor ne allergiaszezonban csináltasd meg, vagy ha köldökpiercinget akarsz, és sokat strandolnál, akkor ne nyáron, vagy ha olyan derekú nadrágot hordasz bizonyos idényben, akkor ne akkor, vagy ha motorozol, akkor fülpiercinget érdemes ősszel csináltatni, mikor lerakod a mocit pihenni télire...etc.)

Amit még érdemes betartani: Bimbi piercingnél egyenes szárú, titán anyagú barbell, golyókkal!, rendes és rendszeres ápolás octenisepttel, nem kiáztatni, ne piszkálni, nem kivenni, nem cserélni a gyógyulási idő alatt, ha csak nem szükséges.

Remélem a választ megleled a soraim között, ha nem, akkor írj bátran privátban.

2021. jún. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!