Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Automata vagy kvarc?

Automata vagy kvarc?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közeljövőben vásárolni egy karórát, viszont nem tudom, hogy milyen legyen.

Pro és kontra érvek érdekelnének, mások tapasztalatai érdekelnének.

Világ életemben a pilóta órák, a bőrszíjas kronográfok tetszettek, mindig is ebből a típusból voltak óráim. Jelenleg is ilyen van, egy Casio Edifice.

Viszont egy ideje nagyon tetszenek a búvár modellek (a Rolexnek sikerült meginfluencerkedni). Nyilván nem Submariner, de valami hasonló búvár jöhetne szóba. Azonban kicsit félek az automatától, főként a szerviz miatt, hogy azt hol lehetne megejteni, ahol tisztességes munkát is végeznek. Valamint nem tudom mennyire kényesek, mennyire nagyon kell rájuk vigyázni. Hozzáteszem, hogy nem pesti vagyok, elég messze is lenne csak a szervizert felmenni.

A kvarcokkal viszont az a bajom, hogy egy normális márka-modell, ami tetszene is 100k fölött van, és akárhogy is nézzük, akkor is egy elemes óra, sok esetben olcsó szerkezettel, hiába a márka meg a külcsín. A kronográfokat pedig már unom is kicsit, így jobb lenne valami dizájn váltás.

Mik a tapasztalatok az automatakkal, esetleg hogyan vélekedtek a 100 ezer környéki kvarcokról?



2021. júl. 5. 11:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Biztosan jó a linkelt Orient meg minőséget képvisel, de sajnos nem tetszik. Az a korona, hogy úgy alul van szerintem elcsúfítja.

Használt órában pedig nem bízok. Jobb szeretek olyan dolgokat venni, ami tudom, hogy első perctől az enyém, én vigyázok rá. :)

2021. júl. 5. 16:34
 12/21 anonim ***** válasza:

Ki beszélt antikról?


A használt óra szerintem olyan, mint a használt autó. Ha jó helyről veszed, nem bukod el az instant értékvesztést.. vagyis máshonnan nézve egy 300ezres órát megvehetsz használtan 120-150ezerért.

2021. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12.-nek.


Ja, aztán ha beázott volt, vagy nem volt szervízben 30+ évig, akkor cumi.


ÉN, 1 helyről vennék használtat, és az a HANTOS. Igaz, ott magasak az árak, de a minőség is!

2021. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ha boltból veszed az órát, használtan, akkor garanciát kell adni. Pláne ilyenekre mint beázás vagy szervizeltség!


Én a 10óra10-ről hallottam olyanokat hogy elhajtják a reklamálókat.


Pestioras.hu-ról jókat hallottam eddig de nem voltam még náluk.

2021. júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14.-nek.


"Én a 10óra10-ről hallottam olyanokat hogy elhajtják a reklamálókat."


HOL? Mert én olvasok órás fórumokat, és sehol nem olvastam még ilyenről, csak itt, a Gyakorin nyomja ezt valaki!

2021. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Két konkrét ismerős vett vintage órát tőlük, egyiknél azt mondták neki, miután 10 óra után megállt hogy ez egy ilyen korú óránál normális. Amikor verte az asztalt, hogy 100e forint feletti összeget fizetett érte és nem normális, akkor leszervizelték neki, de azután sem lett jó és elvitte Hantos Lászlóhoz Budán, aki megcsinálta normálisan és azóta jó. Régi Omega óra volt.


A másik egy fekete számlapos Doxa volt, hölgy ismerős vásárolta ott és azzal is voltak gondok...

2021. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel,a mechanikusoknak semmi értelmük,hacsak nem valami rettenetesen drágát akarsz venni,mert presztízsállásod van,amúgy egy tortúra olajozni,korrigálni a késését,mozgatni ide-oda hogy ne álljon le...Kvarcból is nagyon sok szép van,minőségi anyagkivitelből,pontos,és 3 évente kell benne elemet cserélni.
2021. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Azért elég sokan vesznek automatát mégis, hiába nincs presztízs állásuk.
2021. júl. 7. 08:02
 19/21 anonim ***** válasza:
Attol meg nem lesz esszeru dontes.
2021. júl. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor inkább hanyagolom az óra vásárlást, quartzbol egy sem tetszett meg annyira mégsem hogy 100 ezer feletti összeget adjak érte.

Lehet néhány év múlva mégiscsak inkább veszek majd egy automatát.

2021. júl. 7. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!