Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért lett ekkora divat...

Miért lett ekkora divat lenézni, leszólni azokat a nőket akik nem túlsúlyosak?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy az egészségesen vékony (tehát nem anorexiás, csak simán karcsú) nőket egyre többet kritizálják. Ott van pl. Gal Gadot, egy gyönyörű, kecses, fitt, szép karcsú nő, abszolút semmi gond nincs az alakjával, mégis állandóan fikázzák hogy csontváz meg gebe meg fogpiszkáló meg hasonló megnyilvánulások. Pedig egyáltalán nem egy csontkollekció, csak magas és karcsú, ennyi, pont szép.

Nem értem, miért kell a karcsú nőket bántani? Sokkal szebbek és egészségesebbek mint akik el vannak hízva.



2021. júl. 14. 14:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fikázom se a vékonyabbakat, se a vastagabbakat. Az igénytelenséget viszont nem bírom.
2021. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
A túlsúly nem mindig egyenlő az igénytelenséggel, jó lenne ezt elfelejteni.
2021. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

Igénytelen szó sem mindenkinél ugyan az. Általánosságban ha megtesz mindent magáért, tisztálkodik megfelelően, próbálkozik a legtöbbet kihozni magából, rendben, nem rájuk szokták elsősorban használni.

Ha valaki túlsúlyos, annak okai vannak. Egészséges? Nem. De diétázni, mozogni pedig lusták. Saját magával pedig kevésbé törődik, elhanyagolja magát, tehát bizonyos értelemben pedig igénytelen. Magát a megjelenést is sokan annak tartják. Tök mindegy ki a másik fél, ha az elhízott, főleg ilyen melegben még undorítóbb, ha az izzadt teste hozzád ér, mint egy hasonló igénységet képviselő vékony vagy sportos embernél. Nálam legalábbis biztosan.

Vannak akik könnyebben híznak, bizonyos betegség vagy gyógyszer hatással lehet, viszont olyan nincs, hogy valaki nem tud fogyni. Esetek 99%-ban csak lusták az emberek, ez a szomorú igazság, de sírni azt tudnak... Gyorsétterem előtt pedig ekkora melegben is látom aki pulcsit vagy kendőt köt a derekára, hátha segíti eltakarni magát.

Nekem pedig hiába akarják bemesélni mennyivel jobb egy telt lánnyal, akin van mit fogni, ha magától az együttlét gondolátától is hányingerem lesz. Nem tartom szépnek. Elhiszem valakinek tetszik, nem azzal van a baj, de olyan nyomást érzek sokszor, hogy mások akarják megmondani, hogy mit tartsak szépnek. Lehet másik oldalról is megvan ugyan ez, nem tudom, sose tetszettek a teltebbek, viszont nem tudom hányan próbáltak már meggyőzni, hogy márpedig mennyivel szebbek a teltebb idomok. Voltam már búza, nem igazi férfi, felszínestől kezdve minden. Ha meg valaki kijelenti, hogy neki a telt lányok tetszenek, az bezzeg rendben van, de ha más, akkor érdekes módon felszínes. Én ezt tapasztalom.

2021. júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

Igen, de nem várható el egy embertől, hogy az egész életét azzal töltse, hogy mániákusan számolja a makrokat, vagy folyamatosan az edzésen kattog. Vagyis persze elvárható, de úgy gondolom, hogy egy ember mentális stabilitása sokkal fontosabb ennél. Teli vannak a fogyós csoportok facebookon beteg, női egészségügyi problémákkal kezelt emberekkel, akik sokat fogytak, de elképesztő munkával, olyannal, ami hatalmas teher a mindennapok mellett. Azért, mert valaki ezt nem tudja, vagy akarja bevállalni nem lesz igénytelen, és főleg nem undorító.


Nagyon sok túlsúlyos ember többet tesz az alakjáért, mint azok, akik nyugodtan bevághatnak sorozatozás közben egy két big mac-et és semmi bajuk nem lesz.


Azért, hogy mások hogy viselkednek veled, milyen preferenciákba akarnak belekényszeríteni, nem a telt lányok felelnek, nem ők tehetnek róla. Mellesleg én nem tartozom közéjük, de rossz olvasni, hogy milyen természetességgel vannak undorítónak, vagy igénytelennek nevezve, mikor egyik kifejezés sem igaz rájuk.

2021. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy éljen teljesen egészségesen. Teljesen egészséges életmódhoz pénz is kell. Van aki megteheti, van aki nem vagy csak nehezen. Én akiket ismerek, szinte mindet bántja a súlya, fogyózik amióta ismerem, legalábbis ezt mondja. Mellette pedig tömi befele a mekit és 5x annyit eszik, mint én. Felmerül a kérdés, hogy valóban nem tehet róla? Vagy aki a gyorsétterem előtt takargatja a háját, ő sem? Nem kell feltétlen rövidtávú diéta, idén nyáron bomba alakot villantani. Ha 1 évbe telik, akkor 1 év, ha 2 akkor 2. De sok esetben nem hogy fogyna, hanem még jobban hízik. Én azt mondom, ha egy kicsit is jobban odafigyelünk a táplálkozásra, vagy kicsit megpróbálunk mellette többet mozogni, akkor hosszútávon meg fog látszani az eredménye.

Tudom van aki rendszeresen mozog, túrázgatni jár, de hidd el, nem a hegyi levegőtől híznak ettől függetlenül. Persze ahogyan mondod: attól, mert valaki vékony, nem feltétlen táplálkozik és él egészségesen.


Az a baj, hogy ezekbe a preferenciákba ők is megpróbálnak belekényszeríteni. Nem túl rég történt egy eset, hogy egy szó szerint túlsúlyos csaj próbált összejönni velem, de mikor kicsit komolyabbra fordult valahogy és rákérdezett, mondtam neki röviden, hogy bocsi, hogy félreértetted, sajnos én nem érzek semmit. Nem tudom jobban kezelni, lehető legfonomabban próbáltam elutasítani. Utána pedig ha nem is sokáig de jó pár óráig meg volt sértődve, hogy tudja hogy nekem a vékony csajok tetszenek, meg még olyanokat mondott hogy csak néztem. De szerintem itt gyakorin is minden túlysúlyosabb, telt lány rátenyerel a nem hasznos gombra, ha kijelented, hogy neked nem tetszik. De itt megint nem tudok mások oldalról nyilatkozni, lehet inkább társadalmi probléma, nem konkrétan a telt lányok felelősek érte, de én mindenképp tapasztalom és sokszor azt is próbálják hangsúlyoztatni, hogy mennyivel szebbek a vékonyaktól. Sőt nem egyszer hallottam tőlük, hogy kritizálták a vékony alakot, én pedig csak csendben pislogok inkább.


Ha megnézed a vékony lányok kommentjeid, ugyan úgy ott vannak a gyűlölködő emberek. Nincs a közelben meki? Kenjek egy zsírost? De gebe vagy. Biosz órára téged kéne vinni. Aztán valamelyik profilt megnézem és annyit látok, hogy egy túlsúlyos lány. Persze van ilyen fiú/férfi is, 1-2-ről már instant megvan a véleményem. De nem értem a kritizálást. Sokszor pedig ténylegesen olyanok kapják, akik valóban egészségesek és csodálkozunk azon, hogy miért van ennyi testképzavaros, önbizalomhiányos ember. Én például, ha látok egy teltebb lányt, max tovább görgetek, nem visz rá a lélek, hogy kritizáljam, miért tenném? Senkinek nem mondom el a véleményem, de ha konkrétan rákérdeznek, hogy mit gondolok én, akkor elmondom, hogy a vékony lányok tetszenek, de még akkor sem fogom a másikat ócsárolni. Gondolom a kérdezőnek ugyan ez tűnt fel és ez az ami igazán zavar. Meglátok egy általam szépnek gondolom lányt, megnézem a kommentjeit és tele van ilyenekkel. Lehet fordítva is, lehet tényleg társadalmi probléma, de rettentően idegesítő, főleg az adott személy számára. Hiába ott van mellette több százezer like és 100 likeos negatív komment, attól még idegesítő. Kommentek másik fele pedig elmegy a védelmében... Valahogy közel sem olyan csúnya, gáz valakit lesoványozni, mint ledagattozni.

2021. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem ugyanannyi kritikát kapnak a vékonyak, mint a husibb lányok. Én személy szerint valóban jobban preferálom, ha van mit fogni valakin, mint a magas, karcsú Gal Gadot féle alakot, de ezzel együtt azt sem vetem el, csak simán kevésbé tartom szexuálisan vonzónak. Egyébként nem hiszem, hogy bárki leszólná az alakját, simán csak egy híres színésznő, így nyilván több hideget-meleget kap, mint egy átlag ember. De az tény, hogy sok férfi nem az ő alakja után fordulna meg az utcán, hanem a kicsit teltebb, de még mindig vékony test után. (Azt pedig mélyen ellenzem, hogy az elfogadás nevében hitessük el a kövér emberekkel, hogy ők szépek. Nem csak nem esztétikus a túlsúly, de kifejezetten egészségtelen is, és évek alatt bárkit belevihet egy rossz mókuskerékbe, amiből lehetetlen kiszállni - tapasztalat.)
2021. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!