Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Köldök piercing segítség?

Köldök piercing segítség?

Figyelt kérdés

Szeretnék szuratni köldök piercinget, de sokmindentől félek. Nagyon rosszul bírom a fájdalmat így félek a szúrástól és az utána napoking tartó fájdalomtól(ha van?)

Félek attól hogy be fog gyulladni és hosszú hónapokig gond lesz vele és ha olyan sokáig nem gyógyul be akkor kikell szedni és felesleges volt az egész. Attól is félek hogy esetleg nem tetszene magamon. Eddig csak másokon láttam képeken és nem tudom elképzelni magamon. Valaki aki ért ehez vagy van tapasztalata segítsen megnyugodni vagy lebeszélni.



2021. okt. 27. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
'nem tudom elképzelni magamon.' -es mondd, akkor megis minek akarsz ilyet? Mer' a szomszed Dzsenniferkenek is van mar, pedig meg csak 14 eves?
2021. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért mert tetszik
2021. okt. 27. 12:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam így ruhákkal, tetoválással, fülpiercingekkel és rájöttem, hogy attól, hogy valami tetszik nem feltétlen az én stílusom és nem biztos, hogy illik hozzám. Ha nem tudod magadon elképzelni szerintem ne vágj bele.
2021. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy nem tudom elképzelni. Minden embernek más a hasa és a köldök formája és nem tudom hogy az enyémhez illik-e. És nem tudom elképzelni hogy hogy mutatna vele, mert bármit az életbe nehezen tudok elképzelni.
2021. okt. 27. 16:03
 5/10 A kérdező kommentje:
Legyen szó arról hogy egy ruha hogy állna rajta vagy egy cipő. Így nem tudom elkepzelni.
2021. okt. 27. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Max kiveszed és beforr a lyuk (nem minden esetben). Igaz így felesleges pénz kidobás dehát 🤷🏽‍♀️Nekem spec egyáltalán nem fajt. Utána se és szerencsére egyszer se gyulladt be. De ugye ez sok mindentől is függ. Rizikó mindenben van. Szerintem gondold nagyon jól át elsőnek és csak utána csináltasd meg.
2021. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Ezesetben esetleg nézhetsz képeket köldölpiercingekről, hátha találsz olyat amin a tiedhez hasonló a köldök formája.


Ha tudsz angolul és van Reddited akkor még az r/piercing subredditen tudsz kérdezni a témában picit jártasabb emberektől, ha szeretnél képet is lehet csatolni, hátha ott tudnak segíteni. Én sok posztot láttam ott amikben hasonló kérdéseket tettek fel és általában kaptak választ.

2021. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ilyen válaszokat vártam köszönöm. A piercing gyulladása az min múllik? Az ékszerre való érzékenység? Utókezelés hiánya? Vagy csak emberfüggő és valakinek gyullad valakinek nem?
2021. okt. 27. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Attól is függhet mennyire reagál a tested az “idegen” dologra. Ettől is begyulladhat esetleg ki akarja lökni stb…, Utókezelésnél én egy gélt kaptam azzal kellet 6 hónapig kenegetnem és mozgatnom, de én hamar befejeztem ami nem jó. Egy ideig strandra nem lehet vele menni de mivel november van lassan ezzel kétlem, hogy probléma lenne. Magamon azt vettem eszre, hogy akkor érzékenyebb lett ha tusfurdo vagy szappan érte, ugyhogy erre is érdemes lehet figyelni.
2021. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok mindentől begyulladhat egy piercing. Lehetsz allergiás az anyagára, ezért az orvosi fém ékszer a legjobb.

Higiénia hiánya is okozhat gondokat, és itt arra is gondolok, hogy bizonyosodj meg róla, hogy a piercer steril, egyszer használatos eszközökkel dolgozik.

Bele tud akadni ruhába, ami elég fájdalmas, és ha ez többször megtörténik, akkor előfordulhat, hogy begyullad.

Ha nem szedsz vitamint és nem eszel elég gyümölcsöt/zöldséget, vagy csak alapból gyengébb az immunrendszered, az is hatással van a gyógyulási folyamatra.

Nem akarok senkit ijesztgetni, de kinőhet vadhús/keloid is a piercingtől.

Gyulladásra a tetran kenőcsöt tudom javasolni.

2021. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!