Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a 30-as...

Miért van az, hogy a 30-as korosztály vagy nagyon fiatalosan vagy koravénnek néz ki?

Figyelt kérdés
Sokszor csodálkozom azon, hogy a 30-asok közül sokan néznek ki úgy, mintha a húszas éveik elején lennének, viszont fordítva is tapasztalom, hogy többen inkább meg jóval idősebbnek tűnnek. Mi az oka ennek a nagy kontrasztnak?
2022. jan. 5. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

mert sok kicsi sokra megy

ha sok éven át egészségesen éltél, odafigyeltél magadra, akkor közel olyan külsőd marad, mint 20 évesen volt

ha meg nem, akkor eddigre elég sok negatív hatás felhalmozódik

2022. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
100%
Életmód, gyerek, munka, egyéb körülmények plusz az alap genetika. Sokakon a 30-as éveikben jön ki a hatása azoknak a dolgoknak, amikkel korábban túlzásba estek és menőztek vele, hogy mennyire bírják pl. pia, cigi, szar munkakörülmények.
2022. jan. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen, akkor kezd nagyon meglátszódni, ha valaki nem ad/adott magára. Bár szerintem ez már a 20-as évek közepén is látszik. Én pl. napi szinten mozgok, nagyon odafigyelek az étkezésemre, bőrápolásra. Bulizni már ritkán szoktam, azon kívül csak száraz vörösbort szoktam néha inni (2 hetente 1x, 1-2 pohár) + nem dohányzom. Szerencsére meg is lett a pozitív eredménye: vékony és sportos vagyok, 0 ránc, 0 őszhajszál, el szokták kérni a személyim, stb. Ellenben az unokatestvérem (bevallottan a babaváró miatt) rövid időn belül 3x is szült, dohányzik, iszik, nem ad magára, nagyjából 15 évvel idősebbnek néz ki nálam, pedig egykorúak vagyunk. 30N
2022. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 az őszülés kezdete gyakorlatilag kizárólag a genetikán múlik
2022. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem igaz, genetika + oxidációs folyamatok. Ajánlom, hogy nézz utána Dr. David Sinclair munkásságának.
2022. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 az őszülés mértékére már van hatással a környezet

de hogy mikor bukkannak fel az első ősz hajszálaid, arra alig. ezt a tudomány mondja, nem én.

2022. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez is tudomány, nem én mondtam.


Egyébként az őszülés jelentősebb mértéke lehet valakinek zavaró, nem 1-2 ősz hajszál, így ez nagyjából irreleváns, ha most a “koravénség” a téma. Nem 2 ősz hajszáltól fog bárki idősebbnek tűnni, hanem attól ha láthatóan őszül, de ez csak a személyes véleményem.

2022. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyett is értek veled 3-as válaszoló.


Viszont az őszhajszálakkal kapcsolatban szerintem tévedsz. Nincs összefüggésben az ősz hajszálak megjelenése, hogy ki hogyan öregszik.


Én 29 éves nő vagyok. Senki nem mondja meg rólam, hogy ennyi idős vagyok. Anyukám is mondta, hogy úgy nézek ki, mintha most érettségiznék. Viszont egy 24 éves kolleginámnak már alakulnak a ráncai a homlokán.


Nekem már vannak ősz hajszálaim (23 éves koromban is voltak már). Még nem néz ki mákos tésztának a hajam, szóval nem zavaró, de azért már meg, megcsillan a választékomnál az ősz hajszálak.

2022. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Én láthatóan őszülök, kb. a hajam 10%-a ősz, az eredeti hajszínem pedig sötétbarna, tehát nagy a kontraszt, mégis ugyanúgy elkérik a személyimet mindig, amikor alkoholt vásárolok. Ja és az arcom is ráncos. 36 éves vagyok. Mégis 17-nek néznek ráncos arccal meg őszülő hajjal is. :D
2022. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 ez nem áll ellentmondásban azzal, amit a #6-os válaszban írtam
2022. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!