Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha elvégzek egy mükönrömépitő...

Ha elvégzek egy mükönrömépitő tanfolyamot (tehát nem okj-s bizonyitványt kapok) akkor egyéni vállalkozóként dolgozhatok műkörmösként?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy szalont nem lehet nyitni annak aki csak tanfolyamat végzett de akkor most ez hogy van? Gondoltam elvégzem a tanfolyamot és megyek szalonba dolgozni, bérelek egy asztalt de nem igy megy:(
2022. febr. 25. 11:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Vállalkozó nem tudsz így lenni ha nem kapsz bizonyítványt, csak alkalmazott. Miért nem mész el egy rendes tanfolyamra ami okj-s bizonyítványt ad? 3-4 hónapos csak.
2022. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem kivitelezhető, vannak ismerőseim akik papír nélkül körmöznek + párom most lett egyéni vállalkozó autószerelőként, van papírja de a kutya se kérte tőle, pedig azért ott van felelősség.

Szóval nem hiszem hogy belekötnek.


Ettől függetlenül én azt tanácsolom hogy tanuld meg rendesen, ha komolyan gondolod akkor nem olyan nagy cucc egy okj-t megcsinálni, és kevésbé lesz "sufnizós" a dolog.

2022. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

“…tanuld meg rendesen…”

Pont nem az okj-n fogja rendesen megtanulni, hanem egy (akár egyéni) tanfolyamon. Az okj csak arra jó, hogy meglegyen az alap bizonyítvány jó sok pénzért!

A tanfolyamokon is kap hiteles oklevelet, hogy sikeresen elvégezte.

2022. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

#3

Ha az többet ér mint az okj, akkor meg nem értem hogy miért kérdés. Nyilván a magasabb szintű végzettség jobb, mint az alacsonyabb szintű.

Mindenesetre én jobban szeretem az olyan szakembereket, akiknek megvan az "alap bizonyítványuk".

2022. febr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem vitattam, hogy nem kell!

Csak arra reagáltam, hogy tanulja meg rendesen… nem ott fogja rendesen megtanulni!

2022. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért nem végzek el egy okj-t mert nincs szabad 3-4 hónapom mivel dolgozom plusz nevelem egyedül a kisfiam. Ez a tanfolyam meg egy hetes csak. Mint ahogy 250-300ezrem se nagyon van amit most erre áldozhatnék.:(
2022. febr. 25. 14:15
 7/17 A kérdező kommentje:
Bár azt is olvastam hogy sok idő mire az embernek ez megéri, és meg tud élni belőle..most nagyon elgondolkodtam a dolgon
2022. febr. 25. 14:17
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Egy hetes tanfolyam?? Ezen tanulnád meg a szakmát? Ugye ez csak vicc? Ezt maximum úgy tudom elképzelni, ha már profi vagy benne, csak a papír hiányzik.
2022. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Ld. 34/2021 ITM. rendelet megfelelő végzettséghez kötött tevékenység. Hogy van sok ember aki ennek hiányában végzi, az egy dolog. Sajnos nem ellenőrizik, és vágjék be a sittre azokat akik nem képesek megtanulni gy szakmát.
2022. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen egy hetes. Megkaptam az elméleti anyagot. És az egy hét gyakorlat az egész. Szerintem elég hogy megmutassák vagy tanítsák mit hogy kell. Most azért egy előkészítés, sablon felhelyezés, építés, reszelést ha megtanulsz hogy hogy kell rendesen az már rajtad múlik utána mennyit gyakorlod. Én 1 éve csinálom a körmöm 3 hetet kibír(lehet többet is bírna csak feltöltőm) csak semmi papírom róla ezért is gondoltam ennek elvégzését. Ez is egy olyan szakma amire igaz hogy gyakorlat teszi a mestert. Most egy okj-nál a kézápolást, meg mit tudom én mit megtanulsz ez a tanfolyam meg csak mükörömépités.
2022. febr. 25. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!