Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha elvégzek egy mükönrömépitő...

Ha elvégzek egy mükönrömépitő tanfolyamot (tehát nem okj-s bizonyitványt kapok) akkor egyéni vállalkozóként dolgozhatok műkörmösként?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy szalont nem lehet nyitni annak aki csak tanfolyamat végzett de akkor most ez hogy van? Gondoltam elvégzem a tanfolyamot és megyek szalonba dolgozni, bérelek egy asztalt de nem igy megy:(
2022. febr. 25. 11:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én megtanulnám a szakmát de 3-4 hónap vagy éveim nincsenek rá.
2022. febr. 25. 15:43
 12/17 A kérdező kommentje:
Ha 18 lennék és tanulnék akkor oké de most már nem az sajnos. Bár igy hogy egy tanfolyammal nem lehetsz hivatalosan körmös igy nem teljesen értem az értelmét.
2022. febr. 25. 15:46
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem szeretik a kontárokat, amiatt van ez. Már a szomszéd Mari néni is műkörmös - sokan rontják a szakma hírnevét.
2022. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
46%
Hát ne haragudj, de ha te nem vagy hajlandó az idődet rászánni, akkor jobb is, ha nem dolgozhatsz a szakmában. Mindenkinek ugyannyi idejébe telik egy tanfolyam, és a többség munka mellett csinálja. És az OKJ-ra is úgy megy a tanulók fele, hogy előtte már évek óta magának csinálta a körmét (rosszul, mint az általában kiderül).
2022. júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, egyedül nevelem a kisfiam ès mellette dolgozok ne haragudj ha ez mellett nincs időm azaz több hónapom arra hogy elvègezzem rendesen.
2022. júl. 28. 14:52
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak gondjai, nem csak neked. Rengetegen csináljak munka és gyerek mellett, többek közt én is. Neveltem én is egyedül gyereket, tanultam is mellette (akkor pont nem ezt), tudom, hogy milyen. Szakmát tanulni befektetés, időben is, pénzben is. 3-4 hónap, de még akár fél év sem olyan hú de nagy idő, ha egy szakma megszerzéséről beszélünk, sőt, nagyon kevés. Ennél már csak több lesz, az utolsó OKJ-k futnak, iskolarendszerben lesz már csak ezután, az meg két év.
2022. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
A kézápoló-műkörömépítő szakma nem csak abból áll,hogy műkörmöt építész...komoly anatómiát is tanulni, tudni kell. Tisztában kell lenni a dolgokkal, ha a vendég kérdezz valamit ( egészségügyi problémára gondolok ) pl. Egy cukor betegnek milyen kézápolás, műkörömépítő technikát alkalmaznál? Stb.... Ha ezzel szeretnél foglalkozni és meg élni belőle ,akkor keményen tanulni kell!!
2022. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!