Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alanyi mentes KATA egyéni...

Alanyi mentes KATA egyéni vállalkozóként csak vállalkozói bankszámlám van, lakossági nincs. Használhatom a vállalkozói bankkártyát magán célra? Bevásárlás, tankolás, szórakozás... stb? Fogadhatok/küldhetek magáncélú utalásokat?

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Fordítva használhatnád, hogy a lakosságit céges dologra, de a pénzforgalmi számlát nem lehet lakossági célra használni.
2022. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Katás ev-ként még szép. Mivel a havi 25/50/75-tel letudod minden fizetési kötelezettségedet, senki nem szólhat bele, hogy mire használod a maradék pénzed.
2022. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Aztán majd nagyon ne lepődjön meg, ha a magánutalásokat a pénzforgalmi számláján katás bevételnek tudja be a nav egy ellenőrzés során.
2022. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem is kötelező alanyi mentes katas ev-ként a vállalkozói számla.


És a havi teteles adó megfizetese után bármire hasznalhatja a pénzét.


A nav sem fog kerdezősködni utána, mert miért is fogadna olyan utalásokat, amik után nem fizette meg a tételes adót? Tekintsünk el a párezer forintos tételektől.

2022. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jólvan, ha te ennyire tudod, akkor minden rendben van :)
2022. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha te nem tudod, akkor legalább hülyeséget ne beszélj.
2022. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kötelező a vállalkozói számla nem igazán értem miért nem fordítva csinálod, hogy inkább lakossági számlát vezettetsz. Hisz annak minden költsége messze olcsóbb mint a vállalkozói számlák.


Viszont ha nem megterhelő a számodra én azt javasolnám, hogy legyen a két számla külön - még ha mindegyik lakossági is - ez neked is hasznos lesz, mert áttekinthetőbb a vállalkozói bevételeket könnyebb nyilvántartani, a kintlévőségeket követni.

2022. febr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha van pénzforgalmi számlája (annak ellenőre is, hogy nem kötelező neki), akkor oda csak a vállalkozói bevétele mehet. A magánutalások igenis bezavarhatnak. Pl a pénzforgalmi számlán jóváírt kamat is vállalkozói bevételnek minősül. De nekem mindegy, használjátok a pénzforgalmi számlát magáncélra, aztán majd az idő eldönti.
2022. febr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jogszabályi hivatkozásoknak örülnék leginkább, a szerintem, majd meglátjuk sajnos nem visz előre. Kiadások szerintem mehetnek, hisz valóban arra költöm, amire szererném. De ha pl. a mama szülinapomra meglep pár millióval, és közleményben feltüntetjük, hogy magánhasználat vagy hasonló hivatkozást, akkor jogilag támadható a dolog, vagy ha vezetek egy nyilvántartást magamnak, amiben elkülönítem, és esetleges ellenőrzés során azt benyújtom, az elég lehet?
2022. febr. 22. 11:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Jogszabályi hivatkozásokért ügyvédhez menj szerintem, ne a gyakorira. A pénzforgalmi számla nem erre van. Ha mamád meg akar lepni pár milkóval szülinapodra, meg innen szeretnél tescoban meg dohányboltban vásárolni, akkor nyiss egy lakossági számlát, már szó szerint szarér-hugyért lehet nyitni, éves szinten 3 sör ára a költsége és akkor nincs ilyen gondod.
2022. febr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!