Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A vékonyságot mindíg mindenki...

A vékonyságot mindíg mindenki hangsúlyozza,a teltséget csak kevesen vállalják önfeledten igazán fel. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

#vékony és telt
2022. júl. 27. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted, hogy kevesen vállalják?
2022. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Jaj hagyjuk már ezt az álszentséget, hogy "a teltséget csak kevesen vállalják önfeledten igazán fel", mikor hazánk Európa egyik legelhízottabb országa, és jött ez az elferdített testpozitivity, hogy mindenki úgy jó, ahogy van, meg akkor is, ha minimum 20 kg zsírfelesleg van rajta, csak a kutyák játszanak a csontokkal, és ha nem vállalna fel senki önfeledten a teltséget, akkor ennyi elhízott se lenne ebben az országban, mert akkor azon fáradoznának az emberek, hogy lefogyjanak, de nem így van, tehát ők 100%-ban jól érzik magukat kövéren.
2022. júl. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Mert az emberek geczik veled ha nem vagy sovány.



Pláne nőként, még az orvos is.

Most 44es ruhákat fordok, aktívan sportolok, kiegyensúlyozottan eszem megkaptam hogy milyen egészségtelen vagyok, 0 kérdésből, látás alapján.


22 évesen láncdohányos voltam, csuma depressziós, napi 1x ettem, akkor is csak szemetet. Mindenki dícsért, hogy hogy lefogytam.


De volt olyan rákos ismerős is, aki konkrétan haldoklott, de a sok hülye meg diéta tippeket kért tőle.

2022. júl. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3/Valóban van egy vékonyságot elváró testkép a lányok esetében,különösen az anyagilag jobban menő társadalmi csoportok részéről.

Lehet társadalmon belül is jobban lehet így érvényesülni,jobban felfigyelnek rád,jobb állásokhoz is juthatsz,a társadalmi hierarchiában is magasabbra kerülhetsz.

Ez nagyon megfigyelhető,különösen az elmúlt húsz évben,mert teljesen eltűntek a nem ebbe a képbe beillő szereplők például a televizióból,de a

politikai életben is igaz,de még egy meterológus bemondó is "szuper slank"

ma már.Nem nagyon van idősebb,és túlsúlyos szereplő.

Egyszerüen nekem úgy tűnik ez nem eléggé piacképes,hozzáteszem a társadalom zöme nem ilyen,de mégis ezek vannak a porondon,tehát ez valamit sugall.Ez egy modell,vagy elvárás a jövőre nézve netán,vagy ez csak egy hab a tortán,egy látszat?

Látszat társadalomban élünk.

Nem elég már ma csak okosnak lenni,szépnek is kell lenni.

2022. júl. 27. 22:15
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, mondd, tényleg marhára megerőltető mértékkel enni, odafigyelve, hogy mit eszel és mondjuk heti egy órát, vagy csak fél órát mozogni? A vékonyság nem lehetetlen és elérhetetlen küldetés.

A kifogáskeresés, na, abból már Dunát lehetne rekeszteni.


A kövérség pedig egészségtelen, amit nem kell propagálni.

2022. júl. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5/ Szerintem ez nem ennyire egyszerű ez a kérdés.

Alkat,örökletes dolgok,életmód és a szándék mellett még egy dolog kell hozzá:idő,ami rengeteg embernek nincs.

Összetett dolgok ezek,nem elég azt mondani,hogy ne egyél,mert nagyon sok embert ismerek,aki alig eszik,és mégis jelentősebb súlytöbblettel kínlódik.

2022. júl. 28. 06:46
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

#6

Megmondtam, "A kifogáskeresés, na, abból már Dunát lehetne rekeszteni." 🤣


Te most egy csomó kifogást írtál le. 🤦


Nem magyarázkodni kell, csak a meki helyett egy órát kéne a konyhában tölteni, és magadra főzni.

Idő pedig arra van, amire szánsz. Nehogy azt merd mondani, hogy nincs valakinek 30 perce egy héten arra, hogy tornazzon otthon?!


Nemhiába kövér a magyar lakosság háromnegyede. Lusta, és mértéktelenül zabál minden szemetet.


A betegség miatti hízás és fogyás külön kategóriát képvisel.

2022. júl. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7/ 30 perc nem elég erre,ez gyermeteg elképzelés.

Sokkalta több idő kell erre,amire már nagyon sok embernek nincs ideje,csak ha szabadúszó valaki.

A rendszeres mozgással lehet eredményt elérni,ami legalább heti 3 X 1 órát feltételez,és a hétvégén sem lehet henyélni.

Erre valljuk meg kevés embernek van ideje, még ha kedv meg is lenne.

2022. júl. 28. 07:19
 9/17 anonim ***** válasza:

"A rendszeres mozgással lehet eredményt elérni,ami legalább heti 3 X 1 órát feltételez,és a hétvégén sem lehet henyélni.


Erre valljuk meg kevés embernek van ideje, még ha kedv meg is lenne."


Kifogást mindenre lehet találni. Mi az, hogy nincs az embernek hétvégén 1-1 óra szabadideje csak magára? Van, csak nem akar, lusta, és kifogásokat keres. A gyereknek van apja is, foglalkozzon vele ő addig, ha egy gyerekes anyukától van szó pl.


Szó ami szó, keress utána, rengeteg cikk szól arról, hogy a magyarok mennyire elhízottak.


Gondolom te is egy elhízott ember vagy, és ahelyett, hogy életmódot változtatnál, lefogynál, keresed a kifogásokat. Első lépésként ne egyél annyit, egyél csak maximum 1500 kcal-t egy nap.

2022. júl. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

"Kérdező, mondd, tényleg marhára megerőltető mértékkel enni, odafigyelve, hogy mit eszel és mondjuk heti egy órát, vagy csak fél órát mozogni? A vékonyság nem lehetetlen és elérhetetlen küldetés."


Ne gondold már, hogy mindenki ugyanarról a pontról indul, és az azonos mennyiségű kaja/mozgás bevitel ugyanazt eredményezi.


Ez nem így van. Genetika, etnicitás, egy olyan hozott anyag, amit nem lehet csak úgy levetkőzni.



Vannak nők, akik ilyen tenyeres-talpas parasztlány típusok, van rajtuk husi, de izom is rendesen, nagy mell, széles csípő, és a büdös életbe nem lesz belőle kifutó modell.



És ha már itt tartunk, a legtöbb kifutó modell baromira egészségtelenül él, nincs ciklusa, hullik a haja a vitaminhiánytól.



A fitnessz meg a testépítés is egy rohadtul beteges sportág, azok a vízmegvont testek amikre a fél internet azzal járnak, hogy beáll mellé a prep brain, azaz az illető agya nem működik már rendesen.



Most kövezzetek meg, de szerintem ameddig egy mérsékelt túlsúly nem gátol az aktív életmódban, tudsz mozogni, és kiegyensúlyozottan eszel, addig rohadtul nem baj az a plusz 10-20 kiló.

2022. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!