Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért jön le két hét után az...

Miért jön le két hét után az erősített gél lakk a körmömről? Több körmösnél voltam.

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Na hát ennek ezer oka lehet, nézzük sorban.


A körmös hibája. A legtöbbször ez a helyzet. Most a szakmai részletekkel nem untatnálak, de ezer dolgot el lehet cseszni. A legtipikusabb, hogy az előkészítésnél rontják el, nem jól vagy egyáltalán nem használnak előkészítő folyadékot (van ilyen is sajnos...), nem jól bolyhozzák fel vagy csak szimplán a bőrfeltolás marad el/nem sikerül jól. Olyan is lehet, hogy túl vastagon teszi az anyagot és ha ráfolyik a bőrre, akkor ott bizony már kezdődik is a fellevegősödés. Ha ezek közül valamelyiket laikus szemmel is kiszúrtad, az bizony nem jó. Mondjuk ha többnél jártál és mind elrontják az már nem annyira valószínű, de ki tudja. Sajnos ebben a szakmában is egyre több a kontár és sajnos az alacsonyabb ár sokszor ezt okozza. Tudom, hogy ez egy olyan időszak amikor minden forintot meg kell számolni, de a rosszul elkészített köröm a legdrágább hosszú távon.


Lehet a te hibádból is. Nem szoktad piszkálgatni? Pláne amikor elkezd lenőni? Tudom, hogy nehéz megállni néha még nekem is a sajátommal :D Vagy nem szoktál körömmel bontani dobozos üdítőket pl?

Meg vannak ennél alattomosabb dolgok is, amire nem is gondolnál, pl gél lakkal vagy műkörömmel csak gumikesztyűben takaríts. Egy csomó tisztítószer roncsolja őket, a zsíroldók különösen rosszak ebből a szempontból.


És a legritkább esetek, de előfordulnak amikor se a körmös se te nem hibáztatok és mégis. A cukorbetegség, pajzsmirigy gondok tipikusan tudnak ilyesmit okozni. Meg aztán gondolj bele, hogy nekünk nőknek mennyire bonyolult a hormonrendszerünk. Tapasztaltam olyat, hogy terhesen egyszer csak elkezdett idő előtt leválni a vendégem körme pedig előtte nem volt ilyen. A változókor is kihozhatja. És hát a legalapvetőbb, a menstruáció. Nyilván ez az amire a legutolsók közt akarsz rákérdezni, de volt olyan vendégem akivel már nem volt más ötletem és bejött. Neki egyszerűen nem szabad semmit felrakni/építeni, ha éppen megvan neki 🤷‍♀️

És végül a legritkább eset, amikor nem jöttök rá semmire szimplán csak alkati kérdés. Olyan vendégem is van, akinek a gél lakkot és a zselés építettet is mindig ledobálta a körme. Amióta porcizunk nincs semmi baj :)

2022. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!