Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Jegelő spray piercing szúráshoz?

Jegelő spray piercing szúráshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hónapja foglalkozom pc szúrással, olyan érdekelne hogy ti mit használtok érzéstelenítéshez mikor beszúrjátok az branult. Hallottam róla hogy van valami jegelő spray de nem találtam semmit a neten. Sportolóknak való jegelő zselét használtam eddig de nem vált be. Szóval halmozzatok el légyszi egy pár segítséggel hogy ne szenvedtessem a vendégeimet. Köszi ha normális választ írsz! ❤️

2022. dec. 8. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Túl sok minden nem segít ezen.

A hatóanyagos érzéscsökkentők/érzéstelenítők lidokain, prokain vagy benzokain tartalmúak. Ezek relatív gyorsan hatnak, kb 3-4 perc alatt és kb 40-60 percig tart a hatásuk. A baj ott van vele, hogy felhámon át nagyon gyenge a beszívódási faktoruk. Nyálkahártyás illetve intim felületen jól és mellbimbón még relatív jól felszívódik, bár lassabban. Sima bőrfelületen, fólia alatt egy fél óra, vagy több kell nekik, hogy annyi beszívódjon, amivel csökkented a szúrást. Viszont nem fáj úgy egy piercing, hogy emiatt legyen egy szúrásra közel egy órányi idő, ráadásul akik érzékenyek a kain csoportos vegyületekre, azoknál nem használható.

A nem hatóanyagtartalmúak magasnyomásúak, ott a termodinamiját használják ki, hogy szó szerint fagyasztással érzéstelenítsenek. Ami, őszintén, akár folyékony nitrogénnel is ki lehetne váltani. A baj azokkal meg az, hogy egyrészt nem hat mélyre, másrészt nem hat sokáig és sok eszközt igényel.


Az alap ékszerekhez (fülpiercingek, szemöldök, köldök, orr) nem szokás használni. Az orálisokhoz belülről lehet lidót (ajak, nyelv, fékek), ahogy az intimekhez is.

Ha esetleg microdermallal is foglalkozol, akkor meg lido szuri a bőr alá. Ennek is van technikája, csak meg kell tanulni (ami nem vészes).

Kevés olyan piercing van, ami tényleg fáj. Köztük van a nassallang, amit nagyon kevés piercer szúr.

A legjobb, és legtöbb, amit tehetsz, hogy a vendégeidnek mond meg, hogy pihenjenek, igyanak és egyenek megfelelően előtte, és ne parázzanak rá, illetve tarts egy csomag szőlőcukrot, ha valakinek leesne a cukra. (Nem a fájdalom miatt, hanem mert túlstresszelik az egészet.)

Kellő tájékoztatás mellett kibírható minden. Amúgy sem a szúrás a legfájdalmasabb dolog, ami egy emberrel történik :)

2022. dec. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Akkor gyorsan,es jobban fejleszd a tudasod,es nem bantasbol irom.. A jegelospray ha a szurasba jut,komoly egesi seruleseket okozhat. Mert ugye azzal tisztaban vagyunk,hogy nyilt sebnek szamit a piercingszuras,ugy ahogy a tetko is. Na mar most lidokainnal nem erzestelenithetsz,ha csak nincs eü-s vegzettseged,meg anelkul max pult alatt tudsz beszerezzni,de ez olyan eros keszitmeny,amivel nem ajanlatos jatszani. Illetve vannak akik allergiasok a lidokainra. Gondolom megolni senkit sem szeretnel. Aki nem birja ki azt a pillanatnyi fajdalmat,az a gyogyulasi idot sem fogja tudni kibirni,igy inkabb ne szurasson en azt szoktam mondani. Szepen kerlek!! Octenisepten kivul semmit ne tegyel a testreszre szuras elott. Octeniseptet fujj fultisztito palcikara es ugy torolgesd le az at atszurni kivant teruletet. Es az ekszer behelyezese utan ugyan igy. Igy a zsele hasznalat utan mar csak remenykedem,hogy nem hasznaltatsz mindenfele haszontalan dolgokat az apolasra,es kremekemet sem. Mert eltomiti a szurast,es csunyan begyullad az atszurt terulet,es komolyabb gondok is lehetnek belole.. Inkabb menj el egy szalonban ahol legalabb 10 eve dolgozik a piercinges es inkabb fizess a tanulasert,mint,hogy tudatlanul valami olyat tegyel ami kesobb a karodra lehet.


Piercingeskent irom(nem ma kezdtem.. :) ) ,hogy rengeteget javitunk az olyan "piercerek" utan akik azt sem tudjak mit milyen fogoval fogjanak meg,vagy elolvastak 1 cikket a piercingezesrol meg 2010-bol es ok mar profik..🤣 Erre mondjak,hogy jo pap is holtig tanul

2022. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak tudatni szeretném veled drága második válaszadó, hogy a vendégeim jó kezekben vannak a legjobbtól tanultam. Tudom milyen fogók vannak és azt is hogy mivel lehet és mivel nem lehet kezelni a gyógyuló PC-t. Míg ezt a válaszodat leirtad számomra és próbáltál belém kötni hogy semmit nem tudok azalatt az idő alatt valami boldogabb dolgot is csinalhattal volna. De köszi. ;)
2023. jan. 12. 13:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Az első válasz adónak agyon szépen köszönöm a segítséget❤️ nekem is érzéstelenítés nélkül készítette csoport társam a vizsgán nem fájt de a vendégek nagyon érzékenyek erre hogy mindenképp legyen valami "biztosíték" és érzéstelenítve legyenek. A szomszédunknak is érzéstelenítővel csinálták csak ő meg nem tudja pontosan hogy mit használtak.
2023. jan. 12. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem beled kotottem.. Szimplan jo tanacsot adtam. Ha a legjobbtol tanultal volna,tudnad,hogy a fertotleniton kivul semmit sem teszunk a szurni kivant teruletre,mivel a zsele is amit ra tettel erzestelenites gyanant,az is bejuthatott a szurasba. Es az nem franko. Es,hogy a lidokainon kivul mas erzestelenites nem igazan van. Es ez az erzestelenites,meg van olyan aki ezert +penzt ker az csak lehuzas. A gyogyulasi ido jobban faj mint az a pillanatnyi szuras. Ezert mondtam ha a szurast nem birja a gyogyulasi idot sem fogja. Boldog dolog szamomra a tudasom atadni,es jo tanacsokkal ellatni azt aki TANACSOT KERT! Ha te ezt tamadasnak vetted,akkor arra kerlek a belso frusztraciod ne rajtam eld ki. :) Csak nem szeretnem,hogy butasagot csinalj,mert ha egy ilyen platformon informalodsz a piercingezesrol,akkor olyan csudajo nem lehet az az oktato. :) Szep estet neked is 🤗
2023. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!