Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Septum piercing tapasztalatok ?

Septum piercing tapasztalatok ?

Figyelt kérdés
már jó ideje szeretnék egy piercinget, és úgy néz ki, hogy a septum mellett fogok dönteni, de először volna pár kérdésem azokhoz, akiknek van/volt. főleg az érdekelne, hogy nektek mennyi idő alatt gyógyult be, van-e szaga, mennyibe került, mennyire nehezíti meg az orrfújást stb. olvastam már róla online, de azért jó volna mások tapasztalait is hallani, mert kicsit parázok 😭 eddig még csak fül piercingeim voltak, szóval nem igazán tudom mire számítsak. ja, és még valami, nagyon rossz ötlet volna magmnak szúrni ?

2023. máj. 1. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1, nekem még nem gyógyult meg, de 3-4 hónapot írnak. Előtte max úgy érzed meggyógyult, de valójában nem.

2, ha tisztán tartod nincs szaga

3, 6k volt Pesten + az ékszer

4, először furcsa, meg kell tanulni orrot fújni vele :D

5, igen, nagyon rossz ötlet. Sosem csináltál ilyet, és szó szerint semmit nem tudsz az egész piercing témáról. Azt érnéd csak el, hogy feleslegesen fájdalmat okoznál magadnak, meg egy elfertőződött sebet. Ha véletlen nem kéne kivenni a pc-t a fertőzés, folyamatos gyulladás miatt, akkor se tudnád jó helyre szúrni, szerintem még csak az ékszert sem tudnád betenni. Meg egyáltalán mivel akarod? Nem lehet akármilyen tűvel... És ha már vennél hozzá felszerelést, nem egyszerűbb szakemberhez menni?

2023. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 természetesen vennék hozzá felszerelést, minőségi piercinget, de tisztában vagyok azzal, hogy jobb volna, ha professzionálisan csináltatnám. ez az ötlet csak azért merült fel bennem, mert kisvárosban élek, és nem igazán van a közelben szalon..na de még meglátom. köszönöm szépen a válaszod !! :)
2023. máj. 1. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább utazz fel egyszer egy szalonba, ha annyira akarod, mint hogy orvoshoz kelljen járkálnod az elrontott szúrás miatt.
2023. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem relatív gyorsan gyógyult, egy hónap után már semmi baja nem volt, de vártam három hónapot a cserével.

Szaga, csak úgy, mint a fülbevalónak is, akkor van, ha el van hanyagolva, nincs tisztítva.

Árakban: Háát, nagy a szórás mostanság. Fővárosban amit tudok legolcsóbb (akciós napokon) 4.000.- amiben az ékszer is benne van, a legdrágább pedig 9.000.-. (mindkét hely rendes szalon) A kettő között mozognak az árak. (Ami szalon kerülendő, ahol túl sok a rossz vélemény, mint pl a westend, illetve ahol nagyon kezdő dolgozik.)

Nagyker áron nézve minden eszközt, ékszert és anyagot számítva 400.- Ft körül jön ki egy szúrás. Kiskeráron ez már 2.000.- körül van (úgy, hogy sok eszközt egyszer kell megvenni és éveken át jók, míg mások egyszer használatosak és a tartós eszközöknek a használati árát kalkuláltam bele. - pl egy jó septumfogó 15 ezer körül mozog, de több évig, több ezer szúrásig elég, míg egy pár gumikesztyű 10-50 Ft között van).

Ha csak egy szúráshoz kéne megvegyél mindent, akkor 30 ezer körülre jönnél ki, amennyiben nem ózonos vagy uv-s strerilizálót, pláne nem egy autoklávot használsz, hanem az erre a célra való fémekhez használatos felületi fertőtlenítőket. (külön kell az ékszernek fertőtlenítő, csipesznek, a septumnak, steril tű, kanülvágó olló, egy vesetál, az ékszer, utókezelő, gumikesztyű, papírtörlő és pálcás törlő, a használt tűhöz szelektív doboz - és ezek közül a kis kiszerelések is 250ml-nél kezdődnek....)

Az orrfújásnál tényleg változik a dolog, hozzá kell szokni. Amint hozzászoksz, akkor meg már nem fog feltűnni az ékszer.

Én magamnak szúrtam, de úgy, hogy értek hozzá és hozzá mindenem. Gyakorlat kell, hogy szépen, egyenes szúrjon valaki, ne túl lentre, ne túl fentre, és ha úgy kell, akkor a sweetspot-nak hívot helyre, ami a septum végét és az orrcsúcsot belülről összekötő hártyás szövet, tehát nem porc, de lehet gond nélkül porcba is, mert nem mindenkinek alkalmas az előbbihez az orra.

Parázni ne parázz, könnyezni fogsz, esetleg tüsszentési ingered lehet. Bárhol is lakj, inkább érdemes egy hozzáértőhöz menni. Ha otthon csinálod, sem lehet túl sok baj, ha minden kellőképp steril és megfelelően ápolod-utókezeled. Allergiásoknak az allergia szezonban nem érdemes, de általánosságban tavasszal vagy tél végén érdemes csináltatni.

Ugyan úgy igaz rá, hogy ne érje az utókezelőn kívül más vegyszer, smink és ne áztasd ki (tehát friss piercinggel ne menj strandra, uszodába, szaunába), ne mozgasd, csak ha nagyon muszáj, azt is tisztításkor-ápoláskor. Cserélni 3 hónapig nem érdemes, úgy válasz hozzá kezdő ékszert. Én a két végén golyós patkók ajánlom titán szárral.

Mire vagy még esetleg kíváncsi?

2023. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos választ, ment a zöld :) még az érdekelne, hogy te mivel kezelted ? és hogy fújjak orrot közvetlen szúrás után, anélkül, hogy nagyon meg megbirizgáljam ? bocsi, ha az utóbbi hülye kérdés, csak mindenre fel szeretnék készülni.
2023. máj. 4. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit ajánlok, Octenisept. Patikában célszerűbb akár a literes kiszerelést megvenni (a legtöbb patikában nincs, de rendelhető és csak kicsivel drágább, mint a 250ml-es, de van 50ml kicsi kiszerelés is, de árban nem éri meg), és fülpiszkálókat.

Orrfújás közvetlen szúrás után fájni fog, inkább olyan csípős érzés lesz, és próbálj féloldalasan. (egyik olalt befogod a másikkal fújod, utána a másikat fogod be és az elsővel fújod, majd óvatosan megtörölgeted.)

De annyiféle technika van, hogy sokból lehet válógatni, erről jó sok videót találni a neten.

Ápolni meg első két hétben napi 5x, majd utána mehet a napi 2-3x amíg szerinted is tökéletesen meggyógyult. Ékszert tisztítani is jó az octenisept, illetve jó bőr és sebfertőtlenítő.

Ezt inkább ki kell tapasztalni =)

2023. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ahogy szúrják a legdurvább pillanat nekem olyan 3 volt 1-10 es fájdalom skálán. Utánna nem fájt csak volt egy ilyen kellemetlen érzés ami 30p alatt elmúlt. Most 2 napos a piercing és már az orfújás sem kellemetlen vele.
2023. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!