Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi alapján válasszak parfümöt?

Mi alapján válasszak parfümöt?

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyok nagy szakértő a témában, eddig nem volt soha parfümöm. Nem vagyok soha büdös, úgyhogy abban sem vagyok biztos, hogy szükségem lenne rá.

Barátnőm viszont mindig mondja, hogy sokat dobna a megjelenésemen, úgyhogy gondoltam meglepem, biztos nagyon örülne neki. (ő is használ rendszeresen)


Illatok amiket szeretek:

-benzin

-kókusz

-fahéj, szegfűszeg

-hasított bőr

-fűrészpor

-vadkender


Nem tudom ez mennyi segítséget ad a választásban, de ezek jutottak most eszembe :D

max $70 amit rászánnék



2023. aug. 2. 01:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja az étcsokit kifelejtettem, az is nagy kedvenc illatra:P
2023. aug. 2. 01:52
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
EDP-t válassz mindenképp. Menj be egy illatszer boltba, szaglászd meg a választékokat és döntsd el. Ilyen egyszerű.
2023. aug. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"eddig nem volt soha parfümöm"


Ezt mindjárt sejtettem. Szerintem ne akarj még. Azért mert másnak van, neked nem kell utánozni. A parfüm lényege az illat. Ezt nem lehet úgy választani mint a műzliszeletet, hogy á én szeretem a kókuszt vagy szeretem a narancsot,grapefruit emiatt biztos jó lesz a kókuszos vagy ciprusos parfüm


Nem! A parfüm a személyiség része. Akkor és azért vesszük mert AZ KELL, hiszen az illatát magunkénak érezzük.


Ugyan ez a helyzet a párkapcsolatokkal. Csak azért ne válassz soha a kinálatbol hogy neked is legyen. Előbb legyen meg a kiszemelt.

2023. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha neked magadtól nincs rá igényed akkor ne vegyél.
2023. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3 szerintem a legtöbb férfinek nincs, úgyhogy nem utánoznék vele senkit. Legalábbis nem tudok róla hogy a férfi ismerőseimnek lenne, engem csak érdekelne.

Ha ezeket az illatokat szeretem, akkor ezeket érzem magaménak nem?

És persze hogy "sejtetted" hogy nem volt parfümöm még, hiszen ezzel kezdtem, WTF??

2023. aug. 2. 15:41
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez inkább a benzin, bőr, fás irány. Klasszikus és manapság ritka illat, és tényleg bugyitépő...írom ezt nőként.

2023. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne legyetek már ilyen lekezelőek, mi is az elején kezdtük. :) Ettől függetlenül igaza van annak, aki szerint be kell menni a parfümériákba és végigszagolgatni őket. Ingyen van és nekem legalábbis jó szórakozás. Nem is érdemes ajánlani, mert amiről azt gondolod, hogy tetszhet, az simán lehet, hogy nem fog, illetve megeshet a fordítottja is.


6-os ajánlása nagy klasszikus, bár nem biztos, hogy találsz 70 USD alatt. És nem mellékes az sem, hogy 35 éves parfüm, szóval a párodat akár az apjára is emlékeztetheti :D De azért tessék, itt van még pár népszerű (árat nem néztem):


- Chanel Blue de Chanel

- Dior Homme

- Dolce&Gabbana The One for Men

- Giorgio Armani Acqua di Gio

- Hermes Terre d'Hermes

- Jean Paul Gaultier Le Male

- Montblanc Explorer

- Versace Eros

- Viktor&Rolf: Spicebomb

- Yves Saint Laurent Y

2023. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm!

Igazából nem baj ha 70 USD felett van, ha nagyon tetszik akkor nem fogom sajnálni a pénzt, de akkor tényleg legyen jó.

Illetve azért is most szeretném mert New Yorkban vagyok, itt nagyon sok bolt van, nagy a választék, esetleg tudtok ajánlani olyan helyet ahova érdemes elmenni?

Sehol nem fognak rámszolni, ha elkezdem magamra fújogatni a parfümöket?

Egyik jobarátom kölcsönadta az övét, de az pl nagyon nem jött be, de legalább biztosan tudom hogy nem akarok citrusosat.

2023. aug. 4. 22:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, minden parfümériában egy papírcsíkra kell ráfújni a parfümöt és nem magadra, legfeljebb a csuklódra és ennyi. Itthon legalábbis. Az, hogy ez kint hogy működik, azt nem tudom. Sose voltam még New Yorkban.
2023. aug. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

tegnap 22:53


Amerikában azt hiszem a Macy's és a Sephora a legismertebb parfüméria-láncok. (Van rengeteg niche üzlet is, de ne azzal kezdj elsőnek.) Rád szólni nem fognak, de jó eséllyel azonnal elkapnak, hogy segíthetnek-e. Mondd el nyugodtan, amit nekünk is, hogy milyen illatjegyek tetszenek, hogy mi a kereted, sőt, azt is, hogy ez lesz az első. Az eladók tapasztaltak jó esetben.


Fújhatod a parfümöt papírra vagy akár elég lehet beleszagolni a kupakjába, de ha van, ami tetszik, feltétlenül fújj belőle a bőrödre is, mert azon egészen más tud lenni.

2023. aug. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!