Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tesztek meg a szépségeteké...

Antóniaa kérdése:

Mit tesztek meg a szépségetekért, ápoltságotokért? Nektek mit jelent ez a két fogalom?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy Nektek mit jelent,illetve mit tesztek a szépségéért, és az ápoltságért. Ezt alatt értem a külső és belső törődést magatokkal,életfelfogást, praktikákat,stb.
2011. jan. 21. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Belsőleg azt teszem, hogy próbálok sok zöldséget és gyümölcsöt enni, sok folyadékot fogyasztani. Szedek hajvitamint is. Külsőleg azt, hogy igyekszem rendben tartani a bőröm, radírozással, arclemosókkal. Csak természetes hatású sminket szoktam feltenni. A legtöbbet a hajammal foglalkozom, a megszállottja vagyok a hajápolásnak. Értem ezalatt a különféle olajokat, balzsamokat, pakolásokat, samponokat, leave-ineket.

A szépség nekem az jelenti, hogy valakinek a belsője harmóniában van a külsejével, jó a kisugárzása, természetesen néz ki, nem festi túl magát, szépen öltözködik. És szép, egészséges haja van, ez nekem nagyon fontos.

Ápoltság alatt én azt értem, ha valaki ízléses, mindig tiszta, jó illatú, nem zsíros a haja, nem mitesszeres az arca, stb.

21N

2011. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szépség - számomra a fiatalságon túl jelent még szép arcbőrt, intelligens arckifejezést, szimmetriát, szép arányokat. alakra modellalkat, vagy ahhoz közelit tartok igazán szépnek.


ápoltság - tisztaság, rendezett haj, ruha, körmök, igényes ruházat, színek harmóniája, smink, körömlakk, frizura.


nem valami szép az arcom, nem is tudok rajta változtatni, de amit lehet kihozok belőle.

bár ez elég lehangoló, sokszor nincs kedvem szépen megcsinálni a hajam, se sminkelni, csak úgy elmegyek itthonról, tisztán, normális ruhában persze + egy kis szájfény.

a körmöm mindig szép, nagyon szeretem lakkozgatni, most épp franciára van megcsinálva.

2011. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekel ez a téma, ezért is vagyok kíváncsi a véleményetekre. Én havonta egyszer eljárok kozmetikushoz masszíroztatni, ez az ami úgymond költségesebb dolog. De nagyon jót tesz a bőrnek. mit még fontosnak tartok, hogy sok vizet igyunk. Leszoktam a cigiről,illetve kevés kávét iszok,illetve különféle teákat. Táplálékkiegészítőket nem szedek, az étkezésre odafigyelek.

Első, hajjal kapcsolatos jól bevált módszert tudsz átadni? :) Azzal mindíg küzdök...

2011. jan. 21. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Belső: igyekszem nyugodt és kiegyensúlyozott életet élni. :) (elég nyugodt típus vagyok szerencsére), konfliktus kerülő vagyok, és igyekszek egészségesen élni (örök diéta-->cukorbetegségem miatt, cukros, nagyon zsíros dolgok mellőzése, sok folyadék-->víz stb. :) )


Számomra a belső ápoltság ezt jelenti, hogy igyekszem egészségesen étkezni és nyugodtan élni (lelki ápoltság :D)


Külső: hát... :D kicsit hiú vagyok, mindig sminkelem magam, sokat ápolom a hajam, lézeres szőrtelenítést csináltattam minden porcikámon, ahol nem kívánatos volt a szőröm, imádom a körmeimet ápolni és festeni, a fogaimra is nagyon ügyelek, hogy rendben legyenek (anya fogorvos, muszáj is, hogy jók legyenek :D) bőrápolás, persze itt van még a tisztálkodás, alapvető higiénia stb.., ami szerintem mindenkinél meg kéne, hogy legyen. :)


Én ezektől érzem magam ápoltnak + persze az igényes öltözködés. :)

2011. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: még annyi, hogy sosem dohányoztam, sosem kávéztam, sosem drogoztam és kb. évente 1x iszok egy pohár alkoholt és nem vagyok híve a sok gyógyszerszedésnek, inkább a természetes készítményeknek. :D


19L

2011. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem az a legfontosabb hogy jól érezzem magam a bőrömben,legyek boldog,és vidám,és a szeretteimen is ugyanezt lássam!persze ez nem mindig sikerül,hiszen nem lehet mindig, mindenki egyfolytában boldog,vannak szomorú,lehangolt napjaim is,de ez a kevesebb.Nagyon optimista vagyok,mindenbe a jót láttam,imádok viccelődni,szinte mindig nevetek.Szerintem ez is egyfajta "szépség terápia":))

Persze odafigyelek,hogy ne egyek szemetet,sok zöldség,gyümölcs,víz,normális kaják,de néha megejtek 1-1 mekit,és akkor nem arra figyelek,hogy jajj, most mit eszek,hanem kiélvezem az ízeket,meg egyébként is imádok enni,és szerencsére nem látszik meg rajtam egyáltalán.


Sokat sportolok,hetente 3x táncolok 1 órát,mellette futom,olyan a kedvem,biciklizem,nyáron járok úszni,néha elmegyek edzőterembe is.


Külső:1-2 havonta elmegyek kozmetikushoz arctisztításra,de igazából nem csúnya a bőröm,néha 1-2 pattanásom van,zárt pórusú,és nem zsíros,de nem is száraz.

Reggel lemosom az arcom egy garnieres arclemosóval,majd bekenem hidratálókrémmel.Este csak bekenem krémmel.Heti 1x felteszek egy házi pakolást.Ennyi a bőrápolás nálam:)

Rendszeresen szőrtelenítek,epilálom a hónaljam,bikinivonalam,lábam,karom.Használok vanília illatú testápolót.Hajam heti 2x mosom,hajvégápolót használok csak rá még pluszba,nem festem,nem is volt soha festve,olyan ébenfekete szerű a hajam színe,teljesen meg vagyok elégedve vele,csak kicsit túl göndör,de ritkán vasalom,nem akarom tönkre tenni.

Körmeim is mindig ápoltak,van hogy meghagyom hosszúra,és akkor megcsinálom franciásra,vagy kifestem más színnel,piros,lila,rózsaszín,vagy sima,átlátszóval.

Sminkelni nem szoktam,esetleg kihúzom a szemem,plusz egy kis spirál,meg szájfény.

Azért oda figyelek,hogy mindig jól nézzek ki,de mint írtam,nekem fontosabb,hogy jól érezzem magam,és ne azon parázzak,hogy most leesett a műkörmöm,vagy elkenődött a sminkem.

18/L

2011. jan. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!