Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire érdemes műkörmöt...

Mennyire érdemes műkörmöt csináltatnom? Mivel jár ha egyszer csináltatok?

Figyelt kérdés
Sose volt műkörmöm,de a párom szeretné ha lenne.Az a baj, h. nem merek csináltatni,mert félek h. gyengítené a körmömet illetve sajnálom rá a pénzt mert elég sokba kerül(amiket a neten látok árakat).Viszont sose tudom megnöveszteni,mert hiába erős a körmöm, mégis mindig valamelyik beszakad, amint elér egy bizonyos méretet.De nem is tudom hogyan zajlik egy ilyen, h. mennyi idő közönként kell cserélgetni, vagy újra festettni, vagy lenőhet vagy vle kell szedetni, vagy újra tölteni,lehet e rövid körömre tartósat tenni vagy csak hosszúra.Szóval semmit nem vágok ezzel kapcsolatban.
2011. márc. 31. 10:57
 1/5 szamóca. ***** válasza:

azt te tudod érdemes-e :)

a körmöd picit meggyengülhet alatta.

úgy történik nagyvonalakban, hogy a műkörmös megreszeli a körmöd felszínét ("felbolyhosítja") hogy tapadjon rá a cucc. ráken valami löttyöt ami segíti a tapadást és meggátolja hogy begombásodjon. utána attól függ milyen technikát választassz, felépíti a körmöt. ha nagyon rövid a körmöd valószínű tippes.zselés, vagy tippes-porcelán lesz belőle. az úgy történik hogy ráragaszt a körmöd végére egy tippet, és arra építi a zselét. ha picit hosszabb a körmöd akkor lehet sima épített is.

lenőni le fog, attól függ milyen gyordsan nő a körmöd. olyan 2-3 hetente érdemes újratöltetni.

leszedni a körmös le tudja, te is, de az veszélyes mert feltépheted a körmöd inkább ne próübálkozz vele. esetleg lenöveszteni tudod ha nem akarsz érte fizetni.

olyan 3-4 ezer forint körül már építenek zseléset szerintem.

2011. márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia,én most tanulom és magamnak pl úgy vettem észre az épített porcelán a legjobb, mert annak van oldószere, nemkell nagyon reszelni ha megakarok tőle szabadulni. ellenben a zseléknek (kivéve a spec leoldhatósat) nincs oldószere, meg a tip pl nekem sosem jön le maradék nélkül, mindig reszelgetni kell.

gyakorlatban anyagi helyzettől és a felrakott köröm tartósságától függ, ki milyen gyakran jár körmöshöz, ez manapság kb 2-4 hét.

van lehetőség saját köröm megerősítésére is, lehet üveg vagy selyemszálas megerősítést is kérni, írj egy üzit mailre ha konkrét kérdésed még van=)

szia

2011. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb 2 évig volt műkörmöm, először zselé majd porcelán.

A tapasztalatok:

Négyhetente egyszer ott dekkolsz a körmösnél minimum másfél órát :) Viszont utána nem nagyon kell szórakoznod a körmöddel egy hónapig :)

Viszont nekem teljesen tönkrement a körmöm, az egyik körmös szépen befertőzött gombával, utána ekcémás is lettem a műkörömtől. Egy éve szedettem le végleg, most már kezd aránylag normálisan kinézni a körmöm, de még mindig elég gyenge.

Nagyon megbántam.

2011. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jól megbántam...semmire se jó... a körmöm olyan mint egy papír, letörik 4naponta, hajlik össze vissza stb... Megakadályoz sok mindenbe, egy cipőfüzöt nehéz bekötni, aztán még sorolhatnám...1 hét alatt meglátszik a lenövés,akkor csúnya már.. 3hét után töltheted ott dekkolsz 2órákat, aztán ki tudja mikor törik le. Kicsit bevertem az ajtóba a körmöm, és a saját körmöm is lila lett, leesett a fél körmöm, sárga,fehér, minden színű, nem nő, fáj....Nem éri meg, ha minőséégi mükörmöshöz mész,akkor se, mert sok dologba megadályoz, és a sajád körmödet rongálod meg.
2011. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem is egy évig volt mindig szünet nélkül műkörmöm de nekem egyáltalán nem gyengítette meg (igaz nekem sose volt gyenge előtte se)

de tény hogy sokkal esztétikusabb mint egy csutkára levágott köröm. az is persze lehet ápolt,de egy műköröm mégis szebb :) 3 hetente szerintem elég járni,és különösebben vigyázni sem kell rá(persze hossztól függ)

2011. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!