Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nehéz a műkörmös szakma?

Nehéz a műkörmös szakma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra gondoltam ,hogy manikűrös szeretnék lenni.

De előtte tudni szeretnék néhány dolgot erről a szakmáról.

A kérdéseim a következők:

kb. mennyibe kerül a tanfolyam és milyen végzettség kell hozzá?

Mennyit lehet vele keresni és mennyire fárasztó?

Külföldön többet lehet vele keresni és ezzel a szakmával melyik országba érdemes menni?

Leginkább azok válaszát várom akik értenek is hozzá, de bárki válaszolhat :)


2011. jún. 30. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Most járok tanfolyamra. Ez volt a tájékoztató levél, amit küldtek. Pestre járok a Crystal Nails suliba, nekem nagyon tetszik, jó az oktatás, sokat segítenek. Külföldön jól lehet vele keresni, sokan vannak a csoportunkban, akik külföldről jöttek haza, amíg tart a suli, utána pedig mennek vissza, mert jó kereseti lehetőség, ráadásul a magyar körmösök híresek a szép munkáról.


Az új tandíj Pedikűrös szakma esetén: 67.500 Ft ( csak a képzés árát tartalmazza )+ vizsgadíj: 28.000 Ft

Tanulócsomag: 27.830Ft


tanuló egységcsomagon kívüli készlet ára: 6980 FtÖsszesen : 130.310 Ft


A gyakorlati órák elkezdésének a feltétele egy orvosi alkalmassági igazolás. ( 7000 Ft a díja, melyet az orvosnál kell kifizetni, akit mi is tudunk ajánlani)


Manikűr, műkörömépítő kézés tandíja: 67.500 Ft( csak a képzés árát tartalmazza )vizsgadíja: 28.000 Ft tanulócsomag ára: 33.660 Ft ( tanuló egységcsomagon kívüli készlet ára: 6980 Ft

Összesen: 136.140 Ft


Mindkét tanfolyam elvégzése esetén a tandíj 95.000 Ft, és a tanítási idő körülbelül 4 és fél hónap.

A vizsgadíjat pedig kétszer kell kifizetni külön a pedikűrös és külön a manikűr-műkörömépítő szakmára vonatkozóan.

Részletfizetés esetén az első nap 50.000 Ft-ot kell fizetni. A fennmaradó részt hónapokra lebontva a tanítási hónapok végéig kell kifizetni.

2011. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tök jó lehet, és nem hiszem, hogy nehéz, meg biztos élvezhető is :) De. Manikűrösből, fodrászból, kozmetikusból is nagy a túlképzés, sokkal több manikűrös kerül ki, mint amennyire kereslet van, így jól keresni nemigen fogsz vele szerintem...
2011. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Anyukám 10 éve kéz és lábápoló, és műköröm készítő.

Idén végzett az egyetemmel, már nem szereti a munkáját. Azt mondta, hogy a legrosszabb az egészben a "sok hlye pcsa" akik mindig nyafognak. Szokott mesélni, milyeneket tudnak mondani.

Szokta mesélni, hogy mennyi baromságot beszélnek a vendégei... Csak akkor ajánlom, hogyha jól tűröd a nyafogásokat, a depizéseket, és a dicsekedéseket. Ezekre sajnos mindig kedvesen kell válaszolni, nem mondhatod a vendég szemébe, hogy egy hülye. :D

2011. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
előző válaszoló: igazad lehet, sajnos :( új kolleginát kaptunk, szőke...látom mindig műkörmöshöz jár, de iszonyat hülyécske szegényke...ez még hagyján, de még próbálja is az okosat játszani, mindig emlékeztetni akar h én azt a munkát már tegnap megcsináltam,,,pfff.....
2012. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!