Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el magamat?

Hogyan fogadjam el magamat?

Figyelt kérdés

16/L vagyok. Kis koromban "szerettek" a fiúk. Volt, aki iskolában egy feladat alapján majdnem "szerelmet vallott" nekem, stb. Eza korszak tarott hatodikig, addig nem nagyon törődtem a külsőségekkel. Régen szép kislánynak is tartottak.

Aztán kb 7.-es koromtól fenekestül megfordult minden. Nem tudom mitől, de egyre csúnyábbnak láttam magamat(Gondolom kamaszkor), és úgy a képeket nézve a többiekhez képest se láttam magamat valami szépségnek. CSendes, visszahúzódó lettem, tele gátlásokkal. Senki nem mondta már rám, hogy szép lennék, sőt volt aki belekötött a hajamba, öltözködésembe, meg volt, aki megmondta, hogy nem vagyok annyira szép. Most már ott tartok, hogy nem bírm elfogadni magamat, néha rámjön, hogy hogy lehetek ilyen ronda. Van amiken kellene változtatnom, haj, stb, de egyenlőre még nem szóltam apumnak nagyona dologról.

Lehet, hogy rossza témakör, akkor bocsánat, ne hurrogjatok le, hirtelen nem tudtam hova írni.

Nektek mia véleményetek, létezik olyan, hogy valaki mondjuk "megcsúnyuljon"?:D


2011. aug. 6. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

linkelj egy képet és megmondom hogy milyen vagy :)

16/F

2011. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is így érzetem anno. Általánosban 5.-6.-ig sokan mondták, hogy szép vagyok, aztán valahogy "elmúlt". Ekkor jött a középiskola, és a rossz kapcsoltok. Meg is híztam, szemüveges is voltam. Leérettségiztem és úgy alakult az élet, hogy 2 évig elég zűrös életem lett. Alkalmi munkáim voltak, mert nem akartam se tanulni, se dolgozni. Csak annyit kerestem meg, amennyit otthon leadtam, hogy anyuék ne tegyenek ki a házból ingyen élés miatt. Fél éve viszont úgy döntöttem befejezem az önsanyargatást, és jobb útra térek, "szép" szeretnék lenni. Elkezdtem életmódot váltani, sokat sportoltam (főleg tánc). Eljártam kozmetikushoz, rendesen megcsináltattam hajam (új fodrászt kerestem), új ruhákat vásároltam magamnak, beiratkoztam pénzügyre (szeptembertől kezdem), és még (porcelán)fogszabályzót is felrakattam magamnak (mert elég csálék a fogaim). Ezzel együtt betoppant életembe a nagy szerelem is, akivel nagyon boldogok vagyunk. Rendeződött az életem, és már tudom hol a helyem. A táncnak köszönhetően visszanyertem a régi formám, vagy még talán jobbat is, és remek hobbira leltem. Kontaktlencsét csináltattam magamnak. Most már bátran ki merek lépni az utcára, megnőtt az önbizalmam, és ki merem nyitni a szám. :) Szerintem ezek alapján láthatód, sosincs veszve semmi. Még csak 16 éves vagy, és biztos vagyok benne, hogy nem "csúnyultál" meg. Kicsit jobban figyelj oda magadra, és ne add fel az álmaid. :)

20/L

2011. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

16/F ne haragudj, de képet nem szeretnék küldeni senkinek, remélem megérted:)

20/L Köszönöm válaszodat! :)

Sajna az a baj, hogy most a fodrászt meg ilyeneket augusztus végéig nem nagyon szeretném mondani szüleimnek, mert ugye pénz, és nem szeretném, hogy miattam sokat költsenek.:) Másrészt meg egyre jobban félek kimenni az utcára, emberekre nézni, de ez mondjuk kezd kezeltetve lenni:)

De lehet akkor valahogy vátoztatnom kellene:)

2011. aug. 6. 11:37
 4/11 anonim ***** válasza:

elsö vagyok megértem :)

ja másoodiknak: ez mind pénzbe kerül és ő azt irta hogy nem akar most pénzt kérni szüleitől de amugy hasznos tanácsok az biztos :) a kérdezőnek mondom hogy fogadja meg :D

2011. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Szerintem szó sincs arról, hogy megcsúnyultál volna. Kamaszkorban tényleg gyakori, hogy az ember nem elégedett magával, alulértékeli magát. Ha a környezeted megérzi,nem vagy kibékülve önmagadddal, kihasználják, és beléd kötnek. Amugy legtöbbször csak azért gúnyolódnak, mert irigyek.

Próbáld meg elfogadni magad, és a környezeted is elfogad majd. Ha látják, kiegyensúlyozott és magabiztos vagy, nem tudnak majd belédkötni. Ha szeretnél, nyugodtan változtass a külsődön ( új frizura, smink, új ruhák stb.). Jobban fogod magad érezni tőle. Mindig légy magabiztos és mosolyogj sokat! :)

Sok sikert! :D

17/L

2011. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
dettó ugyanez vagyok mint csak 14 /L :) én is tervezem hogy változni fog minden hogy végre normálisan nézzek ki és rendes barátaim is lehessenek mert sajnos nem érzem ugy hogy mellettem lennének egész nyáron itthon ültem igy is szinte :/
2011. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok! :)

Megfogom fogadni a 20/L tanácsait, csak előbb megkell venni a tanszereket, lecserélni a használhatatlan ruhákat, és ha utána van pénze apuéknak csak akkor, ezért nem szerettem volna költeni még.:)

17/L abszolút igazad van.:) Sajna, elég nehéz viszont elfogadni magamat. Amikor jól érzem magamat, és nem érdekel semmi, akkor mosolygok, meg sikerül is ránézni az emberekre, csak sajna ebből a napból kevesebbem van.:)

14/L. A változás lehet jó dolog, de arra figyelj, hogy ne a külsőd miatt legyenek barátaid.:) Ne azért barátkozzanak veled, mert mondjuk szép vagy, hanem azért, AKI vagy, ez a legeslegfontosabb.:) Nekem se voltak abrátaim, de elhatároztam, hogy igenis lesznek, megcsinálom, és lettek. KItartás!:)

2011. aug. 6. 11:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ez csak kamaszkori bántalom valószínűleg, én is így voltam. Rá jössz majd, hogy sokkal fontosabb dolgok vannak az életben, minthogy elfogadd magad, de nyugodj meg, elfogod magad fogadni, és 100% hogy nem csúnyultál meg! :) Az utolsó, 14/L-nek pedig üzenem: a barátaid biztos nem a külsőd miatt nincsenek veled, ha mégis, azok nem barátok... 14 évesen amúgy pedig tök mindegy hogy nézel ki, rengeteget fogsz még változni.
2011. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! :)

REmélem előbb múlik el, és nem kell sokat várnom:)

De járok pszichológushoz, remélem majd segíteni fog valamennyit.:)

Lehet, hogy 14 évesen nem a külső a legfontosabb, de sajna azért a mai világban már sokminden nyomást gyakorol még egy 14 évesre is, ami által zavarni fogja a külseje:/

2011. aug. 6. 11:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, szomorú, hogy a normálisabb tinik is hatalmas nyomás alá kerülnek... de fel a fejjel!
2011. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!