Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a tükörben...

Lehetséges, hogy a tükörben szebbnek látom magam, mint a saját magam által készített fotókon?

Figyelt kérdés
Valamiért a lakás különböző tükreiben (az eltérő megvilágítás miatt fontos, hogy több tükör) valamiért szebbnek látom magam, mint ha lefotózom magam a szobámban az átlagos tudású digitális fényképezőmmel.
2009. ápr. 12. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van aki fényképen egyszerűen csúnya, vagy csak nem olyan szép mint élőben / tükörben. És van aki fényképeken gyönyörű, élőben meg...


Próbálj állítani a gépen, hátha az segít. Ha nem, akkor pedig retusálj, ha a végeredmény olyan, amilyennek a tükörben látod magad, akkor még "csalásnak" sem számít.

2009. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Thurston ***** válasza:
100%

Nem vagy fotogén. Én sem vagyok az. Fényképeken egyszerűen borzalmasan nézek ki. De ez nem jelent semmit.


O)))

2009. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Buta kérdés, tudom, de akkor azt a képet fogadjam el, melyet a tükörben látok?
2009. ápr. 12. 14:28
 4/9 anonim válasza:
100%
Én inkább az erdeti kérdésre válaszolok: Igen. Ez ugyanis szubjektív, még a tudatalattidban is szebbnek akarod magadat látni. A fényképezőgép lencséjének neve pedig OBJEKTÍV, ami rámutat arra is, hogy az abban felfogott kép személyes befolyásoktól mentes. Az így kapott kép minőségét sok minden befolyásolja, elsősorban a lencse áteresztőképessége, amelyik a mélységélességet megghatározza.
2009. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen,lehetseges...A feny miatt is lehet,vagy azert mert nem eleg jo a fenykepezogep...De mas okai is lehetnek...

Sajnos en is igy vagyok vele,de szerintem fontosabb az h eloben h nezel ki,mint egy pozolos-beallos kepen...:P

2009. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is sokszor szebbnek látom magam a tükörben, és vmikor meg a fotón vagyok szebb... ez lehet sokmindentől, de mindig annak hiszek, amin szebb vagyok.:D
2009. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

No ez azért van mert a fotó egy pillanatot fagyaszt meg! Amit minnél tovább nézel annál több hibát fedezel fel...a tükör viszont mozgó kép és az ember általában ha látja magát, akkor neki tetsző arcot vág...pózba áll be...a fotózáskor nem látod maagad!

Ez olyan mint a baletttáncos aki tükör elött táncol...eleinte látnia kell magát hogy szépen tudjon mozogni!

2009. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szebbnek látom magam a tükörben :) Néha olyan szépnek látom magam, hogy el se hiszem :D Máskor meg... fotókon pl. sírni tudnék, és el se hiszem, hogy így nézek ki.

Azt a képet fogadd el, amin szebbnek látod magad szóval úgy gondolj magadra ahogy a tükörben látod. Ez nem átverés, az is te vagy, szóval nem lesz hamis-énképed vagy hasonló :) És ha jobban érzed magad nagyobb az önbizalmad az csak jó.

Különben a fénykép sokszor nagyon furcsa, mert lehet rosszul elkapott pillanat és a gép átalakítja a képet meg stb, gondolj bele mennyi minden történik vele, mire te azt megnézed... biztos megváltozik valamennyire, tökéletesen nem tudja visszaadni semmi sem a valóságot.

2009. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
De igen is hamis énképed lesz, A TÜKÖR ROSSZ és meg van az oka, hogy miért tetszel magadnak ott jobban. A tükorben a tükrözött éned látod felcserélődnek az oldalak és nem azt látod, amit mások látnak, ha szembe állnak veled és az embereknek, azért tetszik jobban a tükörben kapott képük, mert nap, mint nap tükörbe nézünk és megszokjuk, elhitetjük magunkkal, hogy ezek vagyunk mi, aztán fotón meg megkérdezzük, hogy, így nézek ki, ez tényleg én vagyok és bénának látjuk magunkat.
2015. szept. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!