Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi mostanában ez a japán mánia?

Mi mostanában ez a japán mánia?

Figyelt kérdés
Állandóan japán lányokat linkelnek be hogy jaj olyan szép, ugyeugyeugye? Ennek van valami eredete ami elterjesztette vagy csak egy elkezdte, többi meg utána?
2011. aug. 24. 23:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
miazagal???Xddd
2011. aug. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%

Unatkozó tinik legújabb ötlete a szülők lehúzására. Fogalmam sincs. Gondolom mert megnéztek két animét, esetleg olyan halálosan mélyet is, mint a desznóóóót (ami teljesen tucat és nem mély, bocsi), japánszakértőnek érzik magukat. :D Hát nekem mindegy, igazából majdnem ugyanaz, mint az emo, meg a scene, mert annak is a külső elemei VK elemeket tartalmaztak, onnan meg már fél lépés a többi. Szerintem már egy decorára se kapnám fel a fejem. Gyerekek, kinövik egyszer, és rájönnek, hogy a belsőt kellett volna építeni és színezni, nem a külsőt.

Hát igazából én edzve vagyok, mert 4 éves korom óta kaptam az ívet japánfronton, aztán jött be a sailor moon meg dragonball, aztán jó pár évre az inuyasha és társai mellett sikeresen elkezdett az ismerőseim zöme agyatlan tinivé (vissza)fejlődni, aggasztó, hogy némelyik azóta se nőtte ki. xD De az még nekem is erős, mikor kislányok teljesen random KAWAIIIIIII, BISHIIIIIIIIIIIIII, és hasonló kirohanásait látom, és persze mindegyiket Sakura, Ichigo, Midori, vagy hasonló néven anyakönyvezték a jelek szerint... xD

De ezért is, mint minden másért, okoljuk a médiát! :D

2011. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Olyan szavakat olvastam itt a válaszokban amiket még életemben nem hallottam, ezek szerint még annál is jobban dúl a japánmánia, mint gondoltam, ez ijesztő :) Mindegy talán elmúlik, mint a többi divathullám :)
2011. aug. 25. 11:03
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

nos a japán lányok tényleg szépek szerintem persze ott is van csúnya mint minden egyes nemzetben.

és szerintem ez nem mánia pusztán csak megtetszett nekik az ország a stílus. én is szeretem Japánt de mellette Koreát is. és egyik ismerősöm volt már Japánban, valóban elég kedvesek és a magyarokat különösen kedvelik. én nem tudom miért kell hogy zavarjon valakit az ha más ilyen dolgok iránt érdeklődik és ki is fejezi azt.

ennyi erővel akármelyik stílusról mondhatnánk azt hogy mánia ott vannak a rockerek például ők mindent szeretnek ami ezzel kapcsolatos és nem is rejtik véka alá sem öltözködésben sem másban most akkor itt van ez a Japán "mánia" ők animéket néznek otthon, érdeklődnek az ország és a kultúra iránt és tetszenek nekik az ott élő emberek.

Ők Japán iránt érdeklődnek más ember más dolgok iránt.

2011. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Rockerek mindig voltak, de ez a japánosdi számomra csak tavasz-nyáron kristályosodott ki, mármint olyan ismerőseim is elkezdtek egy ideje japánozni akik azelőtt soha, plusz szépség témakörben mostanság naponta belinkel valaki egy japán csajt hogy jajugyemilyengyönyörű? Eddigi években amióta gyk-t látogatok, ezt nem tapasztaltam, azért kérdezem.
2011. aug. 25. 12:37
 16/19 anonim ***** válasza:
ja,attól hogy tucattá vált a death note,arról nem én tehetek. Death note-ot akkor néztem mikor még kb jó ha 10 ember ismerte,mondjuk amikor elkezdték leadni a tvbe,akkor lett olyan nagy szám.De ez engem is zavart. Engem is irritálnak az animeconon beöltözött kislányok akik mutogatják magukat és elájulnak ha levetítik Reitát, aztán Nipponon meg kint smárolnak az azonosneműek,mert ez menő, fogva a fütyülőst.
2011. aug. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én abból a szempontból örülök ennek a "mániának", hogy félig japán vagyok és végre nem kínaizik le mindenki, hanem megjegyzik mi is vagyok.

Oviban még cigánynak is elkönyveltek, mert akkor kínaiak alig voltak és hát aki nem magyar, az biztos cigány. (ezt nem rasszista szempontból írom, az ovis barátnőm cigány volt)


Az viszont néha kezd fárasztó lenni, hogy egy csomó japánrajongó beszélgetni akar, cuccokat szeretne kérni, az animékről csevegni (nem nézek animét, a mindenféle divatos dologgal sem vagyok képben).

Na meg egy csomóan csak ezért hajtanak rám, bejelölgetnek facebookon/iwiwen... egy ideig jó érzés, csak vannak erőszakosan nyomulók is :S

2011. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
Ilyenkor annyira örülök, hogy maradtam nigga és latino zenét hallgató, Amerikát majmoló rapper, akit mindenki kinéz, mert ósdi és divatjamúlt. Valahogy sose akarom megtudni, mi az a 'gyaru' (talán elírás, és gyalu?), 'gal' (az angol netes szleng a girl szót írja gal-nek) satöbbi. :D
2011. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Imádom a Japánokat :$$

Eddig csak 2 animét néztem de megtetszett ès tudok rajzolgatni is rendesen.Ja és a kajájukat is szeretem...

2012. aug. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!