Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fülporcba fülbevaló?! (Főleg...

Fülporcba fülbevaló?! (Főleg olyanok válaszát/véleményét várnám akinek van/volt. )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy fülbevalót a jobb fülporcomba.

Szüleim megengedik... De még 14 se vagyok.

14alatt is megcsinálják?

Nagyon fáj?

Veszélyes?

Tűvel vagy fülbelövő pisztolyal csinálják?

Véleményeket is várok...

Köszönöm.!!


2011. aug. 26. 18:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként helix-piercing a neve.

Megcsinálják szülői beleegyezéssel.

Minden testékszernek megvannak a veszélyei.. Begyulladhat, kilökheti a szervezeted.

Lehet szúrni és lőni is, szúrás biztonságosabb, de drágább is. Ha löveted akkor egy sima kozmetikus is megcsinálja, szúrásnál piercer-hez kell menni szalonba. Porcba jobb a szúrás, mert kevésbé roncsolódik a porc.

Nekem 2 van egymás felett a bal fülembe, kb. 5 hónap alatt gyógyult be teljesen. Tetran kenőccsel kenegettem, rendszeresen mozgattam.

2011. aug. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Nekem van egy. Nem tudom, hogy megcsinálják-e, nekem kozmetikus orrpiercinget lőtt régen, 14 körül voltam, de nem kérdezte, hogy hány éves vagyok, szóval valószínűleg megcsinálják. (Ha nem, akkor próbálkozz máshol.)

Nem fáj. : ) Rosszabbnak tűnik, mint amilyen valójában. Egy fél pillanat az egész.

Nem veszélyes, ha rendesen használod a gyulladáscsökkentőt (+esetleg alkohollal tisztíthatod, nekem a sima víz elég volt).

Pisztollyal csinálják, mondjuk ha kéred, lehet, hogy tűvel is lehet, de a szúrás mindig drágább, meg hosszadalmasabb is, a lövés célszerűbb. :D (Mondjuk nekem lassabban gyógyultak a lőtt piercingjeim, de lehet, hogy csak azért, mert porcban vannak, az meg ugye lassan regenerálódik.)

Öhhhm... hát ha véleményt vársz, akkor csináltass bátran, ha többet is szeretnél, akkor várj vagy két hetet közöttük. Arra figyelj, hogy mennyire bírja a bőröd a fémet, ha a bizsukkal nincs baj, akkor hajrá.

2011. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

18:26 Nekem kozmetikus szúrt. : )

5 hónap az nagyon sok. O.o Nekem 1 hónap alatt teljesen begyógyult. De csak egy van.

2011. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat.:)

Én egyet szeretnék felső fülporcba.

nagyon tetszik nekem és anyukámék sem ellenzik a dolgot.:)

És tűvel fájdalmasabb?

melyiket ajánljátok?

suliban nem fogják esetleg kiszedetni?

(egy nyolcadikos lánynak a szája mellett volt piercingje és kivetették.)

szerintetek melyik oldalon mutatt jobban?

bocsi a sok kérdésért,de az ötlet pár napja jött és sok kérdés kavarog bennem...:)

2011. aug. 26. 18:39
 5/27 A kérdező kommentje:

egyébként,általában mennyibe kerűl?

hol jobb,kozmetikusnál vagy piercing szalonban?

az a baj,a fülem nagyon nem bírja a bizsut.

Érzékeny a fülem nagyon...milyen lenne jó?(pl:ezüst,arany stb.)

2011. aug. 26. 18:41
 6/27 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem valószínű azért 5, mert amikor még elég friss volt megfejeltem egy sípcsontot... :DDD

Iskolába nem szoktak szólni a fülbevaló miatt, piercinget kivetették velem is 8-ba, de a fülbevalóért nem szóltak.

2011. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Az mindegy, hogy melyik oldal, ahogy neked előnyösebb. :D Pl nekem bal oldalt van a választékom, ezért mindig a jobb fülem mögé teszem a hajam, és az látszik, úgyhogy nekem ott van.

Én inkább a lövést ajánlom. Egy ezresért megcsinálták úgy, hogy fülbevalót sem vittem, hanem ott adták, szúrásért meg 2-3 ezret elkérnek, de abban nincs benne a piercing ára. Viszont ha lövetsz, akkor egy sima egyenes orvosi fém fülbevaló kerül bele, később kell cserélned. Végül is nem baj, legalább kikísérletezheted, hogy mit bír a füled. Az én bőröm pl. az acélt nem bírja, se az orvosi fémet, de a titániumot igen (mondjuk az rohadt drága :I). De passz, azt csak akkor fogod tudni, hogy neked mit bír, ha kipróbálod.

Biztos vagyok benne, hogy egy fülbevalót nem fognak kivetetni, úgyhogy e miatt ne aggódj.

2011. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Szerintem piercing szalonban többet kérnek, az árak, amiket mondtam, kozmetikusnál voltak. :D
2011. aug. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Én ilyesmit szeretnék:

[link]


vagy.: [link]


de,igazából szüleimmel ez volt az ami tetszet mindannyiunknak.

--> [link]


...:) ilyesmit hogyan jobb csinálni? és ez miből van?

2011. aug. 26. 18:55
 10/27 anonim ***** válasza:
Jobb ha tudod, hogy a lövésnél széttörhet a porc a füledben. Persze ez nem szabélyszerű, hogy már pedig szétfog törni de sokkal nagyobb rá az esély mint szúrásnál. Én rászántam inkább több pénzt, mint, hogy egy évig csak az egyik oldalomon tudjak aludni.
2011. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!